Basic Medic strategy/tr

From Team Fortress Wiki
Jump to: navigation, search
Ze şifa, ze incinmesi için çok az zaman bırakır.
The Medic
Medictaunt3.PNG

Medik, tartışmalı bir takımdaki en önemli karakterdir. Medi-Silahını kullanarak ekip arkadaşlarını iyileştirmek ve iyileştirmek için güvenilir bir yolu olan ve onu paha biçilmez kılan tek sınıftır. Medic diğerlerini iyileştirirken, bir ÜberŞarj sayacı oluşturur. Bir kez dolduğunda, Medi Gun ile güvenlik açığı sağlayabilir, Kritzkrieg ile bir takım arkadaşını Crit-boost ya da savaşın geleceğini döndürmek için Quick-Fix ile hızlı iyileşme gerçekleştirebilir. Ölüm, biriken ÜberŞarjını kaybetmek anlamına geldiğinden, Medic'in herhangi bir savaşta hayatta kalması inanılmaz derecede önemlidir. Medic'in silahları, doğrudan savaştan ziyade kendini korumak için tasarlanmıştır; Kendisini korumak için iyi takım arkadaşlarına sahip olmakta, böylece ekibini canlı tutmakta özgürdür. Diğer sınıflardan daha çok, bir ÜberCharge'ı ne zaman iyileştireceğini ve ne zaman etkinleştireceğini belirtmek için iletişim anahtardır.

Birincil Silahlar

Başkalarını iyileştirme kabiliyetiniz sizi birçok düşman oyuncunun birincil hedefi haline getirir. Savaştayken, vurmak zorlaşır: zıplamak, ördek ve zarara yol açmamak için el sıkışması. Doğal sağlık rejenerasyonunuz sizi hayatta tutmak için genellikle yeterli olmayacak, bu nedenle korunma için müttefiklerinize güvenip, onlardan sağlık sigortası almalarını isteyin. Savaşmak zorunda kalmazsan, yakındaki tüm takım arkadaşları yenilirse geri çekilmelisin.

Syringe Gun

Syringe Gun

Şırınga tabancası hızla ateş eder ve sadece yakın mesafeden adil hasar verir. Aynı anda birden fazla düşmana zarar veremez ve kendini savunma için yedek bir silah olarak görülmelidir; ekip arkadaşlarınızı, onları iyileştirirken sizi korumak için çağırın. Savaşmaya zorlanırsanız, Şırınga Tabancasının iğneleri parabolik bir yayda yavaşça ilerler; daha uzun aralıklarda, yavaş mermi hızını telafi etmek için hafifçe yukarı doğru hedeflemeniz ve hızlı hedefler belirlemeniz gerekir.

Blutsauger + reskins

Blutsauger Australium Blutsauger

Blutsauger, bağlanan her atış için 3 sağlık için sizi iyileştirir, ancak doğal sağlık yenilenmenizi düşürür. Yaralıysanız ve başkalarına şifa vermeyi bırakmayı göze alamazsanız Blutsauger'ı çıkarın; sürekli iniş çekimleri sizi doğal yenilenme sürecinden daha fazla iyileştirir. Bu silahı yalnızca en sık dövüşmeyi planlıyorsanız, en aza indirgenmesi, sizi yangın veya kanama gibi zamana bağlı hasarlara karşı savunmasız bıraktığından en iyisidir. Blutsauger, doğrudan bir savaşta en güçlü silahınız olsa da müttefiklerinizin arkasında kalmaya devam edin; sen hala takımının temel şifa kaynağısın. Sık sık savaşmazsanız, rejenerasyonunuzu ve ek bir yardımcı programı korumak için farklı bir silah kullanın.

