Krwawa forsa

From Team Fortress Wiki
Jump to: navigation, search
Krwawa forsa
Bloodmoney01.jpg
Informacje o komiksie
Wydano: 29 Październik, 2014
Liczba stron: 11
Wykonawca: makani
Jim Murray (okładka)
Writer: Jay Pinkerton & Erik Wolpaw
Colorist: Maren Marmulla

Krwawa forsa jest komiksem, który został wydany 29 Października, 2014 roku wraz z aktualizacją Scream Fortress 2014. Przedstawia on starania Merasmusa, aby stworzyć zły karnawał dla "Bonza" złego boga cyrku.

Treść

Na początku komiksu, Merasmus spogląda na statuę złego boga cyrku "Bonza", stwierdzając, że karnawały były wymyślone przez Starożytnych Sumerów dla złego celu. Chwilę później, zostaje ujawnione to, że statua jest zrobiona z drewna, jednak Merasmus nadal twierdzi, że została ona wyrzeźbiona z meteorytu "nieznanego pochodzenia". Komiks wtedy przechodzi na zewnątrz, gdzie kontaktor Steve i Merasmus próbują określić dlaczego statua nie działa. Steve wypytuje się o klasyczne: czy została ona "włączona/wyłączona" i czy została ona "podłączona do kontaktu", po czym komentuje zapach, który Merasmus określa jako zapach "tysiąca płonących dusz", co jest bardzo wątpliwe i Steve pyta się czy to są świeczki zapachowe. Merasmus przyznaje się do kłamstwa. Później, zostaje ujawnione to, że Merasmus zapomniał zbudować karnawał na starożytnym miejscu pochówku. Steve mówi, że naprawa tego będzie kosztowała sporo i Merasmus tłumaczy się, że nie posiada na to pieniędzy ponieważ już jest zadłużony dwanaście tysięcy u Japońskiej Mafii i wydał wszystko na ekstremalnie dużą "maszynę do testowania siły"(angielski). Merasmus znajduje na to lukę; miejsce pochówku nie musiało istnieć przed budową i nie musi ono znajdować się pod karnawałem. W celu znalezienia "bandy" "idiotów", aby rozwiązać jego "problem ze zwłokami", Merasmus udaje się na przyjęcie Halloweenowe RED, gdzie zostaje przywitany przez swojego starego współlokatora, Żołnierza. Snajper, Skaut i Szpieg są widziani w tle. Machając pogryzioną przez szopa pracza ręką, Żołnierz zaprasza Merasmusa do środka, oznajmiając przy tym, że właśnie rozmawiali o zabiciu niego. Komiks kończy się tekstem "Przygotuj się na Scream Fortress VI".

Strony

Ciekawostki

  • Wszyscy najemnicy z RED, poza jednym Szpiegiem z BLU, są na okładce.
  • Japońska Mafia wspomniana w tym komiksie nawiązuje prawdopodobnie do Yakuzy(angielski), wybitnie zorganizowanego syndykatu z Japonii.
    • Można zauważyć też, że mały palec u ręki Merasmusa znikł i został zabandażowany. Jest to nawiązanie do Yubitsume(angielski), Japońskiego rytuału, który jest prawie ekskluzywnie wykonywany przez Yakuzę, gdzie odcięcie własnego palca jest karą, aby przeprosić lub spłacić dług.
  • Na stronie 12, książka, którą trzyma Szpieg ma tytuł "Jak oszukać test DNA".

Zewnętrzne linki