Zimny dzień w piekle

From Team Fortress Wiki
Jump to: navigation, search
Zimny dzień w piekle
Acolddayinhell01.jpg
Informacje o komiksie
Wydano: 2 kwietnia 2014
Liczba stron: 75
Wykonawca: makani
Writer: Jay Pinkerton & Erik Wolpaw
Ze wszystkich kości wszystkich syberyjskich kostiumów ala hot dog, ja muszę zdobyć ten zrobiony ze skorupek jaj.
Skaut

Zimny dzień w piekle (znany również jako Team Fortress Comics #3) to komiks wydany 2 kwietnia 2014. To trzecia część serii składającej się z sześciu komiksów wydawanych co dwa miesiące, którego treść kontynuuje historię przedstawioną w Nieszczęśliwych powrotach.

Treść

Komiks zaczyna się ze starą kobietą, która dzieli się z Żołnierzem tym co wie o Grubym. Ostrzega ona go, by nie podążał za Grubym ze względu na siarczysty mróz, jednak Żołnierz zaprotestował. Zdając sobie sprawę, że nie zatrzyma Żołnierza i jego przyjaciół przed poszukiwaniem Grubego, dała im płaszcze na ich podróż, ale Żołnierz uważa, że te płaszcze reprezentują komunizm, więc ich nie przyjmuje, pokazując swój Amerykańskiej produkcji płaszcz, mówiąc że jest o wiele lepszy. Płaszcz Żołnierza natychmiast rozrywa się na strzępy, jednak nadal nie chciał przyjąć płaszczy, ku rozczarowaniu Skauta (jako że był jeszcze ubrany w czerwony T-shirt). Żołnierz, Skaut i Pyro wyruszyli w góry, gdzie na pewno powinien być Gruby.

Scena przełącza się do majątku Charlesa Darlinga, nemesis Saxtona Hale'a, gdzie zaprowadziła go jego stara dziewczyna. Hale jest wściekły i staje się to coraz bardziej wyraźne, bo wcześniej nie był świadomy, że Darling był pracodawcą Maggie. Próbuje ona wyjaśnić, ale Darling przerywa jej, twierdząc że To nie może być takie proste. Darling pyta, czy Hale'owi podobają się jego ściana, na której są przymocowane głowy zwierząt, jednak ten ostatni wulgarnie wyraża niedowierzanie, że Darling walczył ze zwierzętami. Darling, spokojnie prosząc Hale'a żeby 'zdjął stopę z jego pedału wulgaryzmów', ujawnia, że zwierzęta na ścianie nie są martwe, tylko stoją na pudłach za ścianą, i szturchają przez nią głowami. Twierdzi on, że zwierzęta, Śnieżny Gnu i Lampart Himalajski są ostatnie w swoim gatunku, i pokazuje, że chce sprawić, by były nieśmiertelne dzięki Australium. Darling ofeuje pomoc odzyskaniu Mann Co. jeśli da mu Australium. Hale mówi, że to będzie za łatwe, twierdząc, że jego magazyn jest tego pełen, jednak Darling wyjaśnia mu, że już go nie ma i Administratorka miała coś z tym zrobić. Hale ujawnia, że prawie nic nie wie o jej działalności, więc Darling wyjaśnia, że ukryje ona Australium na 150 lat, i pojawia się pytanie Dlaczego?.

Scena ponownie przełącza się na Syberię, gdzie Żołnierz (teraz z gęstą brodą) podobno rozmawia z "Komunistyczną górą Christopher'em", która jest jedynie wytworem jego wyobraźni. "Christopher" mówi Żołnierzowi że nie ma bliżej do dostania się do góry. Góra twierdzi również, że w poblizu jest pełno jedzenia, powołując się na dzikie zwierzęta(z oczu Żołnierza widziane jako duszone pieczenie), ręce Żołnierza (postrzegane przez niego jako kanapki) i nawet Skauta (widzianego jako gigantyczny hot dog) jako potencjalne posiłki. Żołnierz spokojnie mówi Skautowi, że zamierza go zjeść. Okazuje się, że hot dog nie był wytworem wyobraźni, ale prawdziwym kostiumem, znaleziony na rozbitym samolocie (pilotowanym prawdopodobnie przez Amelię Earhart). Skaut twierdzi, że po włożeniu kostiumu uniknął zimna, a Pyro wciąż grzebał w samolocie. Żołnierz pyta, czy jest tam więcej kostiumów, lecz nie ma i Skaut mówi Żołnierzowi, że później najprawdopodobniej umrze.

