Podstawowa Strategia Grubego

From Team Fortress Wiki
Jump to: navigation, search
Walczmy - mężczyżna kontra małe dzieciaki.
The Heavy
Heavytaunt1.PNG

Gruby to największa, najtwardsza,ale i najwolniejsza klasa w grze. Mimo iż Minigun potrzebuje czasu by się rozkręcić, potrafi wyrządzić multum szkód, szczególnie na krótkim dystansie. Gruby może utrzymać swoją broń rozkręconą na wypadek spotkania z przeciwnikiem. Duża ilość punktów zdrowia i siła ognia sprawiają, że jest dobrym Towarzyszem Medyka. Jednakże, przez swoją małą mobilność stanowi łakomy kąsek dla wielu przeciwników, szczególnie dla Snajperów i Szpiegów, a jego głośne zachowanie czyni go podatnym na zasadzki. Dobry Gruby pokieruje swoim zespołem do wykonania celów misji. Zdolność Grubego do przystosowania się zarówno do ataku jak i obrony nie powinna być lekceważona ani przez wrogów, ani przez sojuszników.

Bronie Pierwszorzędne

Minigun / Żelazna Kurtyna / Świąteczny Minigun

Minigun Iron Curtain Festive Minigun

Pomyśl o Minigunie jako o szybkostrzelnym Shotgunie; jest potężny, lecz im większy dystans, tym jest słabszy. Minigun, chociaż ma dużą siłę ognia, ma średni czas rozkręcania, a rozkręcenie spowalnia cię do prędkości ślimaka. Więc, jeśli chcesz mieć wciąż gotową broń, to lepiej przemieszczaj się bez rozkręconego Miniguna lub z innymi broniami. Miniguna możesz rozkręcić w powietrzu, co pozwoli ci zaskoczyć wrogów będących za rogiem.

Natasza

Natascha

Natasza spowolni wrogów, zmuszając ich do zatrzymania się i zmierzenia się z tobą w walce. dodatkowo, efekt spowolnienia będzie działał na poruszanie się, drwiny i zjadanie przedmiotu przeznaczonego do konsumpcji. Zmniejszone obrażenia oznaczają, że będziesz na straconej pozycji mierząc się z Grubym mającym Miniguna lub Mosiężną Bestię.

Mosiężna Bestia

Brass Beast

Mosiężna Bestia to najmocniejsza broń ze względu na liczbę obrażeń na sekundę, lecz jesteś praktycznie nieruchomy gdy jej używasz. Długi czas jej rozkręcania uniemożliwia zasadzki lub ciągłe przemieszczanie się. Jeśli go nie rozkręciłeś, jesteś bardzo podatny na ataki frontalne. Używaj jej w sytuacjach obronnych, gdzie możesz poruszać się mniej.

Tomisław

Tomislav

Szybkie rozkręcanie się Tomisława pozwala ci na zadanie wstępnych obrażeń, rekompensując mniejszą siłę ognia. Dodatkowo, szybsze rozkręcanie daje okazję do zaskakiwania wrogów.Przeciwko większości wrogów, np. wrogimi Grubymi, powinieneś zadać wystarczająco dużo obrażeń, zanim słabość siły ognia Tomisława będzie znacząca. Używaj go w parze z Gorącymi Rękawicami Uciekiniera by zyskać bardzo dużą mobilność.

Wejście Smoka

Huo-Long Heater

Choć zadaje takie same obrażenia jak Minigun, rozkręcony wyzwala pierścienie ognia, które pomagają chronić się przed wrogimi Szpiegami. Zużywa przy tym amunicję, nawet jak nie strzelasz. Z tego powodu dobrze się zastanów przed rozkręceniem go. Możesz wykorzystać Zasobnik, aby ciągle się bronić ogniem.

Bronie Drugorzędne

Shotgun

Shotgun

Jeśli leczenie siebie lub przyjaciół nie jest problemem, weź Shotguna zamiast Kanapki. Mimo że to jest broń drugorzędna, to zadaje duże obrażenia, więc używaj go w trakcie przemieszczania się, w trakcie zwalniania w celu rozkręcenia Miniguna, Shotgun jest nieskuteczny.

Kanapka

Sandvich

Kanapka jest użyteczna w "naprawianiu" się między walkami. Jesteś jednak bezbronny w trakcie jej jedzenia. Kanapka upuszczona na ziemię leczy tylko połowę życia, ale często jest bardziej skteczna. Rzucona Kanapka może utrzymywać towarzyszy przy życiu, szczególnie leczących cię Medyków.

Tabliczka Ladyczeko / Ciastko Rybne

Dalokohs Bar Fishcake

Tabliczka Ladyczeko nie leczy tak dużo życia jak Kanapka i nie można rzucać jej dla towarzyszy. Nie ma ona jednak czasu oczekiwania, więc możesz ją jeść cały czas i utrzymywać swoje maksymalne życie. Tabliczka Ladyczeko jest przydatna przy braku Medyków lub jeśli nie ma Zasobników or Apteczek(angielski).

