119. Aktualizacja

From Team Fortress Wiki
Jump to: navigation, search
Ten artykuł dotyczy nowej zawartości wydanej w aktualizacji. Dane dotyczące aktualizacji samej w sobie znajdziesz tutaj: Aktualizacja z 29 kwietnia 2010.
Update 119.png
To było pracowite popołudnie. Spędziliśmy je na czytaniu, szlifowaniu tekstu i testowaniu postu, który miał uczcić setną aktualizację do gry Team Fortress 2. Jak to zwykle bywa, 30 minut Czasu Valve, który spędziliśmy na leżeniu w łóżkach i zapuszczaniu bród, przerodziło się w tygodnie.
Oficjalny Blog TF2

119. Aktualizacja (angielski) była główną aktualizacją wydaną w Aktualizacja z 29 kwietnia 2010. Aktualizacja została wydana w celu uczczenia znaczącego kamienia milowego; wydania 119. aktualizacji Team Fortress 2. Strona aktualizacji zawierała dwa linki do ukrytych stron, oraz listę wszystkich 119 aktualizacji do gry, posortowanych chronologicznie.

W celu uczczenia aktualizacji wydano trzy Medale Służbowe:

  • Weteran – złoty medal wręczony graczom, którzy pierwszy raz zagrali w Team Fortress 2 trzy miesiące po oficjalnej premierze;
  • Łowca Głów – srebrny medal wręczony graczom, którzy pierwszy raz zagrali w Team Fortress 2 od trzech miesięcy do roku po oficjalnej premierze;
  • Najemnik – brązowy medal wręczony graczom, którzy pierwszy raz zagrali w grę później niż rok po oficjalnej premierze.

Do wyżej wymienionych medali został później dodany czwarty medal o nazwie Prastary Wojownik. Został wręczony graczom, którzy brali udział w przedpremierowych beta-testach gry. Poza wprowadzeniem Medali Służbowych oraz naprawieniem kilku błędów, aktualizacja zbalansowała małą liczbę broni, a także wprowadziła nową teksturę Kryt-o-Coli do gry.

Dodatki

Przedmioty kosmetyczne

Osobny artykuł: Przedmioty kosmetyczne
Primeval Warrior Prastary wojownik
Grizzled Veteran Weteran
Soldier of Fortune Łowca głów
Mercenary Najemnik
Uwagi Dodano w Aktualizacja z 5 maja 2010.

Zmiany w Broniach

Klasa Broń Zmiany
Chargin' Targe
Tarcza szarży
Pictogram minus.png Zmieniono: Zredukowano odporność na obrażenia od wybuchów do 40%.
Pictogram comment.png Zmieniono: Zmieniono kolor Tarczy Szarży z koloru drużyny na żółty, w celu łatwiejszej identyfikacji
Backburner
Dupalacz
Pictogram plus.png Dodano: Dodano bonus w postaci +20% zadawanych obrażeń

Postęp aktualizacji

119. Aktualizacja została wydana 29 kwietnia 2010, tak jak planowano, aczkolwiek dodatkowy wpis na blogu, wysłany 5 maja 2010, informował, że zaktualizowane zostaną także Medale za Zasługi. Nowa aktualizacja rozpoznała graczy, którzy brali udział w beta testach gry Team Fortress 2 jeszcze przed jej wydaniem i zamieniła je z Weteranów na Prastarych Wojowników. Krótko po wydaniu aktualizacji, brązowy medal "Wojownik Weekendowy" został przemianowany na Najemnika, aby uniknąć potencjalnych obraźliwych sformułowań.

Powiązane aktualizacje

Aktualizacja z 29 kwietnia 2010

  • Wydanie 119. Aktualizacji.

Aktualizacja z 5 maja 2010

  • Medal Prastary Wojownik został wprowadzony do gry, aby łatwiej było rozpoznać graczy, którzy grali w betę gry przed jej oficjalnym wydaniem.

Galeria

Ukryte strony

Zobacz też: Ukryte strony

Ciekawostki

  • Na stronie aktualizacji obok Żołnierza znajduje się napis: "For the record you couldn't have done it without us either - Without us you'd still be running around in de_dust. Just sayin'...". de_dust jest mapą z gry Counter-Strike, wydanej także przez Valve.
  • Według Valve, oryginalny plan zakładał wydanie aktualizacji po setnej aktualizacji, jednak 19 dodatkowych aktualizacji zaplanowanych na 2008 wydano w międzyczasie. Tak właśnie powstała 119. Aktualizacja.
  • Oryginalna nazwa Najemnika to "Weekendowy Wojownik", jednakże zostało to zmienione krótko przed wydaniem.
  • Aktualizacja z 20 czerwca 2008 jest pokazana na liście dwukrotnie.

Linki zewnętrzne