Administratorka

From Team Fortress Wiki
Jump to: navigation, search
Ten artykuł dotyczy Administratorki w grze Team Fortress 2. Po informacje dotyczące administratorów na Team Forrtess Wiki zajrzyj do artykułu Prawa użytkowników.
Administratorka w pomieszczeniu kontrolnym
Zasmuca mnie to, że pomimo moich najlepszych wysiłków w instruowaniu i poprawianiu was część osób musi odnajdywać nowe sposoby na porażkę.
Administratorka

Administratorka (prawdziwe imię Helen[1]; panieńskie nazwisko nieznane), często określana również jako Spikerka TF lub po prostu Spikerka, utrzymuje kontrolę zarówno nad RED, jak i BLU oraz również TF Industries. To ona jest źródłem tajemniczego, bezcielesnego głosu, który wydaje rozkazy oraz ogłasza ważne wydarzenia podczas rozgrywek. Będąc starszą oraz kierującą wszystkim z ukrycia kobietą, Administratorka posiada zarówno przeszywający wzrok, jak i rodzaj głosu, który wymaga całkowitego i bezwzględnego posłuszeństwa... lub też czegoś innego. Jej ogólne zachowanie stanowi zwykle nieznaczny gniew oraz różne poziomy zgorzkniałego rozczarowania.

Rola i obowiązki

Ukryty obraz na mapie Mann Manor.

Administratorka ma znaczną władzę i wpływ na wszelkie wydarzenia. Choć wcześniej myślano, że jest wyłączną właścicielką korporacji RED i BLU, to okazało się później, że Blutarch i Redmond Mannowie wciąż żyją dzięki maszynom przedłużającym życie Radigana Conaghera. Pomimo swojego długiego życia żaden z nich nie wydaje się być zdolny do radzenia sobie z interesami ich firm, dlatego można wierzyć, Administratorka z wszelkich przyczyn kontroluje braci. Daje jej to kontrolę nad każdym większym rządem na świecie. Administratorka preferuje utrzymywanie swoich działań w ścisłej tajemnicy, z daleka manipulując wydarzeniami. Każde działanie, które mogłoby przyciągnąć niepożądaną uwagę, jest szybko eliminowane z najwyższą ostrożnością.

Administratorka komunikuje się z obiema drużynami poprzez pojedynczy mikrofon podłączony do centralnego panelu sterowania. Poprzez zręczną manipulację sporą ilością wtyczek i gniazdek jest w stanie podłączyć się do wielu kanałów komunikacyjnych, m.in. do kanałów skierowanych do wszystkich członków obu drużyn. Jej wiadomości są przekazywane drużynom poprzez system głośników Alarm-O-Tron 5000 podłączony do tablicy ze sporą ilością oznaczeń świecących w różnych pilnych sytuacjach (np. Uwaga Intruz - Szpieg RED - W bazie). Przed panelem kontrolnym Administratorki znajduje się pokaźny zestaw monitorów, które pozwalają jej na stałe czuwanie nad sytuacją. Jej dokładne motywy kierowaniem drużynami najemników zatrudnionych przez obie jej korporacje podczas śmiertelnej walki pozostają nieznane.

Administratorce pomaga spora liczba pracowników, m.in. jej lojalna asystentka Panna Pauling.

WOJNA!

Według moich doświadczeń, Panno Pauling, mogę stwierdzić, że nic nie zabija przyjaźni szybciej... niż zdrowa rywalizacja.
— Administratorka o swoich niecnych występkach

Administratorka zalicza przyjaźnie pomiędzy najemnikami z obu korporacji za daleko idące sprzeniewierzenie się zakazane przez kontrakt. Po tym, jak asystentka Panna Pauling przykuwa uwagę Administratorki przyjaźnią Demomana z RED z Żołnierzem z BLU, otwiera kanały komunikacyjne dla obu z nich. Zachęca następnie obu do zabicia swojego nowego przyjaciela w celu zdobycia tajemniczej i cennej, nowej broni opracowanej przez Mann Co. Zgodnie z jej zamierzeniami zniszczyło to szybko rozwijającą się przyjaźń najemników i rozpoczęło siedmiodniową wojną.

Wygląd

Wygląd Administratorki posiada bogatą historię. Rozpoczęła się ona fanowską pracą autorstwa Makani (angielski), która szybko rozprzestrzeniła się po internecie, zyskując na popularności. Krótko po tym artystka ta została zaproszona na wizytę do Valve, gdzie praca została zakupiona. Po wielu miesiącach, podczas promocji Nawiedzonego Halloween, przy łożu śmierci Zefeniasza Manna można było ujrzeć kobietę o niemal identycznej twarzy. W końcu 9 grudnia 2009 wygląd Administratorki został oficjalnie ujawniony, używając wzornictwa Makani, lecz z drobnymi zmianami w ubraniu.

Ciekawostki

Oryginalne dzieło Makani.
Karta z Administratorką.
  • Administratorce udziela głosu Ellen McLain (angielski), która udzieliła także głosu GLaDOS (angielski) w grze Portal oraz Nadzór (angielski) w grze Half-Life 2.
  • Administratorka okazjonalnie zamieszcza swoje posty na oficjalnym blogu TF2; wpisy te obejmują zazwyczaj zruganie niewłaściwie zachowującej się społeczności, np. używanie zewnętrznych programów odblokowujących osiągnięcia.
  • Administratorka jest jedynym bohaterem niezależnym, który jest obecny w normalnej grze (z możliwym wyjątkiem duchów Zefeniasza Manna oraz Sylasa Manna).
  • Według tego komisu (angielski) Administratorka jest w posiadaniu portretu rodzinnego Mannów. Jest uderzająco podobna do Elizabeth, służącej Zefeniasza Manna.
  • Akcja komiksu "Administratorka" rozgrywa się jednocześnie do wydarzeń z Poznajcie Szpiega.
  • Sugeruje się, że Administratorka była przez jakiś czas w związku z Saxtonem Hale'em, który określa ją jako "nałogowo palącą uwodzicielkę".
    • Reakcja Administratorki na pytania o domniemany związek z Saxtonem Hale'em: "Dama nigdy nie mówi, dżentelmen nigdy nie pyta. Co więcej, Administratorka nigdy nie zapomina. Ani nie wybacza. Ani nie ustępuje. Ci bardziej wścibscy z was powinni pamiętać o tym, gdy będą następnym razem wtykać nos w moje intymne sprawy niczym jakieś obrzydliwce." [2]
  • Demoman określa ją jako "wściekłą kobietę, która zawsze się nas wydziera podczas walki" podczas WOJNY! [3]
  • W grze Poker Night at the Inventory (angielski) Administratorka pojawia się jako królowa karo w talii "Poker Night".

Zobacz też

Odniesienia

Linki zewnętrzne