Grordbortovy rakety

From Team Fortress Wiki
Jump to: navigation, search
Model Grakety
Počkat, to není střela... To je raketa. Raketa plná zbraní.
Soldier

Grordbortovy rakety (také známé jako Grakety) jsou zakřivené havarované rakety (ze kterých také vychází dým a šlehají z nich plameny), které se nachází na různých místech TF2 Univerza. Od Patch z 18. července 2011 se objevovaly na mapách 2Fort, Badwater Basin, a Barnblitz.

Grordbortovy rakety jsou součástí "Dr. Grordbort's Victory Packu", "Dr. Grordbort's Moonman Packu", a "Dr. Grordbort's Brainiac Packu". Podle komiksu Grordbort's Crash a TF2 Blogu, Grordbortovy rakety obsahují "mimozemské" zbraně a kosmetické předměty.

První nové představené předměty byly Cow Mangler 5000, Righteous Bison, Lord Cockswain's Pith Helmet, a Lord Cockswain's Novelty Mutton Chops and Pipe, které našel Soldier (viz. komiks Grordbort's Crash).

V Patch z 9. prosince 2011, byl model Grordbortových raket aktualizován. Změnou bylo otevření tří dveří rakety, ze kterých vedly na zem tři žebříky (pro každé dveře jeden žebřík). Na konci každého žebříku se nacházel kufřík s nářadím (podobné těm které používá Engineer). Později bylo odhaleno že raketu našli také Engineer a Pyro, a získali z ní nové zbraně (viz. komiks True Meaning).

Lokace

2Fort

Badwater Basin

Barnblitz

Minulé změny

Patch z 18. července 2011

Patch z 9. prosince 2011

 • [Nezmíněno] Aktualizována textura a model Grakety.

Patch z 15. prosince 2011 (Australian Christmas 2011)

 • [Nezmíněno] Grakety odstraněny z map na kterých se nacházely.

Drobnosti

 • Výraz "Graketa" vychází z názvu souboru grakety v GCF, grocket_001, a je to zkratka celého názvu Grakety, "Grordbortova raketa".
 • Podle Missing Shipment Manifest (Manifest o Chybějícím Zboží), raketa také obsahovala náklad "Moon Mistress Brand Potato Chips" (Značkové Brambůrky Měsíční Slečny), s poznámkou "Cleavage flavoured" (s příchutí výstřihu).
 • Alespoň jedna z Grordbortových raket je pojmenována The Sperm Cudgel IV (Spermiový Obušek IV), která odletěla z Venuše.[1]
 • Podle Rocket Recognition Chart (Graf Rozpoznávání Raket) Dr. Grordborta, je raketa je v kategorii "Endangerer" (Ohrožující / Útočná).[2]
 • Zdá se že raketa musela přiletět z alternativního vesmíru díky nesrovnalostem v prostorovém kontinuu, někde na severní straně Země.[3]
 • Rakety se objevily ve dvou komiksech: Grordbort's Crash a True Meaning. Oba komiksy obsahují příběh alespoň jedné postavy jak v raketě nachází nové mimozemské zbraně z jiné dimenze.

Galerie

Reference

 1. Missing Shipment Manifest (Manifest o Chybějícím Zboží) na webových stránkách Dr. Grordborta. (Anglicky)
 2. Know Your Rocketry! (Seznamte se s Raketami!) na webových stránkách Dr. Grordborta (Anglicky)
 3. Missing Shipment - Update! (Chybějící Zásilky - Novinky!) na webových stránkách Dr. Grordborta. (Anglicky)