Maszyna Przedłużająca Życie

From Team Fortress Wiki
Jump to: navigation, search
Wczesna wersja Maszyny Przedłużającej Życie
I jak myślisz, co potem zrobił mój śmierdzący szczurami brat bliźniak? On też to zbudował, ot co!
Blutarch Mann

Maszyna Przedłużająca Życie jest użądzeniem, które po podpięciu do kogoś, będzie w nieskończonośc przedłużać jego życie. Ustrojstwo to po raz pierwszy pojawiło się w komiksie Loose Canon, gdzie dwa podobne użądzenia tego typu podtrzymywały przy życiu Blutarcha i Redmonda Manna dopóki nie zostali zamordowani siedem dekad później. Te dwie maszyny, jaki i późniejsze modele są bardzo ważnymi elementami fabuły Team Fortress 2. To właśnie przez nie braterski konflikt trwał ponad jeden wiek Amerykańskiej historii; od najwcześniejszych osad na Zachodzie i prezydencji Lincolna aż do zimnej wojny i wyścigu kosmicznego. Dodatkowo, Maszyny Przedłużające Życie wymagają ciągłego dostępu do niezwykle cennego Australium, które jej zasila.

Postęp techniczny

Dwie oryginalne maszyny zostały stworzone w 1894 roku przez Radigana Conaghera, dziadka obecnego Inżyniera BLU, po tym jak został wystawiony na zwiększające inteligencję Australium. Pierwsza maszyna została skonstrułowana na żądanie Blutarcha Manna, a druga dla Redmond Mann na żądanie kobiety przypominającej Elizabeth i Administratorke. To właśnie ona dała Conagherowi Australium. Jeżeli maszyny Blutarcha i Redmonda faktycznie były zasilane przez Australium, to żaden z nich nie przejawiał skuków jakie ten metal ma na ludzi; ani jeden, ani drugi nie wykazywali zwiększonej inteligencji. Notatki Radigana Conaghera sugerowały że ten zbydował jeszcze jedną Maszynę Przedłużającą Życie, ale nie było sprecyzowane dla kogo. W okolicach 1960 roku, Inżynier z drużyny BLU został wezwany przez Blutarch, który wyjaśnił że jego maszyna jest zepsuta i nie działa poprawnie. Blutarch przekazał Inżynierowi notatki i projekty jego dziadka aby ten je przestudiował i naprawił maszynę.

Dodatkowe, lepsze modele

W późniejszy komiksach Blutarch, Redmond i inned postacie używały nowszych, mniejszych, przenośnych i bardziej zaawansowanych modeli Maszyny Przedłużającej Życie. Podczas gdy każdy z modeli z 1894 roku był wielkim użądzeniem z licznymi metalowymi tarczami, światełkami i mechanicznymi elementami, późniejsze Maszyny Przedłużające Życie o malejących rozmiarach i coraz bardziej zaawansowanych projektach zostały przedstawione w licznych komiksach:

  • Dokładny projekt, wygląd, rozmiar, i rok stworzenia trzeciej maszyny Radigana Conaghera nie został ujawniony.
  • W chwili ich zabójstwa, dwie przenośne wersje tych maszyn były podłączone tubami do wózków inwalidzkich Redmonda i Blutarcha Manna. Wymagały one stałego nadzoru kilku techników. Maszyny te ewidentnie różnią się od tych z 1894 lub nawet od tej zrobionej przez Della Conaghera. Czerwona przypomina mocno zmodyfikowany, mały farmerski traktor z lat 50-ych. Mimo że można ujżeć tylko kilka elementów niebieskiej maszyny najprawdopodobniej przypomina ona budową maszynę czerwoną.
  • Podczas dokonywania morderstw, o wiele bardziej zaawansowana Maszyna Przedłużająca Życie przyczepiona jest do kręgosłupa Graya Manna. Jest to pierwszy model, który na pewno zasilany jest przez Australium.
  • Dwa modele, które Dell Conagher nazywa Mark Four i Mark Five są na tyle małe że mieszczą się na przedramieniu szczupłej kobiety.

Niewyjaśnione tajemnice

Na chwile obecną, prawdziwy odbiorca trzeciej Maszyny Przedłużającej Życie Radigana Conagera, jej rok powstania, i poziom jej zaawansowania nie zostały ujawnione. Póki co nie powstała kompletna lista osób które stworzyły i które noszą późniejsze modele; zwłaszcza że wątek Emily, Elizabeth, i/lub Administratorki nie został domknięty.

Galeria

Ciekawostki

  • Data powstania dwóch pierwszych Maszyny Przedłużającej Życie została dokładnie opisana na planach konstrukcyjnych; Maszyna Przedłużająca Życie Blutarcha Manna została zbydowana 17 lipca 1894, a Redmonda powstała 3 sierpnia tego samego roku. Data na projekcie trzeciej maszyny to 14 kwietnia. Rok powstania nie został podany tak samo jak imię odbiorcy.

Zobacz również