Bombinomicon (komiks)

From Team Fortress Wiki
Jump to: navigation, search
Bombinomicon (komiks)
Bombinomicon 00.jpg
Informace o komiksu
Vydán: 27. října 2011
Stránek: 10
Umělec: Michael Oeming
Jim Murray (obal)
Tento článek je o komiksu. Pro kosmetický předmět, navštivte Bombinomicon.
HLUPÁKU! Nahlédl jsi do BOMBINOMICONU!
Kouzelník Merasmus

Bombinomicon je komiks vydaný 27. října 2011, ruku v ruce s třetí každoroční událostí, Scream Fortress.

Souhrn

Bombinomicon začíná koledováním RED Soldiera v kostýmu robota se skupinkou tří dětí v kostýmech ducha Zepheniaha Manna, Francise Mluvící Francie a Saxtona Halea v RED základně. Přestože Spy argumentuje že se již předtím dohodli "párty pro dospělé" a že dohoda zněla - "žádné otevírání dveří koledníkům a žádné rozdávání sladkostí", Soldier přesto vysvětluje že už 4 dny nic nejedl a že je mu na stopě policie. I když byl Spy původně proti, nakonec dětem nějaké cukrovinky rozdá, dítěti s kostýmem Zephaniaha Manna daruje svůj balíček cigaret, jednu nezapálenou cigaretu a jeho Nůž. Scout daruje dítěti v kostýmu Francise skutečnou lidskou stoličku zaraženou v jeho věrné pálce, zatímco se chvástá svými "úspěchy" z bitev. Heavy také není myšlenkou darování sladkostí dětem moc nadšen, a začne se dítěte převlečeného jako Saxton Hale ptát proč by mu měl jakékoliv cukrovinky dávat, také podotkne jeho tělesnou nadváhu, načež se dítě rozbrečí. Heavy se zoufale snaží dětský pláč zastavit, omluví se a dá dítěti sedm tisíc dolarů. Když skupinka dětí dojde k Demomanovi, sdělí jim že pro ně žádná cukrátka nemá, ale nabídne jim vyprávění strašidelného příběhu.

O jisté Halloweenské noci, ještě když bylo Demomanovi pouhých sedm let a když stále měl obě své oči, ho jeho matka nabádala k tomu, aby si šel najít práci u nějakých těch hrůzostrašných přízraků, čarodějů či démonů, jelikož Halloween je jediný den v roce kdy se takové stvoření mohou zjevit, společně s jejich nabídkou práce. Odhodlaný Demoman zanedlouho objeví strašidelný zámek temné magie, který momentálně hledá výpomoc. U dveří zámku ho zarazí Kouzelník Merasmus který je velice rychle podrážděn, myslící si že Demoman přišel koledovat. Demoman mu rychle vysvětlí že žádný koledník není, nýbrž že hledá práci, Merasmus se zamyslí a zavede ho do jeho obrovské knihovny, kde ho pověří ho úkolem ji řádně uklidit a zamést, s tím že za odměnu možná dostane jeden niklák ($0.05 - 5 centů). Nicméně Merasmus ještě mladého Demomana varuje, aby v žádném případě nenahlížel do jisté pekelné, přímo ďábelské knihy jménem Bombinomicon. Po všem vysvětlování, Merasmus odchází a Demoman konečně začíná pracovat. Po tom co Demoman konečně po několika hodinách dokončí úklid celé knihovny, rozhlédne se a vychutná si pocit dobře vykonané práce. V tom ho ale náhle začne volat ona zapovězená kniha. Bombinomicon. Kniha se ho snaží zuby nehty přesvědčit aby si ji přečetl, zatímco ho zesměšňuje proč by měl poslouchat nějakého starce v kostýmu. Mladý a naivní Demoman pokušení nakonec podlehne a do knihy nakoukne. V momentu kdy knihu otevře, z ní vystřelí modrý záblesk který zasáhne jeho levé oko, posedne ho, a od tohoto momentu v něm bude navěky věků Bombinomicon strašit. Kniha začne vesele jásat jak se jí podařilo Demomana přelstít, avšak v tom momentě do místnosti vtrhne rozzuřený Merasmus. Kouzelník neotálí a začne odříkávat jakési zaklínadlo, zatímco Demoman s brekem omdlí. Když se Demoman vzbudí, zjistí že Merasmus je pryč, společně s knihou, zámkem i jeho okem.

Zpět v přítomnosti, bedlivě příběh-poslouchající Soldier jméno Merasmus samozřejmě pozná a začne si stěžovat jak po sobě neumývá nádobí. Kouzelník Merasmus, který celou tu dobu seděl ve vedlejší místnosti, se ihned začne bránit, že ono nádobí není jeho, ale Soldierovo, tudíž by ho měl umýt on. Demoman je celý udivený, uvědomující si že Soldier a Merasmus jsou spolubydlící. Merasmus si ještě stačí postěžovat o vegetariánském jídle které se na párty podává a po velké hádce, Soldier popadne jeho kouzelnickou hůl a zlomí ji vejpůl. V ten moment rozzuřený a pomstychtivý Merasmus vyvolává MONOCULUSe, Demomanovo chybějící oko, a pronese že se vrací do svého bytu. Zatímco se RED žoldáci pouští do boje s onou gigantickou, démonickou oční bulvou, Soldier na střeše začne škrtit Merasmuse.

Strany

Strany (bez textu)

Drobnosti

Zhlédněte také: MONOCULUS
  • Jméno "Bombinomicon" je odkaz na Necronomicon, knihu žánru fiktivní literatury z dílen spisovatele H. P. Lovecrafta.
  • Oblek který má Spy během párty na sobě, se velmi podobá beta verzi designu jeho standardního obleku.

Zhlédněte také

Externí odkazy