Krwawienie

From Team Fortress Wiki
Jump to: navigation, search
Snajper 
Killicon bleed.png
 Szpieg
HUD icon for bleeding.
Wiesz co Cię teraz dominuje? Krwawienie.
Snajper

Krwawienie to negatywna właściwość zadająca obrażenia na przestrzeni czasu, która może być spowodowana przez pewne rodzaje uzbrojenia. Jeśli dana broń wywoła u gracza krwawienie, jego żywotność będzie stopniowo spadać o cztery jednostki zdrowia co pół sekundy do momentu gdy efekt się wyczerpie, ofiara zginie lub zostanie wyleczona apteczką, skorzysta z szafki zaopatrzeniowej lub zestawu śniadaniowego. W przeciwieństwie do ognia, krwawienie nie może zostać powstrzymane przez wodę bądź podmuch powietrza.

Kiedy gracze krwawią ich ekran błyska czerwienią, zaś nad miernikiem zdrowia pojawi się czerwona kropla. Postać natomiast będzie ciągle drgać. Jakakolwiek inna osoba obserwująca gracza zauważy cząsteczki krwi emitowane przez postać którą steruje gracz.

Długość trwania krwawienia różni się pomiędzy poszczególnymi rodzajami uzbrojenia i nie nakłada się po trafieniu tą samą bronią; powtórne uderzenie jedynie odnawia długość trwania efektu. Jednakże, jeśli gracz zostanie uderzony w krótkim okresie czasu przez kilka różnych broni wywołujących efekt krwawienia, ilość obrażeń przyczyni się do normalnej długości trwania efektu. Mimo iż krwawienie samo w sobie nie może zadawać trafień krytycznych, obrażeniom przez nie wywoływanym można nadać status Mini-Krytycznych o ile cel zostanie pokryty Sikwondem, naznaczony na śmierć lub gdy atakujący uzyska doładowanie ze strony Sztandaru Chwały lub Buzownika. Co więcej, ogłuszony gracz trafiony przez Latającą Gilotynę będzie odniesie straty zdrowia powodu krytycznego krwawienia przez całą długość trwania tego efektu.

Krwawienie może zostać użyte w manewrze "strzel i zapomnij" by uzyskać owocne efekty, pozwalając graczom na uniknięcie bezpośredniej konfrontacji podczas zadawania znacznych obrażeń w określonym okresie czasu. Ponadto, okazuje się to być bardzo użyteczne narzędzie w wyszukiwaniu Szpiegów którzy będą drgać i emitować cząsteczki krwi nawet w stanie niewidzialności.

Powiązana broń

Lista broni wywołujących krawienie
Pomocnicze Flying Guillotine
 • Strzał pierwszorzędowy Latającej Gilotyny pozwala na rzut podobny do rzutu Wściekłym Mlekiem powodując krwawienie po trafieniu. Efekt trwa przez 5 sekund, umożliwiając skutecznemu uderzeniu na zadanie w sumie 90 jednostek obrażeń.
Latająca gilotyna
Do walki wręcz Boston Basher Three-Rune Blade
 • Bostoński Tłuczek/Trójruniczne Ostrze powoduje efekt krwawienia trwający 5 sekund, zadający 4 obrażenia co 0,5 sekundy, w sumie 40 punktów obrażeń. Jedno uderzenie zabiera łącznie około 75 punktów zdrowia.
  • Trafienie siebie zadaje jedynie 18 jednostek obrażeń; powoduje to łącznie 58 jednostek obrażeń w ciągu pięciu sekund.
Bostoński tłuczek Trójruniczne ostrze
Wrap Assassin
 • Strzał alternatywny Pakującego Zabójcy pozwala na strzał bombką (angielski) podobnie jak Piaskuna, powodując u przeciwnika krwawienie. Efekt trwa przez 5 sekund, pozwalając pojedynczemu trafieniu na zadanie w sumie 55 jednostek obrażeń.
  • Strzał bombką ze znacznej odległości oraz trafienie wroga spowoduje uderzenie krytyczne które jednak nie trwa i nie zmienia się przez długość krwawienia, pozwalając skutecznemu trafieniu na zadanie w sumie 85 jednostek obrażeń.
Pakujący zabójca
Do walki wręcz Southern Hospitality
 • Południowa Gościnność powoduje efekt krwawienia trwający 5 sekund, zadający 4 obrażenia co 0,5 sekundy, w sumie 40 punktów obrażeń. Jedno uderzenie zabiera łącznie około 105 punktów zdrowia.
Południowa gościnność
Do walki wręcz Tribalman's Shiv
 • Ostrze powoduje efekt krwawienia trwający 6 sekund, 4 obrażenia co 0,5 sekundy, w sumie 48 punktów obrażeń. Jedno uderzenie zabiera łącznie około 81 punktów zdrowia.
Plemienne ostrze
Przedmioty działania Grappling Hook
 • Bleed persists as long as it is attached.
Kotwiczka


Historia uaktualnień

Aktualizacja z 9 października 2012

 • Nadleczeni gracze będący pod wpływem krwawienia lub oparzenia mogą używać apteczek mogą podnosić apteczki by pozbyć się tych negatywne efekty.

Aktualizacja z 16 stycznia 2013

 • Usunięto crash serwera powodowany przez graczy wykrwawiających się na śmierć.

Błędy

 • Jeśli na mapie zaczyna się nowa runda w chwili gdy gracz krwawi, jego ekran będzie wciąż migał tak jakby wciąż był pod wpływem tego efektu. Jednakże, gracz nie odegra reakcji głosowych i nie odniesie żadnych obrażeń. Efekt pozostanie dopóki gracz nie opuści serwera lub nie wyłączy gry.

Ciekawostki

 • Kiedy krwawienie zostało po raz pierwszy wprowadzone wraz z wydaniem Ostrza Plemiennego ikona zabicia przedstawiała jakąkolwiek broń która była niesione w owym momencie przez zabójcę. Niosąc Sikwondo lub będąc w trakcie procesu odrodzenia, używano domyślnej kony "Czaszki i Skrzyżowanych Kości".

Gallery