Szczęściarz

From Team Fortress Wiki
< Fortunate Son
Revision as of 15:31, 22 December 2018 by Denied (talk | contribs) (Updated)

Jump to: navigation, search
A kiedy ich zapytasz: „Ile mamy z siebie dać?” Och, odpowiedzą tylko „Więcej! Więcej! Więcej!”
Opis w Warsztacie Steam

Szczęściarz (oryg. Fortunate Son) jest stworzonym przez społeczność przedmiotem ozdobnym dla Skauta. Jest to hełm M1 z ery wojny w Wietnamie, z napisem „BORN TO RUN” („ZRODZONY, BY BIEGAĆ”) wykonanym czarnym markerem z boku hełmu. Z drugiej strony hełmu znajdują się cztery pociski, trzymane skórzanym paskiem i przypinka ze znakiem pokoju oraz napisem „BETTER RED THAN DEAD” („LEPSZY RED NIŻ MARTWY”) dla drużyny RED lub "BETTER DEAD THAN RED" („LEPSZY MARTWY NIŻ RED”) dla drużyny BLU.

Szczęściarz został dodany do Warsztatu Steam.

Historia aktualizacji

Aktualizacja z 27 sierpnia 2015

  • Szczęściarz został dodany do gry.

Ciekawostki

  • W oryginalnej nazwie tego przedmiotu, „Fortunate Son” jest piosenką autorstwa Creedence Clearwater Revival. Była bardzo znana pod koniec wojny wietnamskiej.
  • Hełm na plakacie filmu „Full Metal Jacket” był inspiracją dla tego przedmiotu.
  • „LEPSZY RED NIŻ MARTWY” (angielski) („LEPSZY CZERWONY NIŻ MARTWY”) i „LEPSZY MARTWY NIŻ RED” („LEPSZY MARTWY NIŻ CZERWONY”) są parą konkurencyjnych sloganów z czasów zimnej wojny. Pierwszy sugeruje, aby poddać się komunistom („czerwonym”), niż umrzeć w wojnie nuklearnej. Natomiast drugi slogan jest jego przeciwnym odpowiednikiem. W świecie Team Fortress 2 frazy te odzwierciedlają wzajemną nienawiść drużyn RED i BLU.
  • „Zrodzony, by biegać” jest modyfikacją frazy „Zrodzony, by umrzeć”, która znajdowała się na hełmie Jokera, jak i na plakacie z filmu „Full Metal Jacket”.
    • „Born to Run” („Zrodzony, by biegać”) jest również nazwą albumu Bruce'a Springsteena (oraz hitowego singla z tego albumu).

Galeria

Zobacz też