Brazil

From Team Fortress Wiki
Jump to: navigation, search
Brazil
Brazil main.jpg
Podstawowe informacje
Rodzaj mapy Król wzgórza
Nazwa pliku: koth_brazil
Data wydania: 20 Października, 2017
Ostatnio zaktualizowana: 20 Października, 2017
Autor(zy): ГΛVΛGΕ
tyler ☂
sean
NassimO
Informacje o mapie
Środowisko: Dżungla
Sceneria: Pochmurny dzień
Zagrożenia: Przepaście
Znajdźki na mapie
Healthico.png Apteczki: Smallhealth.png ×5  •  Mediumhealth.png ×5
Ammoico.png Skrzynki z amunicją: Smallammo.png ×5   •   Mediumammo.png ×2
Widok mapy
Brazil overview.png
Koth_brazil, une map koth qui se déroule dans une base secrete dans la jungle, les joueurs se battent pour le contrôle du radar.
(Tłumaczy się to mniej więcej tak: Koth_brazil, mapa trybu Król wzgórza która rozgrywa się w tajnej bazie położonej w dżungli, gracze walczą o kontrolę nad radarem.)
Opis mapy na warsztacie Steam

Brazil to mapa trybu Król wzgórza, stworzona przez społeczność i wydana wraz z aktualizacją Piekło w dżungli.

Część pieniędzy uzyskanych ze sprzedaży przepustki kampanii Jungle Inferno trafia do autorów tej mapy.

Środkowe lokalizacje/Obszar z punktem kontrolnym:
Środek: Dziura obok radaru, Tylna droga, Dolne przejście, Górne przejście, Punkt kontrolny i Taras przy środku budynku.
Lokalizacje od strony RED i BLU (od zewnątrz do wewnątrz:Dom, Aleja, Pomost, Wejście prowadzące do przejścia prowadzącego przez budynek.

Lokalizacje

Punkt kontrolny jest wzniesiony i nie jest w żaden sposób zabezpieczony, poza tym że jest na wzniosłym podłożu; chroni od wrogich graczy którzy są na dole, obok punktu, niż od tych którzy mogą atakować zza osłony, z daleka.

Podczas gdy większość map dla trybu Król wzgórza posiada budynki naprzeciwko siebie, dzielące mapę, które jasno ustalają przejścia dla poszczególnych drużyn, to ta mapa posiada budynek który jest rozciągniętym kompleksem, w którym znajduje labirynt dezorientujących przejść, które mogą prowadzić do dziedzińców obok baz poszczególnych drużyn, aż do obszaru na którym znajduje się punkt kontrolny

Jako że jest to symetryczna mapa, obrócona o 90 stopni, lokalizacje są opisane od środka (są to lokalizacje najbliższe lub znajdujące się pomiędzy bazami drużyn) lub od zewnątrz (są to lokalizacje położone nieopodal lub daleko od baz danych drużyn. Lokalizacje opisane od wewnątrz znajdują się przy tarasie przy środku budynku, a te opisane od zewnątrz znajdują się nieopodal Radaru).

