Było, minęło

From Team Fortress Wiki
Jump to: navigation, search
Catch-Up
Catchup01.jpg
Informacje o komiksie
Wydano: 2 maja 2014
Liczba stron: 20
Rysownik: rennerei
Pisarz: Eric Wolpaw

Było, minęło to komiks wydany 2 maja 2014 roku. Opowiada on od początku historię uniwersum Team Fortress i poszerza listę występujących postaci o drużynę Team Fortress Classic. Jego celem jest pomoc w zrozumieniu fabuły serii komiksów czytelnikom niezaznajomionym z poprzednimi historiami obrazkowymi. Niektóre elementy fabuły zostały zretuszowane.

Strony komiksu

Ciekawostki

  • Free Comic Book Day (Dzień Darmowego Komiksu) jest północnoamerykańskim świętem obchodzonym w pierwszą sobotę maja. Święto ustanowiono w 2002 roku - zostało stworzone by uczcić istnienie komiksów oraz by popularyzować ich czytanie. Mainstreamowe i niezależne komiksy jak i wydawnictwa mangowe tworzą specjalne wydania komiksów w celu ich rozprowadzania tego dnia - zazwyczaj zawierają one fragmenty toczącej się fabuły lub postacie mające ukazać się w przyszłych programach telewizyjnych lub filmach. Tego dnia sklepy z komiksami mogą zapraszać reżyserów czy osoby zajmujące się oprawą graficzną.
  • Na stronie 15 Saxton Hale oznajmia, że jest rok 1972. Oznacza to, że akcja komiksu odgrywa się tuż po większości zdarzeń związanych z mapami TF2 znanymi dotychczas.
  • Komiks zawiera pierwsze pojawienie się Medyka z TFC w uniwersum Team Fortress 2 – reszta postaci z Team Fortress Classic pojawia się wcześniej w Zimnym dniu w piekle.

Linki zewnętrzne

Zobacz też