Základní taktika Medica

From Team Fortress Wiki
Jump to: navigation, search
Medic je pravděpodobně nejdůležitější třída v týmu. I když má jen průměrnou zdraví a průměrný palebnou sílu, jeho schopnost léčit a overheal spoluhráči pomocí Medi Gun z něj dělá neocenitelného člena teamu. Kromě toho,si Medic léčením ostatních nabíjí ÜberCharge. Jakmile je ÜberCharge připravena, může zajistit nezranitelnost s Medi Gun, Kritické zasahy s Kritzkrieg, nebo provádět rychlé hojení s Quick-Fix. Správné použití ÜberCharge ve hře, může snadno rozhofnout vítězství i porážku. V každém přestřelce, je nesmírně důležité, aby Medic přežil. Spoluhráči mohou zemřít, jelikož když je Medic živí, tak si snadno vybuduje novou ÜberCharge a jeho team je snadno ve výhodě. Medic spoléhá na dobré spoluhráče, dokud je naživu, tak může léčit a udržovat svůj team při životě.

Rady k určitým zbraním

Vaše schopnost léčit je často jedním terčem, proč po vás nepřátele útočí. V útoku se snažte tvrdě zaútočit, skákat, krčit se, aby nedošlo k poškození. Vaše přirozená regenerace zdraví vás často nestačí udržet při životě, a tak se spoléhejte na svého spojence pro ochranu. Pokud nejste nuceni bojovat, měli byste ustoupit, pokud všichni spoluhráči v okolí jsou poraženi.

Syringe Gun

Syringe Gun

Ačkoliv Syringe Gun střílí rychle a dává dostatečné poškození, měli by jste spoléhat na své spoluhráče, aby vás chránili. Jehly od Syringe Gun putují docela pomalou a v parabolickém oblouku. Proto musíte mířit na nepřítele trochu nahoru, aby jste tento problém vyřešili.


Blutsauger

Blutsauger

Blutsauger může být užitečné, pokud se ocitnete neustále pronásledováni nepřáteli, pokud budete důsledně útočit na nepřátele při použití Blutsauger, budete léčit sám sebe více než je vaše běžná regenerace.

Crusader's Crossbow

Crusader's Crossbow

Crusader's Crossbow je těžká na používání, zatímco nepřátelům dává malé poškození, může léčit vaše spoluhráče. Z blízkosti se dá použít k léčení kriticky zraněného spoluhráče. Crusader's Crossbow není určená k boji, avšak v Medieval módu je nenahraditelná. Střeli cestují pomalu a nabíjení trvá dlouho. Crusader's Crossbow je spíže doporučena do Medieval módu.

Overdose

Overdose

V závislosti na tom, jak je ÜberCharge měřič plný, získáte až 10% zvýšení rychlosti pohybu. I když to nestačí držet krok s Scoutem, ale měla by se zvýšit mobilita, takže vyhýbání se útokům a manévrování kolem bitevního pole je o něco jednodušší. Overdose je nejlépe využitelná s Kritzkrieg nebo Quick-Fix, jelikož tyto dvě sekundární zbraně rychle dobíjejí ÜberCharge.

Sekundární zbraně

Váš léčící paprsek zahýbá přes rohy a zůstává směrem k pacientům vždy, přičemž nezáleží na tom, jestli ho máte na očích, takže se kryjte a rozhlížejte po nepřátelských Spyích a jiných útočnících ze zálohy. Kryjte se za svého parťáka tak, aby všechno poškození utržil on. Vzhledem k tomu, že paprsek je ohnutelný, můžete zůstat ve skrytu a léčit ostatní, aniž by jste se vystavili přímému útoku. Nedělejte jednu z nejčastějších chyb, to jest, že budete léčit výhradně jednoho spoluhráče: váš ÜberCharge měřič se naplní mnohem rychleji, když budete léčit zraněné spolubojovníky, takže svoje uzdravování rozviňte rovnoměrně; nejprve lečte ostatní Mediky, následně útočící část svého týmu a nakonec podporu. Jakmile máte připravenou ÜberCharge, informujte svůj tým, abyste mohli zvolit, kdy bude nejlepší ji spustit.


Medi Gun

Medi Gun

Většinu času si zvolíte právě základní Medi Gun na standartní ÜberCharge; 8 vteřin nesmrtelnosti se totiž hodí prakticky v každé situaci. Pokud útočíte, dostanete se s ní prakticky do každého ležení, hlavně do těch se Sentry Guny, pro něž je ničivá. Nezranitelnost je také dobrá, pokud bráníte: lze třeba nepříjemně překvapit nepřátelské Medicy tím, že spustíte ÜberCharge po té, co jim vypršela. Pokud jste v situaci, kdy vám hrozí jistá smrt, nebojte se spustit ÜberCharge pro zachránění sám sebe: je to lepší, než zemřít s plným měřičem. Můžete udržet více cílů ÜberChargnutých naráz tím, že je budete rychle střídat: to se může hodit, pokud hodně útočíte za cenu toho, že nesmrtelnost bude vyprchávat rychleji.

Kritzkrieg

Kritzkrieg

Funkce Kritzkriegu jsou podobné jako u standartní Medi Gun, ale má naprosto odlišnou ÜberCharge. Tato se doplňuje o 25% rychleji a namísto nesmrtelnosti garantuje 8 vteřinové kritické zásahy pro léčený cíl. Proto jsou pro ni nejlepšími kandidáty Heavy, Soldier a Demoman. Tyto třídy dokážou udělit poškození ve velmi široké oblasti a s pomocí kritů také zneškodnit celé skupiny nepřátel. Nezapomeňte ale, že tato ÜberCharge vám nezajistí nesmrtelnost, takže ji používejte hlavně pokud chcete útočit a zaměřte se na poškození, které dostává váš pacient, když řádí. Protože se ÜberCharge měřič doplňuje rychleji, spusťte ÜberCharge tak rychle, jak to jen bude možné, nejlépe předtím, než nepřátelští Medici tu svoji; ta vaše bude totiž proti klasické naprosto bezmocná. Sentry Guny nejsou kritickými zásahy ovlivňovány, proto je tato zbraň nevhodná na čištění hnízd Engineerů.