Stek z Bizona

Buffalo Steak Sandvich

Stek z Bizona jest najlepszy by szybko poruszać się po polu bitwy. Uważaj wtedy na przeciwników, ponieważ otrzymujesz więcej obrażenia i możesz używać tylko broni do walki wręcz. Używaj go razem z Pięściami ze Stali by złagodzić zwiększone obrażenia, które przez niego otrzymujesz. Możesz go rzucać tak jak w przypadku Kanapki, by leczyć towarzyszy.

Rodzinny Interes

Family Business

Większy magazynek Rodzinnego Interesu jest zbilansowany przez zmniejszone obrażenia. Pozwala to na wykorzystywanie go do takich samych celów jak Shotgun.

Banan pocieszenia

Second Banana

Banan Pocieszenia leczy o 100 pkt. zdrowia mniej niż Kanapka. Podobnie jak Tabliczka ladyczeko, wyrzucony Banan pocieszenia zostawi małą apteczkę. Jednakże Banan pocieszenia regeneruje się w 1/3 czasu regeneracji Kanapki (10 sekund w porównaniu do 30 sekund), co oznacza że możesz uleczyć 600 pkt. zdrowia w tym samym czasie, w którym Kanapka leczy 300.

Bronie do Walki Wręcz

Pięści / Saxxy / Obdżektor / Piąchokalipsa

Fists Saxxy Conscientious Objector Apoco-Fists

Jeśli przciwnik zaskakuje cię na małym dystansie, zamiast Miniguna możesz zmienić na pięści; jesteś wolny i prawdopodobnie nie dosięgniesz wroga. Jednakże masz dużo życia które daje ci przewagę w walce wręcz z jednym przeciwnikiem.

Krytyczne Grzmoty Bokserskie

Killing Gloves of Boxing

Dobywaj K.G.B gdy przeciwnik jest za rogiem i jesteś w stanie go dosięgnąć. Gdy już dostaniesz krytyczne obrażenia, zrób z nich najlepszy użytek zmieniając na Shotguna, lub ciągle boksuj. Jeśli używasz Tomisława, nie zmarnujesz tak dużo obrażeń krytycznych, co przy zwykłym Minigunie.

Gorące Rękawice Uciekiniera

Gloves of Running Urgently

Ze względu na to, że rzadko będziesz uczestniczył w walce wręcz, możesz używać ich tylko do przemieszczania się po mapie, szybkiego zdobywania punktów lub odwrotu. Gorące Rękawice Uciekiniera zmniejszają twoje maksymalne zdrowie, obniżając twoją normalną ilość zdrowia oraz ilość zdrowia uzyskaną z nadleczenia. Utracone zdrowie odzyskujesz gdy nie masz wyciągniętych rękawic. Rękawice są o 50% dłużej wyciągane i chowane, więc daj sobie odrobinę czasu na odzyskanie zdrowia, zanim wejdziesz do walki. To czyni dodatkową prędkość ruchu przydatną do poruszania się po mapie lub odwrotu, ale nie do szybkiego wskoczenia na pole bitwy.

Pięści ze Stali

Fists of Steel

Pięści ze Stali sprawiają że trudno cię zabić bronią Pierwszorzędną, więc możesz przechodzić przez otwarte obszary lub uciec z pola bitwy. Jeśli przeciwnik chce zabić cię wręcz, możesz wtedy zmienić na inną broń i go skosić.

Dusza Wojownika

Warrior's Spirit

Jeśli jesteś leczony przez Medyka, jej mniejsza ilość życia jest nieistotna. Delikatny wzrost obrażeń nie sprawia, że zabijesz wrogów szybciej, więc rozważ użycie innej broni wręcz by zrobić z niej użytek.

Nakaz Eksmisji

Eviction Notice

Szybkość ataku nie nadrabia strat poniesionych w obrażeniach. Jeśli jesteś nieostrożny w walce wręcz i nie umiesz wykorzystać dwa razy szybszych uderzeń, powinieneś używać innej broni. Broń ta przyznaje ci także dodatkowe 15% prędkości ruchu oraz premię prędkości przy trafieniu w wroga. Tak samo jak Gorące Rękawice Uciekiniera, mając wyciągnięty Nakaz Eksmisji, będziesz tracił maksymalne zdrowie oraz zdrowie wynikające z nadleczenia, lecz w przeciwieństwie do Gorących Rękawic Uciekiniera, szybkość utraty tego zdrowia jest o połowę mniejsza (5 pkt. zdrowia na sekundę, w przeciwieństwie do 10 pkt. zdrowia na sekundę). Tak jak przy Gorących Rękawicach Uciekiniera, to Nakaz Eksmisji to dobra broń na poruszanie się po mapie oraz do wykonywania odwrotów, lecz pamiętaj by je schować aby odzyskać utracone zdrowie zanim wejdziesz do bitwy.

Świąteczny Wigor

Holiday Punch

Tak jak przy użyciu Pięści, Świąteczny Wigor spowalnia tak samo. Jeśli jednak złapiesz kogoś bez ochrony i zmusisz go do śmiechu, możesz go zabić jak tylko chcesz, włącznie z drwiną W samo południe