Crusader's Crossbow + reskins

Crusader's Crossbow Festive Crusader's Crossbow

Kime çarptığınıza bağlı olarak, Haçlı Seferi'nden gelen cıvatalar düşmanlara zarar verebilir veya müttefikleri iyileştirebilir, eğer uzaklaşırsa atış gücü artar. Crossbow pasif olarak yeniden yüklenir, böylece normal şekilde iyileşme ve Medi Gun menzilinin dışındaki destek takım arkadaşları arasında geçiş yapabilirsiniz. Crossbow hızlı bir şekilde yeniden yüklenmesine rağmen, cıvatalar mesafeler boyunca arklıdır ve nispeten yavaş hareket eder. Bu, doğrudan savaşta Şırınga Tabancasından daha nişan almayı ve daha az etkili olmasını sağlar; uzun mesafeli iyileştirme atışlarını sıraya koyabilmeniz için müttefiklerinize hareketsiz durmalarını söylemeniz gerekebilir. Crossbow, ÜberCharge'ı Medi Gun'den daha yavaş oluşturur, bu nedenle mümkünse yakınlardaki müttefikleri iyileştirmek için Medi Gun'ı kullanın.

Overdose

Overdose

ÜberCharge sayacınızın ne kadar dolu olduğuna bağlı olarak, Overdose 20%'ye kadar ek hareket hızı sağlar. Bu silah, saldırı altındaysanız mermileri atlatmayı veya takım arkadaşlarına koşmayı kolaylaştırır. Özellikle, ekstra hız ÜberCharge'inizi kendini savunmada kullanmak zorunda kalmamanız olasılığını artırır. Hareket hızı bonusu yalnızca Aşırı Dozaj aktif silahınız olduğunda uygulanır, bu nedenle şifa veren takım arkadaşları sizi normal hıza döndürür. Overdose, savaşta biraz daha az hasar verir ve takipçilerinizle savaşmak yerine ÜberCharge'ı korumak için takım arkadaşlarına kaçmanızı teşvik eder. Maksimum hız bonusu hala agresif bir İzci'yi geride bırakmak için yeterli değil, bu yüzden yine de ne olursa olsun dönüp savaşmanız gerekebilir.

İkincil silahlar

İyileştirme becerilerinizden yararlanmak için, bir müttefik ile takım kurmanız gerekir. Genel olarak konuşursak, önce diğer Medic'leri iyileştirmek, sonra sınıflarla savaşmak ve sonra sınıfları desteklemek istersiniz. Kendinizi iyileştiremezsiniz, bu yüzden tüm hasarı alabilmesi için Medic arkadaşınızın arkasında kalın. İyileşme ışınınız köşelerde kıvrılır ve hastalara kilitli kalır, bu nedenle örtünün arkasında durun ve sıkıntıları izlemek için sık sık geri dönün. Müttefiklerinizi iyileştirdikçe, ÜberŞarj sayacı yavaş yavaş dolar. Yaralı müttefikleri iyileştiriyorsanız, daha çabuk doldurur, bu nedenle iyileşme zamanınız boyunca iyileşmenizi eşit bir şekilde dağıtın. ÜberCharge cihazınız hazır olduğunda, seçtiğiniz etkiden en iyi şekilde yararlanmak için ekibinizle iletişim kurun.

Medi Gun + reskins

Medi Gun Festive Medi Gun Silver Botkiller Medi Gun Australium Medi Gun

Çoğu zaman, Medi-Silahını ÜberŞarj standardı için donatacaksınız. Diğer seçeneklerinizle karşılaştırıldığında, Medi Gun en yavaşı şarj ediyor, ancak tartışmasız en güçlü etkiye sahip. Sağladığı 8 saniyelik yenilmezlik hemen hemen her durumda kullanışlıdır, ancak diğer ÜberŞarjlar genellikle sizinkinden önce hazır olacaktır. Saldırgan bir ÜberCharge, ekibinizin, özellikle Nöbetçi Silahlara sahip olan hemen hemen her savunma kampına girmesini sağlar. Yenilmezlik, özellikle takımınızın sayıca fazla olması veya tartışmalı bir alana sahip olması gerektiğinde savunmada özellikle yararlıdır. Ek olarak, düşmanı Medic'in ÜberCharge'ını, tercihan bittikten hemen sonra, kendi cihazınızı dağıtarak karşı koyabilirsiniz. Öldürme tehlikesi varsa, ÜberŞarjını kendini savunmada etkinleştir: hayatta kalmak, bir metre ile ölmekten daha iyidir. İyileştirme ışınınızı aralarında hızlıca değiştirerek pahasına hızlıca boşaltarak birden fazla hedefi ÜberCharged olarak aynı anda tutabilirsiniz.