Quick-Fix

Quick-Fix

Quick-Fix uzdravuje mnohem rychleji než předchozí dva dva mediguny, takže je dobré ji použít uprostřed válečné vřavy, kde se vaši spojenci rychle zraňují a potřebují okamžitou pomoc. Navíc, Quick-Fix zaručuje dodatečnou pohyblivost založenou na tom, koho léčíte; pokud si tedy zvolíte Scouta, můžete se rychleji pohybovat na bojišti nebo z něj při drtivém protiúderu utéct; mimo jiné také budete následovat Soldiera nebo Demomana, když je léčíte a oni vyskočí pomocí Rocket Launcheru, Stickybomb Launcheru nebo Grenade Launcheru. Nicméně, jen 50% přeléčení znamená, že nemůžete dát svým spolubojovníkům tolik zdraví navíc do budoucna a bude to znevýhodnění na začátku střetnutí. Tím pádem byste měli nechat nepřátelského Medica, aby naplnil svoji ÜberCharge a teprve po jejím vypršení spustit tu svoji; jak klasická, tak ta od Kritzkriegu převýší schopnost uzdravovat třikrát rychleji, být odolný proti omráčení, odhození a zpomalení.

Vaccinator

Vaccinator

Při léčení poskytuje vám a vašemu pacientovi 10% odolnost proti střelám, výbušninám nebo ohni. ÜberCharge, který se nabájí o 50% rychleji a je uchován ve 4 menších proužcích, poskytuje 75% odolnost proti vybranému typu poškození na 2 vteřiny. Ochranné vlastnosti Vaccinatoru, spolu s pomalejším přeléčením, znamená že se nejvíce uplatní v předních liniích, kde spoluhráči nebudou mít maximální zdraví. V boji změňte vybranou odolnost podle toho které třídě čelíte; např. Heavy používá střely, Demoman používá výbušniny, a Pyro používá oheň. Použijte krátké ÜberCharge když očekáváte větší zranění, jako Soldierovy rakety nebo Sniperovy střely. Dlouhodobě by měl Vaccinator dát vašemu týmu výhodu v bitvě a umožnit lepší postup. Narozdíl od Quick-Fixu správné načasování ÜberCharge Vaccinatoru vám umožní odolat surové síle ostatních ÜberChargů.

Zbraně na blízko

Bonesaw / reskiny

Bonesaw Saxxy Conscientious Objector Frying Pan Freedom Staff Bat Outta Hell Memory Maker Ham Shank Golden Frying Pan

Bonesaw je užitečná jako první úder na zmateného a nepozorného nepřítele, ale pořád ztrácí na Syringe Gun co se týče poškození uděleného za čas. Nicméně, většinou nebudete mít příležitost ji použít a to proto, že jen málokdy se vstupujete do přímých střetnutí s nepřáteli. Většina ostatních zbraní na blízko je tím pádem brána jako jasné vylepšení.

Übersaw

Übersaw

Tato zbraň je všeobecně vnímána jako nejlepší vylepšení za klasickou Bonesaw. I přes o něco delší čas potřebný k švihnutí vám po zasažení nepřítele přidá k měřiči 25% ÜberCharge. Několik šikovných švihů na neopatrného nepřítele vám může okamžitě naplnit váš měřič. Nezapomeňte ale, že jste Medic; pokud nebudete dávat třeba jen chvíli pozor, může se vám to stát osudným a vaše úsilí přijde nazmar. Jste-li však obklopeni nepřáteli, můžete rychle naplnit ÜberCharge, spustit na sobě nesmrtelnost pomocí Medi Gun a stáhnout se.

Vita-Saw

Vita-Saw

Vita-Saw zaručuje menší ÜberCharge rezervu. Jako Medic, jste většinu času uprostřed bojů, kde léčíte své spoluhráče, čímž jste trnem v oku nepřátelskému týmu. Smrt je tím pádem nevyhnutelná, takže se vybavte Vita-Saw - 20% uložené ÜberCharge může významně změnit průběh bitvy. Pokud si vybavíte cokoliv, kromě Blutsauger, vaše přirozená regenerace zdraví může přebít jeho malé snížení. Je jasné, že je zbytečné si vybavit tuto zbraň v momentech, kdy se nejde respawnovat, jako Arena nebo Sudden Death.

Amputator

Amputator

Amputator nemá nevýhody a je jasným vylepšením za Bonesaw. Používání tauntu vám nenaplní ÜberCharge měřič, takže byste měli používat k léčení především svoji Medi Gun. Taunt by se měl používat pouze, pokud máte okolo sebe mnoho raněných spolubojovníků a vy sami stojíte za rohem, čímž se vyhýbáte přímému střetu s nepřítelem. Pokud tak učiníte uprostřed bitvy, s velkou pravděpodobností budete zabiti.

Solemn Vow

Solemn Vow

Solemn Vow podobně jako Amputator postrádá zápory a jde o druhé jasné vylepšení za Bonesaw. Možnost vidět zdraví nepřátel vám umožní informovat spoluhráče o jejich oslabení a případném rychlém útoku na tyto cíle. Jindy zase tato schopnost může rozhodnout o tom, zda se stáhnout nebo zaútočit.

Zhlédněte také