Příběh o Smissnocích

From Team Fortress Wiki
Jump to: navigation, search
Příběh o Smissnocích
Tf2winter0.jpg
Informace o komiksu
Vydán: 14.prosince 2011
Stránek: 14
Umělec: makani
Já jsem Starý Nick! DUCH Australských Vánoc. A přišel jsem si pro vaše děti.

A Smissmas Story (Příběh o Smissnocích) (Smissnoce, slova Smissmas a vánoce spojené dohromady) je komiks vydaný 14.prosince 2011, společně s Australskými Vánoci 2011. Originální komiks může být nalezen zde (v Angličtině).

Přehled

Příběh začíná scénou kde buclatý obchodník jménem Archibald (nosící buřinku) šťastně nachází tikající bombu před prahem jeho "Bombs for the Poor" ("Bomby pro Chudé") ne-ziskové organizace. Zavolá přítele Juliuse aby si bombu také prohlédl, nadšeně začne prohlašovat že bombu jim nechal nějaký velmi hodný Samaritán. Julius poté prohlásí že se lidé Teufortu opět začnou radovat. Potom co si oba všimnou že na bombě není štítek s odesílatelem, přísný hlas příběh přeruší. Přísný soudce se poté podívá na Modrého Scouta, a začne vážně pochybovat o pravdivosti jeho svědectví. Když se Scout podívá na své právní zástupce (kteří jsou čirou náhodou Modrý Soldier a Spy), Spy udeří hlavou do stolu před ním, ale Soldier mu ukáže pozitivní palec nahoru. Scout se vrací ke svému příběhu, a soudce mu předvede důkazy že bomba zničila Zařízení pro cvičení Santů do Obchodních Středisek. Když soudce zmíní že Scout ještě nepopsal žádné spolupachatele, (myslící si že je jediným viníkem), Scout rychle obviní Soldiera tím že to on celý plán vymyslel, Soldier poté rychle vyběhne za Scoutem a začne ho škrtit. Soudce odsuzuje všechny tři členy BLU (Modrých) k veřejným pracím v Obchodním Středisku, kde budou provozovat akci "Meet Santa!" ("Poznejte Santu!").

Matka a dítě přistoupí k podrážděnému Scoutovi (který je převlečený jako elf) a zeptají se ho jak dlouhá je čekací doba k Santovi. Scout ihned začne flirtovat, ale pošle matku (i s dítětem) na konec řady, když se dozví že má manžela. Scout pokračuje ve střežení dvou front za ním, jednu pro svobodné matky a druhou pro všechny ostatní. Chlapec jménem Jack s kulatým sestřihem začne vyprávět Soldierovi (který má kompletní kostým Santy, včetně čepice, vousů, a vánočních ozdob) všechno co by chtěl. Soldier odmítne všechna jeho přání a místo toho mu nadělí vojenský sestřih. Když zasáhne chlapcův otec, Soldier se již připravuje na to že ho zmlatí, zatímco Spy zoufale volá se Slečnou Pauling aby jim pomohla k vysvobození. Slečna Paulingová chce aby ostatní nedělali věci ještě horší jak už jsou, poté- jak se ze Soldiera stal veřejný ochránce, Spy rozhovor přeruší tím že čaroděj je Soldierův spolubydlící.

Náhle, Starý Nick přijede na saních které jsou taženy agresivními soby a klokanem. Začne prohlašovat že jde jen unést děti. Slečna Paulingová naštvaně Spyovi nařizuje aby se o situaci postaral. Když Jack přikročí ke Spyovi, Spy utrhne rampouch který roste ze strany telefonní budky a podá ho chlapci. Spy poté instruuje chlapce, aby provedl jeho plán do puntíku. Mezitím, Starý Nick je zaměstnaný tím že bojuje proti Scoutovi a Soldierovi. Scout ho udeří cetkou kterou odpálil rolí balícího papíru, a Soldier ho mezitím udeří akční figurkou Saxtona Halea. Jack se objeví před Starým Nickem, který se rychle postaví na nohy a bere chlapce jako rukojmí. Scout varuje Starého Nicka že to není zrovna ten nejlepší chlapec na unášení, mezitím Jack rychle vytáhne rampouch a zabodne ho Starému Nickovi do krku.

Starý Nick spadne k zemi, a Scout gratuluje Spyovi, myslící-si že Spy je přestrojený jako chlapec. Nicméně, Spy stojí za kamerou společně s lidmi z televize, a prohlašuje že tito žoldáci jsou hrdinové kteří právě zachránili všechny děti z Teufortu. Scout se začne vychloubat jaký je z něj hrdina, zatímco Soldier je veselý protože právě objevil "Vánoční Války". Komiks končí Jackem a Spyem jak vzpomínají nad tím jak Jack zabodl Starého Nicka, a rozhodne se že už se nebojí zabíjení. Spy chlapci gratuluje a přeje mu veselé Smissnoce. Přední strana novin ukazuje obrázek jak Scout flirtuje s matkou Jacka, Soldiera jak se směje zatímco pomáhá otlučenému otci stát a jak Spy vozí Jacka na zádech. V titulku stojí že žoldáci byli zproštěni viny díky tomu že společně porazili takzvaného-mýtického vánočního maskota.

Stránky

Drobnosti

  • První stránka komiksu je založena na přebalu The Saturday Evening Post.
  • Malinký "text" na novinách, na konci komiksu je takzvaná výplň textu jménem Lorem Ipsum.
  • Citace "The power of Smissmas compels you!" ("Nechť tě síla Smissnoc očistí!") je odkaz na populární citát "The Power of Christ compels you!" ("Nechť tě síla Krista očistí!") z filmu The Exorcist (Česky: Vymítač ďábla).
  • I když v Bombinomicon komiksu se dozvíme že Čaroděj Merasmus je spolubydlící Červeného Soldiera, Modrý Spy řekne Slečně Paulingové že (v tomto komiksu) spolubydlící Modrého Soldiera je také čaroděj.
  • Na straně 1 lze být spatřen Balloonicorn, 6 měsíců před tím než se objevil v Meet the Pyro.
  • V komiksu Grave Matters, na konci novin na straně 13, se dozvíme že Soldier byl obdarován "Silou Práva" díky Merasmovi. Proto je v tomto komiksu právník.

Zhlédněte také

Externí odkazy