Kritzkrieg

Kritzkrieg

Kritzkrieg, Medi-Silah'a benzer şekilde çalışır, ancak 25% daha hızlı şarj olur ve güvenlik açığı yerine hedefine 8 saniye garantili Kritik vuruşlar sağlar. Kritzkrieg'in ÜberCharge'ı korumadığı için daha hızlı, daha riskli ve daha saldırgan bir ÜberCharge sağlar. Takımınızın ilerleyebilmesi için mümkün olduğu kadar çok hedefi hızlı bir şekilde ortadan kaldırmanız gereken durumlar için en iyisidir. Kritzkrieg'e aday olan büyük adaylar, geniş bir alana hasar veren ve kriterleri en iyi şekilde kullanabilecekleri Asker, Demoman ve Ağır'dır. Sayacınız daha hızlı şarj edildiğinden, Medi-Silahini kullanan Doktorlar tamamen şarj edilmeden önce Kritzkrieg'i en kısa sürede dağıtmanız en iyisidir. Nöbetçi Silahlar kritik vuruşlardan etkilenmez, bu yüzden Kritzkrieg'in ÜberCharge'sini Mühendis yuvalarını yok etmek için kullanmak etkisizdir.

Quick-Fix

Quick-Fix

Kullanılabilir ikincil silahlarınız arasında, Hızlı Düzeltme, takım arkadaşlarını en hızlı şekilde iyileştirir ve çok sayıda yaralı takım arkadaşını canlı tutmanız gerektiğinde savaşın ortasında en kullanışlı hale getirir. Bununla birlikte, diğer seçeneklerin yalnızca 50%'sine müttefiklerini çok fazla iyileştirebilir, bu da düşmanlarının muhtemelen tamamen iyileştirildiği takımın dövüşlerin başında dezavantajlı olacağı anlamına gelir. Quick-Fix'in ÜberŞarjının iyileşme oranını üçe katlar, geri tepmeye karşı bağışıklık verir ve Medi Gun'dan% 10 daha hızlı şarj eder ve bu da ekibinizi sağlıklı tutmak için liberal konuşlandırmayı teşvik eder. Savaşta, ivmeyi korumak için Hızlı Onarım kullanılmalı; Düşman bir Medic'in tam bir ÜberŞarjı biriktirmesi durumunda, Medi Gun tarafından sunulan yenilmezlik veya Kritzkrieg'in sunduğu kritik destek, iyileşmiş iyileşmenizi hızlandırabilir. Quick-Fix ayrıca bazı dersleri iyileştirirken ekstra hareketlilik sağlar; patlayıcı atlamayı dost bir Asker veya Demoman'dan kopyalayacaksınız.

Vaccinator

Vaccinator

Vaccinator ile bir müttefiki iyileştirirken, ikinize mermilere, patlamalara veya ateşe 10% direnç kazandırmak arasında geçiş yapabilirsiniz. 67% daha hızlı gelişen ve 4 küçük çubukta depolanan ÜberCharge, seçilen direnci 2,5 saniyeliğine 75%'e yükseltir. Vaccinator'ın savunma yetenekleri, azaltılmış aşırı iyileşme oranı ile birlikte, ön hatlarda anında bir avantaj sağlamak için en iyi şekilde kullanılır. Kavgalarda, Vaccinator'ü düşmanlarınızın taşıdığı silahlarla yüzleşecek şekilde ayarlayın. Örneğin, bir Pyro her zaman yangın hasarı verebilir, ancak mermi hasarı veren bir av tüfeği olabilir. Vaccinator ÜberCharge'ı, iyileştirici hedefleri değiştirseniz bile devam eden kalkanlar olarak kullanır. Böylece, birden fazla hasar tipine karşı korumak için kalkanları hızlıca birden fazla takım arkadaşına yerleştirebilir veya aynı hedefe yerleştirebilirsiniz. Vaccinator'ın ÜberCharge oranının, tam sağlık hedeflerini iyileştirirken önemli ölçüde düştüğünü unutmayın; Daha hızlı ücret almak, ilk önce yaralı takım arkadaşlarını iyileştirmek.

