A Fate Worse Than Chess

From Team Fortress Wiki
Jump to: navigation, search
A Fate Worse Than Chess
AFateWorseThanChess1.jpg
Informace o komiksu
Vydán: 13. srpna 2012
Stránek: 33
Umělec: makani
Jim Murray (obal)
Spisovatel: Jay Pinkerton a Erik Wolpaw
Kolorista: Nick Filardi
Pozorně mě poslouchejte, Bidwelli. Tohle jsou pravdivá slova. Budu bojovat s tou @#$% opicí.
Saxton Hale

A Fate Worse Than Chess (Osud Horší Jak Šachy) je komiks vydaný 13. srpna 2012, součástí aktualizace Mann vs. Machine. Jde o pokračování dřívějšího komiksu Blood Brothers. Děj komiksu se odehrává okolo Mann Co., které bylo napadeno Gray Mannem a jeho armádou robotů. Saxton Hale vyžaduje pomoc od žoldáků, aby mu pomohli odrazit robotí invazi, dále také bojuje s Yetim.

Souhrn

Komiks začíná scénou kde se dva vědci baví o tom jak je možné že mimozemšťané mohou dýchat kyslík ze Země. Saxton Hale vyprávění přeruší, a oznamuje jeho "nový způsob" vyprávění příběhů: Explozice®. Scéna je potom předělána podle způsobů "explozice", náhle se z vědců se staly dvě ženy s meči, bojující na smrt. První žena vyžaduje odpověď na to jak mimozemšťané dokáží dýchat Zemský kyslík, což vede k souboji nad kráterem sopky. Saxton pyšně znovu přeruší vyprávění, aby znovu předvedl "explozice", tentokrát ale v komikse A Fate Worse Than Chess.

Komiks se přesouvá k oblasti Samdrup Jongkhar v Bhútánském Království, kde se Saxton Hale, přestrojený jako specialista na násilí primátů (také jako hipík), jménem "Doctor Joanbaez", dožádal o setkání s vysoce ohroženým Yettim, posledním svého druhu. Mezitím je přestrojený Pan Bidwell informován o útoku na všechny továrny Mann Co., Bidwell trvá na tom že by měli okamžitě odjet, ale Hale na svém souboji s Yettim trvá. Bidwell se rozhodne natočit video jak Hale bojuje s Yettim, zatímco žoldákům vysvětlí jejich nastávající úkol spočívající v souboji s armádou robotů Graye Manna.

Komiks se poté přenáší ke Slečně Pauling, která právě žoldákům ukazuje ono video s Halem, který je informuje, o úmrtí bratří Mannů, což vyúsťuje v jejich propuštění. Nicméně, s přibližujícím útokem robotů na základnu Mann Co., žoldáci jsou znovu zaměstnáni aby pomohli Mann Co. bránit. Ačkoli nejsou za jejich práci placeni, Slečna Pauling prozradí že roboti jsou (nějakým záhadným způsobem) poháněni penězi, které po zničení z robotů vypadnou. Tyto peníze si mohou žoldáci ponechat. Komiks končí proslovem Slečny Pauling, která žoldákům sděluje že tentokrát nebojují jen za Mann Co. nebo za Saxtona Halea, ale za svá zaměstnání.

Strany

Drobnosti

  • Název komiksu je slovní hříčkou slov "a fate worse than death" (osud horší jak smrt).
  • Haleův alias (Doctor Joanbaez) je odkazem na Joana Baeze, folkového zpěváka, který je známý díky jeho vztahu s Bobem Dylanem.
  • Přestrojení Pana Bidwelle se velice podobá Johnu Lennonovi.

Strana 8

  • Malá poznámka, "See Team Fortress #2" (Zhlédněte Team Fortress #2), je (mimo očividného odkazu na název samotné hry) odkazem na úmrtí Blutarcha a Redmonda Mannových rukou Gray Manna v předešlém, druhém komiksu dějové sekce Gravel War (Štěrková Válka), Blood Brothers. Druhým komiksem sekce je Loose Canon. Děj obou těchto komiksů byl později zesumarizován v komiksu Catch-Up který slouží jako prolog k sérii TF Comics (TF Komiksy) (Anglicky).

Strana 17

  • Bidwellův převlek je podobný oblečení co nosila hudební skupina The Beatles, na obalu jejich alba "Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band".

Strana 27

  • Sedící póza Pyra je záměrný odkaz na meme "Sitting Pyro" ("Sedící Pyro") z komiksu True Meaning.

Strana 28

  • Spyův oblek byl pruhovaný na předešlé straně pruhovaný, nicméně na této straně pruhy zmizely.
  • Soldier je oblečený v červených maskáčích ale nosí helmu BLU Soldiera.

Strana 30

  • Odpověď Slečny Pauling na Scoutovy dotazy, odkazuje na Scoutovo chování vůči Slečně Pauling v komiksu Meet the Director.

Strana 32

Zhlédněte také

Externí odkazy