Nagle przerywa im niedźwiedzi dźwięk w pobliżu. Żołnierz twierdzi, że coś musi przyciągać niedźwiedzie, powołując się na dwa potencjalne atraktory jako miód lub miesiączkujące kobiety. Skrytykował on Pyro, najpierw żartobliwie sugerując że Pyro jest miesiączkującą kobietą, Ale szybko wyjaśnia, że chce aby Pyro przestał blokować drzwi. Odkrywa on, że w samolocie jest kilka skrzyń z miodem, którymi niedźwiedzie musiały się zainteresować. Żołnierz ma plan, który polega na zjedzeniu całego miodu, a więc by niedźwiedzie straciły zainteresowanie, ale plan idzie na opak i wszystkich boli brzuch, wraz z wciąż duża ilością miodu. Wymyślili plan B; naprawić samolot, ale niedźwiedzie zdążą do nich przyjść zanim się za to wezmą. Niedźwiedź zjawia się za Skautem i atakuje, powodując rozprysk kości we wszystkie strony, ale Skaut okazuje się być cały, twierdząc że były to kości Earhart pozostawione w stroju. Niedźwiedź atakuje ponownie i Skaut wymachuje kość z nogi w jego stronę, przy okazji żartując, że spodoba mu się to. Niedźwiedź jest pokonany, ale kość pęka oraz dwa kolejne niedźwiedzie niedługo przybędą. Żołnierz decyduje się rozebrać do naga i pokryć miodem, planując złapać niedźwiedzia. Żołnierz łamie kark drugiemu niedźwiedziowi. Trzeci niedźwiedź, widziany przez Pyro jako przyjaznego przewodnika obozowego, który twierdzi, że "ogień jest niczyim przyjacielem", jest bezwzględnie rozerwany na strzępy przez siekierę przeciwpożarową. Wszystkie niedźwiedzie zostały pokonany, przez co trio celebruje, czym niedługo zwracają uwagę Grubego.

Gruby twiedzi, że te niedźwiedzie były dziećmi. Skaut wyraża niedowiarstwo, stwierdzając, że Gruby nazywa wszystkich dziećmi, ale Gruby ujawnia, że mówił poważnie i wściekli oni matkę niedźwiedzi. Gruby przygotowywuje się do walki, gdy Skaut zaczyna się wykrwawiać, a Żołnierz i Pyro ochoczo przypatrują się.

Pewien głos mówi 'niedźwiedź zabił każdego z nich', głost ten ujawniony jest jako bezmyślny burmistrz Teufort ale ujawnione jest, że nie mówił o trudnej sytuacji najemników, ale o początkach Teufort. Według niego, założyciel przetrwał zmiażdżenie przez niedźwiedzia dzięki schowaniu się pod zwłokami jego żony oraz założył miasto o nazwie Hugginsville na górze, gdzie leżało jej ciało. Dwóch kłótliwych nastoletnich dręczycieli zmusiło go do zmiany nazwy na Two Farts, i ze względu na strach, nigdy w pełni nie przywrócił dawnej nazwy, dlatego miasto nazywa się Teufort. Burmistrz kończy czytać historię pytając się bibliotekarza, czy wszystkie książki są o Teufort. Bibliotekarz odpowiada "nie" i burmistrz mówi mu, że wszelkie książki nie dotyczące Teufort muszą być spalone. Gray Mann wchodzi do biblioteki, pytając się burmistrza o zapisy genealogiczne z 1850, ale burmistrz odpowiada mu, że wszystkie zostały spalone przez tajemniczą kobietę, i Gray wzburza się, chwytając spalone kawałki certyfikatu genealogicznego Helen.

The comic returns to a close-up of the bear, who, upon a zoom-out, is revealed to be dead and on the dinner table of Heavy and his family. Soldier sits at the table (still naked), where the Heavy's mother stands polite and attentive and asks if he needs anything. Heavy is heard in the background, telling Soldier he needs to put some pants on. Soldier is then offered soup, and is suddenly greeted by the ghost of George Washington, ordering him to resist the soup's temptation. Another ghost, this one of Benedict Arnold, appears, telling Soldier that the greatest crime he had committed before dying was not eating soup, which Washington confirms. Arnold urges him to eat the soup, but Washington objects, leaving the Soldier torn at this moral decision. A ghost of the Scout's hot dog costume appears and interrupts the other ghosts, claiming that it was never eaten but that eating the soup could save its soul. The Heavy's mother turns to her son, incredulous, stating the Soldier had been screaming for five minutes over a simple bowl of soup. Scout's scream is heard then, revealing that he survived. Heavy's mother reveals that a woman named Zhanna (later revealed as one of Heavy's three younger sisters) is ministering to him, to which the Heavy expresses his objection.