Yakın dövüş silahları

Bonesaw + reskins

Bonesaw Frying Pan Saxxy Conscientious Objector Freedom Staff Bat Outta Hell Memory Maker Ham Shank Golden Frying Pan Necro Smasher Crossing Guard Festive Bonesaw Prinny Machete

Bonesaw, dikkati dağılmış rakiplere saldırmak için kullanışlıdır, ancak zamanla Hasar Tabancasına zarar verir. Bonesaw'ı kullanmak için hiçbir sebep yoktur; diğer yakın dövüş silahlarınızın bir tür faydası vardır ve bunlar genelde nadiren savaş halindedir, çünkü Medikler nadiren savaşa girer.

Ubersaw + reskins

Übersaw Festive Ubersaw

Ubersaw, Bonesaw'dan biraz daha yavaş sallanır, ÜberCharge sayacınız bir düşmana yapılan her başarılı vuruş için aldığı 25%'lik artışa kıyasla küçük bir dezavantajdır. Yenilemeyen bir düşmana birkaç saldırı yaparak, hazır bir ÜberŞarj ve anında avantaj sağlayabilirsiniz. Savunma amaçlı olarak, Medi Gun'un sayacını hızlıca doldurmak, ardından ortaya çıkan yenilmezlik ile kaçmak için kullanılabilir. Ubersaw ile sorumluluk oluşturmak için aktif olarak savaşa girmek riskli olabilir, çünkü takımınızı şifacı olmadan terk eder, her sınıfın yakın dövüşlerinizin dışına çıkan bir silaha erişimi olduğunu belirtmek istemez.

Vita-Saw

Vita-Saw

Vita-Saw, küçük ÜberCharge sigortası yaptırıyor. Bir düşmanı vurmak bir Organ toplar; her Organ, ölürken ÜberŞarjınızın 15%'ini, 60%'lık bir sınırla muhafaza etmenizi sağlar. Bir Medic olarak, kaçınılmaz olarak düşman ekibi için öncelikli bir hedef haline geleceksiniz. ÜberCharge'iniz tam olarak şarj edilmemişse ve köşeliyseniz, en azından çalışmanızın bir kısmının ölümden sonra kalmasını sağlamak için Vita-Saw ile savaşın. Elbette, küçük -10 sağlık cezası, patlama hasarına karşı daha sık öldüğünüz anlamına gelebilir; sağlığı iyileştirmeye devam etmek için Blutsauger dışında herhangi bir şeyle donatarak bunu dengeleyin. Vita-Saw, Arena ya da Ani Ölüm gibi tekrar doğamadığınız durumlarda işe yaramaz.

Amputator

Amputetor'ü tutarken, saniyede 3 ekstra sağlık kazanır, artçı yanma ve kanama gibi zamanla meydana gelen hasarları yok etmek için faydalıdır. Alay hareketi, kapak tarafından kapatılmayan yakınlardaki bütün müttefikleri iyileştiren bir melodi çalacak. Bu melodi fazla ÜberCharge yapmaz ve sizi dört saniye çaresiz bırakır, bu yüzden sadece bir defada birden fazla takım arkadaşınızı iyileştirmeniz gerektiğinde oynayın. Amputetor, Bonesaw'dan 20% daha az hasar verir, ancak Medic olarak, nadiren yakın muharebe mücadelesine gireceksiniz.

Solemn Vow

Solemn Vow

Solemn Vow, düşman sağlığını, isimleri ve ÜberCharge yüzdesini görmenizi sağlar. Takım arkadaşlarınızı iyileştirirken, aynı zamanda düşmanı incelemek için de zaman harcayabilirsiniz - ekibinize zayıf düşmanlar ve düşman Mediclerin ÜberCharge durumu hakkında bilgi verebilirsiniz. Yalnızsanız, bu yetenek takip eden bir düşmanla savaşıp savaşmamaya karar vermenize yardımcı olur. Ciddiyet Vow, faydaları için pratik olarak göz ardı edilebilecek% 10 atak hızıyla cezalandırılıyor.

Ayrica bakınız