Schemat przedmiotów

From Team Fortress Wiki
Jump to: navigation, search
Aby zobaczyć dokładniejszą dokumentację dla Steam Web API i GetSchema, sprawdź WebAPI(angielski).

Schemat przedmiotów jest zasobem w Team Fortress 2 które definiuje wszystkie istniejące przedmioty i do nich przypisane atrybuty. Schemat ten jest używany przez klienta gry w różnych menu, wliczając Sklep Mann Co., Katalog oraz Plecak. Każdy przedmiot w schemacie jest zaznaczony jako obiekt do którego są przypisane wartości klucze które oznaczają imie, rodzaj i slot oraz klasę która może dany przedmiot nosić, oraz oznacza też jej możliwości (takie jak czy może być zafarbowana albo specjalnie nazwana). Wszystkie wartości są w pełnych detalach napisane w WebAPI/GetSchema(angielski)

Oprócz standardowego schematu przedmiotów jest także drugi schemat nazywany 'schemat klienta'. Schemat ten jest w formacie VDF aby mógł być rozłożony przez silnik gry i zawiera inne szczegóły które nie znajdują się w standardowym schemacie, takie jak region założenia dla każdego przedmiotu. Obie wersje schematu przedmiotów zawierają definicję wszystkich atrybutów przedmiotów, zestawów przedmiotów, efektów cząsteczkowych i poziomy przedmiotów oraz rangi dla broni i przedmiotów kosmetycznych typu Kuriozum.

Schemat klienta jest zapisywanie lokalnie na kliencie oraz na serwerze jako tf/scripts/items/items_game.txt. Podczas uruchamiania, serwer i klient ładują kopię tego schematu. Gdy podłączony, serwer przedmiotów wysyła URL klientowi oraz serwerowi skąd najnowsza wersja schematu może być pobrana i użyta. Poprzez ten sam serwer przedmiotów jest aktualizowany sam schemat. Od Aktualizacja z 15 października 2014 items_game.txt jest chronione podpisesm cyfrowym przez co klient ani serwer się nie uruchomi jeżeli został on zmodyfikowany.

Aktualizacje schematu przedmiotów

Zobacz też: Aktualizacje

Wszystkie aktualizacje dotyczące schematu przedmiotów dla Team Fortress 2 i Team Fortress 2 Beta są przechowywane na OPTF2 Sprawdzacz schematów, magazynie Git(angielski). Poprzednie wersje oraz zmiany w aktualizacjach są widziane jako {{w:diff|diffy}}(angielski)

Zobacz także

Źródła zewnętrzne