Scout awakes from a nightmare, claiming that in the dream, the Spy was his dad. He panics, but soon realizes that it was merely a dream and relaxes, questioning where he is. He is greeted by Zhanna, who tells him she has not seen a man in twenty years. She expresses a desire for intercourse with Scout, which he promptly agrees to, but as he undresses, he hears the voice of Miss Pauling in his head, asking if Scout had forgotten about her. Scout objects, saying that in the six years that he knew her, they hadn't even gone on a date, but Pauling says that she would find it 'sexier than anything' if he waited patiently for her to change her mind. Scout agrees with her point, rejecting Zhanna much to her disappointment. She then picks up the Soldier, and it is implied that the pair make love.

Pozostałe dwie młodsze siostry Grubego, Yana i Bronislava, wracają z polowania i Gruby przywituje je, mówiąc, że mają towarzystwo. Siostry zaczynają w myślach obrazować zromantyzowane wersje Snajpera i Szpiega, ale są zawiedzone, gdy zauważają Skauta, który głośno ogłasza, że jest "zajęty", Pyro palącego serwetkę oraz Żołnierza mającego na sobie frędzlową różową sukienkę i twierdzącego, że "ma teraz dziewczynę". Skaut błaga Grubego, by wrócił, ale odrzuca jego prośbę, tłumacząc to potrzebą chronienia jego rodziny od zagrożenia, na co Bronislava stwierdza, że ma dosyć kabiny, w której mieszkają i mówi mu, że rodzina może się już sama bronić. Gruby temu wątpi, martwiąc się, że jego rodzina mogłaby być ponownie zabrana do obozu pracy, ale Yana mówi mu, że była już jedna taka próba, ale zabiły mężczyznę w tym celu przysłanego. Gruby jest zszokowany, uświadamiając sobie, że jego siostry już więcej go nie potrzebują i dorosły. Gruby zwraca się do Skauta pytając, czy ta robota jest niebezpieczna, czy dobrze płaci i czy będą mogli zabijać złych mężczyzn. Kiedy Skaut odpowiada "tak" na wszystkie trzy, ale nie jest pewny, czy zostaną opłaceni, ponieważ nie spytał się wcześniej Miss Pauling, Gruby szczęśliwie się zgadza spowrotem dołączyć do najemników, z wszystkimi obecnymi świętującymi.

Każdy deyduje się na wspólne opuszczenie domu, z Zhanną i Żołnierzem zgadzającym się wrócić razem do Ameryki po ukończeniu roboty. Bronislava chce odwiedzić Paryż, an Yana wyraziła jej chęć do odwiedzenia Nowego Yorku. Matka Grubego życzy im dobrej drogi, dając mu worek niedźwiedziego mięsa na podróż, ale Gruby decyduje, że jego matka pojedzie z nimi. Matka i syn uściskują się szczęśliwie.

The focus shifts once more, to Gray Mann and the under-renovation Mann Co. (being renamed Gray Mann Co.) Gray rozmawia z niewidzianym mężczyzną, który twierdzi, że nie dotrzymał obietnicy znalezienia najemników. Mężczyzna jest póżniej ujawniony jako Gruby z Team Fortress Clasic,from Team Fortress Classic, i twierdzi on, że już ich znalazł i wie, gdzie następnie się udadzą. Gray kwestionuje, dlaczego jeszcze nie zaatakowali, ale Gruby TFC przerywa mu, zbierając jego całą drużynę, oprócz Medyka TFC.Gruby TFC pyta się, gdzie jest "nowy", ujawniając fakt, że Medyk z Team Fortress 2 zastąpił Medyka TFC. Medyk kwestionuje ich decyzję do tak wczesnego opuszczenia placówki, mówiąc, że jeszcze nie skończył implantować pawianich macic w członków drużyny. Gruby TFC gniewa się i wyraża furię na jego eksperyment, i Medyk pokazuje palcem Demomana TFC, który rzekomo nazywa się Greg, i mówi, że implantował mu 3 macice i Greg nie narzekał. Greg panikuje, nieświadomy, że Medyk robił cokolwiek innego niż wypełnianie ubytków w zębach. Medyk pyta się Grubego TFC, gdzie się wybierają, do czego odpowiedzią jest polowanie na jegodrużynę. Medyk, zamiast sprzeciwiać się, widzi to jako szansę do porównania jego nowych eksperymentów do starych i twierdzi, że 'to nie będzie żaden problem'.

