Amunicja (Classic)

From Team Fortress Wiki
Jump to: navigation, search
Amunicja (Classic)
Ammo (Classic) image
Typ znajdźki: Amunicja

Amunicja jest ważną znajdźką w Team Fortress Classic. Na początku w Quake Team Fortress amunicja była rozłożona po całym pokoju z zaopatrzeniem, lecz od czasu wydania Team Fortress Classic wszystkie zapasy amunicji z pokoju z zaopatrzeniem są umieszczone w plecakach.

Rodzaje amunicji

TFC Ammo Cells.png

Ogniwa/Metal

Ogniwa są typem amunicji używanym wyłącznie przez Miotacz ognia. Jednakże ta sama jednostka dotyczy metalu Inżyniera. Metal nie jest używany jako specjalny rodzaj amunicji do jakiejkolwiek broni i jest przeznaczony do użytku wyłącznie przez Inżyniera. Korzystając z Klucza Inżynier może użyć metalu do wybudowania lub naprawy konstrukcji lub do naprawy pancerza towarzyszy z zespołu. Metal jest także stosowany, gdy Inżynier tworzy amunicję dla współtowarzyszy upuszczając plecak.

TFC Ammo Shells.png

Śrut

Śrut jest używany przez Pojedynkę, Broń usypiającą, Karabin snajperski, Dubeltówka, Karabin automatyczny oraz Działo szturmowe.

TFC Ammo Rockets.png

Rakiety

Rakiety są używane przez Granatnik, Wyrzutnię rakiet, Wyrzutnię bomb rurowych oraz Działo zapalające.

TFC Ammo Nails.png

Gwoździe

Gwoździe są używane przez Railguna, Pistolet na gwoździe i Super Pistolet na gwoździe.

Uwagi

  • Na ogół granaty nie spotyka się w normalnych zestawach amunicji, ponieważ znajdują się one w identycznie wyglądających plecakach z granatami.

Galeria

Ciekawostki

Logo zespołu Nine Inch Nails.
  • Na skrzynce z gwoździami z QWTF widnieje logo amerykańskiego zespołu muzycznego Nine Inch Nails grającego rock industrialny.