Bidwell's Big Plan

From Team Fortress Wiki
Jump to: navigation, search
Bidwell's Big Plan
BidwellsBigPlan Titlecard.png
Informace o komiksu
Vydán: 30. září 2010
Stránek: 6
Umělec: Michael Oeming (Anglicky)
Pokud jste jako já, přeskočíte rovnou na stranu šest, kde vyskočím z budovy a natřu to pár hipíkům. Proč? Nevím. A nikdy to nezjistím. To vám slibuji.
Saxton Hale

Bidwell's Big Plan (Bidwellův Velký Plán) je komiks vydaný 30. září 2010, byl vytvořen ruku v ruce s Mann-Conomy Update, aby vysvětlil základní myšlenku prodávání komunitou vytvořených předmětů. Bidwell's Big Plan následuje z letadla padajícího Saxtona Halea, po tom co se "dramaticky setkal se svým bývalým mentorem a nynějším rivalem Charlesem Darlingem", který ho právě vykopl z letadla.

Tento komiks je významný díky obohacení příběhu postavy Saxtona Halea, odhalení Saxtonova rivala, a především zavedením Mann Co. Store. Také se honosí historicky první zmínkou o mysteriózní postavě, známou pouze jako Ona.

Souhrn

Komiks začíná Saxtonem Halem visícím na okraji stíhačky, tváří v tvář svému bývalému mentorovi lovu, Charlesi Darlingovi. Darling totiž ulovil několik ohrožených zvířat, a nechává si je jako trofeje "za mřížemi" (uvnitř jeho zoo), což je něco co přísně narušuje Saxtonovu loveckou filozofii; mlátit je co ti stačí sil. Darling dramaticky vykopne Saxtona z okraje stíhačky, a zatímco Saxton padá vzduchem, promlouvá ke čtenáři, aby přeskočil rovnou na stranu 6 na které se nachází samé zajímavé věci, jako souboje s hipíky. Poněvadž zbytek nadcházejících stránek (až do strany 5) jsou o nudných povídačkách jeho asistentů o novém způsobu nakupování klobouků.

Saxtonův plán, chytit se ohroženého orla a bezpečně sestoupit do na zem nevyšel, jelikož Saxtonova váha donutila orla prudce klesat, načež se oba propadli střešním oknem Saxtonovy kanceláře v Mann Co., kde na něj již čeká Bidwell. Bidwell začne vysvětlovat jak moc jsou jejich zákazníci nespokojení s momentálním sortimentem zbraní Mann Co., a že si začínají vyrábět své vlastní. Toto Saxtona velice rozzuří, a prohlásí že se vydává zabít všechny zákazníky. Naštěstí ho v tom momentě Bidwell zarazí s návrhem povolit lidem vyrábět a prodávat jejich vlastní zbraně skrz Mann Co., s tím že tvůrci vybraných zbraní budou dostávat zlomek celkového výdělku. Saxton, kterému se nápad příliš nezamlouvá je ale vyrušen zápachem hipíků, a tak vyskakuje z okna, aby se na parkovišti společnosti Mann Co. popral s rozzuřeným davem.

Strany

Strany (v češtině)

Poznámka: Tyto strany byly neoficiálně přeloženy českým moderátorem serveru Steam Translation, SC

Strany (bez textu)

Poznámky

Strana 1
  • Toto je historicky první zmínka o ni, postavě známou pouze jako Ona. Obecně se předpokládá že jde o Administrátorku, ženu která přinutila Saxtona Halea šéfovat společnosti jeho otce, Mann Co., namísto oddávání se jeho románku s Mags.
Strana 3 a 5
  • Na těchto stranách se dozvídáme, že se druhy zvířat které Saxton Hale a Charles Darling loví velmi liší. Saxtonovy trofeje jsou především smrtící predátoři, které umlátil k smrti, zatímco Charles Darling volí širší spektrum zvířat (viz. komiks A Cold Day in Hell, strana 7). Dalším velkým rozdílem je v podobě těchto trofejí, Saxton je vždy zabije a následně vycpe, či jakkoliv jinak vystaví, zatímco Charles Darling je nechává naživu, zazděné a uvězněné.
Strana 4

Drobnosti

Strana 1
  • Zvířata která se nachází na Darlingově stíhačce spadají do (téměř) vyhynulých, či ohrožených druhů.
Strana 5
Strana 6
  • Hippies jsou v tomto komiksu představeni jako pacifističtí protestanti proti vojenským industriálním komplexům (Anglicky), které představuje Mann Co. a Saxton Hale osobně:
    • Cedule s nápisy "Stop selling to mercenaries" ("Přestaňte prodávat žoldákům") a "No more guns" ("Už žádné zbraně") odkazují na Hippies organizované historické protesty proti výrobě zbraní, které zásobovaly vojáky ve Válce ve Vietnamu.
    • Cedule s nápisem "Mann Co? Hell no!" ("Mann Co? To ne!") odkazují na frázi "Hell no!", kterou Hippies drtivě skandovali, aby posílili své druhy ve snaze vyhnout se naverbování do armády (Anglicky).
    • Cedule s nápisem "Put a shirt on" ("Nasaď si tričko") ironicky odkazují na formu protestu Hippies, nehledě na pohlaví si sundat tričko.

Zhlédněte také

Externí odkazy