The plot returns to Hale and Darling, with the latter confirming he had arranged travel for Hale and Maggie. The action switches to Scout on the phone with Miss Pauling (traveling with Demoman and Spy), confirming they had recruited Heavy. Pauling is pleased, telling them to get back across the border and report to the plane she had chartered in Kotzebue. Scout questions whether she thinks the Sniper is there in Australia, to which she confirms that it is certain. She expresses her hope that Sniper is happy to see them. The comic ends with the Sniper's iconic scope overlay aimed directly at Miss Pauling.

Strony

Strony (bez tekstu)

Ciekawostki

 • Strona tytułowa jest nawiązaniem do okładki w pierwszym wydaniu "Action Comics"
 • Na stronie 5, Żołnierz ma podarty prawy rękaw, ale na stronie 6 jest on cały. Powraca do bycia podartym na stronie 12.
 • Na stronie 13, Christopher the Communist Mountain jest nawiązaniem do Szczytu Ismaila Samaniego (пик Коммуни́зма), który od 1962 do 1998 roku nazywał się Szczytem Komunizmu.
 • Na stronie 22, Żołnierz twierdzący, że owuulujące kobiety mogą przywabiać niedźwiedzie jest nawiązaniem do Legendy telewizji, w której Brick Tamland mówi, że krew menstruacyjna kobiety może wabić niedźwiedzie.
 • Na stronie 29, kwestia, którą Skaut wypowiada "Of all the bones in all the hot dog costumes in Siberia, I gotta get one made outta egg shells." jest nawiązaniem do kwestii Humphrey'a Bogarta w filmie Casablanca, w którym mówi: "Of all the gin joints in all the towns in all the world, she walks into mine."
 • Niedźwiedź na stronie 32, Smoulders, jest nawiązaniem do Smokey Bear, bardzo znanej maskotki straży pożarnej w Stanach.
 • Na stronie 41, burmistrz czyta o założycielu Teufort, Claude'u Huggins. Claude Huggins jest poboczną postacią w serii Left 4 Dead" ze względu na to, że ktoś wspomniał go na graffiti. Napis, który o nim wspomina mówi "CLAUDE HUGGINS / JESTEŚ TCHÓRZEM / I POZWOLIŁEŚ SWOIM DZIECIOM UMRZEĆ".
  • Co ciekawe, według książki, którą czyta burmistrz, rodzina Claude'a Huggins została zabita przez niedźwiedzie, prawdopodobnie kolejne nawiązanie do graffiti, które stwierdzało, że Huggins pozwolił umrzeć swoim dzieciom.
 • Na stronie 42, stara kobieta w bibliotece czyta słownik pod literą P, z zaniepokojonym wyglądem na jej twarzy. W poprzednim komiksie oświadczyła ona, że zamierza się dowiedzieć co oznacza słowo "pedofil".
 • Na stronie 53, postać na koszulce małego Skauta to kreskówkowy Francis Gadająca Francja.
  • Jest tu też widoczna lalka Poopy Joe w dolnym lewym kącie.
  • Skaut jako dziecko miał jasne włosy, sugerując ich zmianę na brązowe przez dorastanie albo używanie barwników.
 • Strona 58 zawiera błąd; Gruby mówi "It was was not planned".
 • Historia Grubego, do której odnoszą się strony 60-62, została najpierw przytoczona na stronie 4 w Poznajcie Reżysera.
 • W ciągu komiksu, broda Żołnierza znika i pojawia się ponownie dwa razy.
 • Pierwotni najemnicy z Team Fortress Classic po raz pierwszy pojawiają się w uniwersum TF2, jednakże dużo starsi oraz bez pierwotnego Medyka, który jest zastąpiony współczesnym Medykiem.
  Zdjęcie pokazujące, która postać TFC jest która
 • W komiksie, ujawnione jest, że Gruby ma na imię Misha (skrót od rosyjskiego imienia męskiego Mikhail).
  • Ujawnione też jest, że ma 3 siostry: Yanę, Zhannę i Bronislavę.
 • Plan Medyka, by do-operować pawianie macice klasycznym najemnikom jest nawiązaniem do Poznajcie Medyka, gdzie Medyk zamienia serce Grubego na serce "Mega pawiana".

Linki zewnętrzne

Zobacz też