Baza
 • Dziedziniec obok bazy: Porównując ten dziedziniec do tych z innych map, ten jest szczególnie płytki; każde z otwartych przejść prowadzi do jednego z trzech odpowiadających wyjść: Szerokie przejście, jak nazwa wskazuje, to najszersze przejście prowadzące do Domu obok punktu, Środkowe przejście i Wąskie przejście prowadzą gracza najbliżej do wrogiej bazy.
Przejścia przy bazie
 • Szerokie przejście: To zewnętrzne przejście bezpośrednio zaprowadzi do Domu. Prowadząc od dziedzińca przy bazie, zewnętrzne przejście zaprowadzi cię do pokoju z metalowymi bramami Gate #1, idąc aleją i środkowym przejściem także tam dojdziesz. Idąc za róg, gracz wejdzie do pokoju z metalowymi bramami, na których widnieje Gate 3 i Gate 4. Idąc z tamtąd, możesz iść klatką schodową, która prowadzi do wnętrza Domu.
 • Środkowe przejście: Środkowe przejście prowadzi do pokoju z bramą Gate #1 i schodami które zaprowadzą gracza do wewnętrznego przejścia, a przejście idzie dalej do następnego pokoju z otwieraną bramą, przez którą możesz iść do alei.
 • Wąskie przejście: Ta droga jest dość prosta, prowadząc cię na taras przy środku budynku; staje się ona odrobinę kręta gdy przechodzisz obok schodów.
Balkon
Niektóre dalsze lokalizacje są szczególnie ważne jeśli chce się kontrolować perymetr na obszarze z punktem kontrolnym; drużyna która kontroluje większość tych lokalizacji, prawdopodobnie też kontroluje punkt:
 • Dom (Rio Grande Coal Co.): Dom jest głównym miejscem w którym Inżynierowie budują swoje gniazda. Jej słabymi punktami to flanki od strony alei i pokoju ze skarbcem.
 • Pokój ze skarbcem: Jest to największe pomieszczenie na drugim piętrze i posiada małą skrzynke z amunicją i jest to drugie miejsce w którym często jest budowane gniazdo przez Inżyniera. Jest to bezpieczniejsza lokalizacja niż Dom lub Taras przy środku budynku, ale znajduje się ona dalej od punktu
 • Pomost: Pomost jest łącznikiem obszaru na zewnątrz od Tarasu przy środku budynku i Pokoju ze skarbcem. Dlatego też ta lokalizacja jest używana jako flanka która prowadzi w obie strony, przeciwko obu pozycjom.
  • Możesz ostrzeliwać sam punkt oraz część obszaru wokół niego z tego miejsca.
  • Przy obu końcach Pomostu znajduje się osłona; jednakże głowa gracza będzie widoczna, chyba że kuca.
 • Aleja: Aleja może być uznawana za najkrótszą drogę na pole bitwy gdy się odrodzisz; ale jest ona położona na dole, na ziemi oraz łatwo zauważyć graczy którzy tamtędy idą, dlatego należy szybko przejść przez tą lokalizację.
 • Taras przy środku budynku (lub Centrum danych): Ta pozycja na drugim piętrze jest najbliżej punktu i pozwala go obserwować oraz kontrolować obszar wokół niego
  • GdyTtaras przy środku budynku zostanie zabezpieczony, to będzie wtedy najłatwiejszy sposób na wskoczenia na punkt dla klas jak Skaut, Żołnierz czy Demoman; wszystkie klasy mogą także wskoczyć od strony punktu na taras (Gruby będzie musiał skoczyć z przykucnięciem).
Obszar z punktem kontrolny
 • Tylna droga: Prosta droga od jednego domu do drugiego; daje osłonę przed jakimkolwiek wrogami znajdującymi się na drugim piętrze budynku, ale jest widoczny dla wrogów którzy są przy dziurze obok radaru.
 • Dolne przejście: Osłonięta droga znajdująca się na środku, pomiędzy Tarasem przy środku budynku, a Radarem, na jej końcu znajduje się mała apteczka.
 • Górne przejście: Jest to odsłonięte górne przejście pomiędzy Domami a schodami prowadzącymi na punkt, ukryte przed wrogami na tarasie przy środku budynku, most może być wykorzystany podczas obrony, aby nie pozwolić wrogiej drużynie na zajęcie schodów prowadzących na punkt
 • Punkt kontrolny: Bardzo odsłonięte "wzgórze", na którym znajduje się Punkt kontrolny, możesz się na niego dostać idąc którymiś schodami, lub po prostu wskakując tam

Strategia

Osobny artykuł: Społeczna strategia dla Brazil

Czasy przejmowania punktów kontrolnych

Punkty kontrolne Mnożnik Sek.
Punkty kontrolne ×1
24 ,000
×2
16 ,000
×3
13 ,90.999999999999
×4
11 ,520


Zmiany wprowadzone do mapy

Jest to lista zmian dla mapy zanim została ona dodana do gry.
Lista zmian:
Mar 26, 2016 @ 5:38am
21 marca, 2016, o 8:40 rano

Historia aktualizacji

Aktualizacja z 20 października 2017 #1 (aktualizacja Piekło w dżungli)

 • Dodano Brazil do gry.