A Smissmas Story

From Team Fortress Wiki
Jump to: navigation, search
A Smissmas Story
Tf2winter0.jpg
Informace o komiksu
Vydán: 14. prosince 2011
Stránek: 14
Umělec: makani
Já jsem Starý Nick! DUCH Australských Vánoc. A přišel jsem si pro vaše děti.

A Smissmas Story (Příběh O Smissnocích) je komiks vydaný 14. prosince 2011, ruku v ruce s Australian Christmas 2011.

Souhrn

Příběh začíná scénou kde buclatý, buřinku nosící obchodník jménem Archibald šťastně nachází tikající bombu před prahem jeho neziskové organizace "Bomby pro Chudé". Zavolá přítele Juliuse aby si bombu také prohlédl, a nadšeně začne prohlašovat že bombu jim musel zanechat nějaký velmi hodný Samaritán. Julius poté praví že toto je pro lid Teufortu skutečný vánoční zázrak. Poté co si oba všimnou že na bombě není štítek s odesílatelem, načež náhle přísný hlas vyprávění příběhu přeruší. Přísný soudce se poté podívá na BLU Scouta, a začne vážně pochybovat o pravdivosti jeho svědectví, a o samotné existenci organizace. Když se Scout podívá na své právní zástupce (kteří jsou čirou náhodou BLU Soldier a Spy), Spy udeří hlavou do stolu před ním, ale Soldier mu ukáže palec nahoru. Scout se vrací ke svému příběhu, a soudce mu předvede důkazy že bomba zničila Zařízení pro cvičení Santů do obchodních středisek. Když soudce zmíní že Scout ještě nemluvil o žádných spolupachatelích (znamenající že Scout je jediný viník), Scout rychle obviní Soldiera tím že to on celý plán řídil a vymyslel, načež Soldier rychle vyběhne za Scoutem a začne ho škrtit. Soudce nato všechny tři členy BLU odsuzuje k veřejným pracím v obchodním středisku, kde budou provozovat akci "Potkejte Santu!".

Matka a dítě přistoupí k podrážděnému Scoutovi (který je převlečený jako elf) a zeptají se ho jak dlouhá je fronta k Santovi. Scout ihned s matkou začne flirtovat, ale po zjištění faktu že má manžela, ji i s dítětem pošle na konec řady. Scout pokračuje ve střežení dvou front za ním, jednu pro svobodné matky a druhou pro všechny ostatní. Chlapec jménem Jack s kulatým sestřihem začne vyprávět Soldierovi (který je oblečen jako Santa, včetně čepice, vousů, a vánočních ozdob) všechno co by si přál k vánocům. Soldier odmítne všechna jeho přání a místo toho mu nadělí vojenský účes. Když zasáhne chlapcův otec, Soldier se zvedne a začne se připravovat na jejich souboj. Mezitím Spy zoufale telefonuje se Slečnou Paulingovou, aby jim pomohla je vysvobodit. Slečna Paulingová se ptá jak se z Soldiera stal veřejný ochránce, načež ji Spy odpoví že je to velmi dlouhý příběh, také dodá že Soldierův spolubydlící je kouzelník. Nakonec Slečna Paulingová dodá že na záležitosti pracují a požádá Spye aby nedělali věci horšími než momentálně jsou, a zatímco Spy sleduje souboj Soldiera s otcem dítěte, ujistí Slečnu Paulingovou že vše je v naprostém pořádku.

Náhle se zjevuje Starý Nick, přijíždějící na saních které jsou taženy agresivními soby a klokanem. Začne prohlašovat že jde unášet děti, a Slečna Paulingová naštvaně Spyovi nařizuje, aby se o situaci postaral. Když se vystrašený Jack přiblíží ke Spyovi, Spy utrhne rampouch který roste ze strany telefonní budky a podá ho chlapci. Spy poté chlapce instruuje, aby provedl jeho plán do puntíku, a aby neposlouchal tu paní ve sluchátku která mu říká ať uteče, zatímco je Starý Nick zaneprázdněn soubojem proti Scoutovi a Soldierovi. Scout ho trefí cetkou kterou odpálil rolí balícího papíru, a Soldier ho mezitím udeří akční figurkou Saxtona Halea. Jack se náhle objeví před Starým Nickem, který se rychle postaví na nohy a bere chlapce jako rukojmí. Scout varuje Starého Nicka že to není zrovna ten nejlepší kandidát na únos, načež Jack rychle vytáhne rampouch a zabodne ho Starému Nickovi do krku.

Starý Nick se svalí na zemi, a Scout gratuluje Spyovi, myslící si že je přestrojený jako Jack. Nicméně, Spy ve skutečnosti stojí několik metrů od všeho dění, společně s médii a jejich kamerami, a prohlašuje že tito žoldáci jsou hrdinové kteří právě zachránili děti z Teufortu. Scout se začne vychloubat jak je již zvyklý být hrdinou, zatímco Soldier vesele prohlašuje že právě objevil "Vánoční Války". Komiks končí Jackem vzpomínajícím na svůj zážitek bodnutí Starého Nicka se Spyem, a prohlásí že se již nebojí zabíjení, načež mu Spy pogratuluje a popřeje veselé Smissnoce. Na přední straně novin se nachází obrázek Scouta flirtujícího s matkou Jacka, Soldiera jak se směje zatímco pomáhá otlučenému otci stát a jak Spy vozí Jacka na zádech. V titulku stojí že žoldáci byli zproštěni viny díky tomu že společně porazili údajně-mýtického vánočního maskota.

Strany

Strany (v češtině)

Poznámka: Tyto strany byly neoficiálně přeloženy českým moderátorem serveru Steam Translation, SC

Drobnosti

  • První strana komiksu je založena na obalu The Saturday Evening Post (Anglicky).
  • Na první straně je k vidění Balloonicorn (jako ozdoba), 6 měsíců před tím než se objevil v Meet the Pyro.
  • Malinký "text" v novinách na konci komiksu je takzvaná výplň textu zvaná Lorem Ipsum (Anglicky).
  • Věta "Nechť tě síla Smissnoc očistí!" (v přeložené verzi komiksu na této straně, "Síla vánoc ti ublíží") na straně 11 je odkaz na populární citát "Nechť tě síla Krista očistí!" z filmu Vymítač ďábla.
  • Ačkoliv se v komiksu Bombinomicon dozvídáme že Čaroděj Merasmus je spolubydlící RED Soldiera, BLU Spy řekne Slečně Paulingové že (v tomto komiksu) spolubydlící Modrého Soldiera je také čaroděj.
  • V komiksu Grave Matters, na konci novin strany 13, se dozvídáme že Soldier byl Merasmem obdarován "Silou Práva". Proto je v tomto komiksu právníkem.

Zhlédněte také

Externí odkazy