Soutěžní dynamiky

From Team Fortress Wiki
Jump to: navigation, search
Tento článek je pro soutěžní hry, založen na standardním soutěžním formátu.
Soutěžní články jsou momentálně ve vývoji. Jestli máte nějaké otázky, stačí se zeptat.


Vzory a protokoly se objevily z unikátního formátu a nastavení soutěžení, vedoucí k sadě soutěžních dynamik odlišných od standardního veřejného hraní.

Rollouty

Rollout, je průběh dostávání se z jednoho spawnu k prvnímu hlavnímu boji, jako je třeba střední bod na 5 bodové mapě, co nejrychleji. Výhra mid-fightu určuje, který tým začne s výhodou, takže je pro týmy důležité dávat důraz na rollout. Tento termín je většinou znamená řadu rocket jumpů (použito Soldiery a sticky jumpů (použito Demomany), aby se dostali k střednímu bodu co nejrychleji, zatímco mají stále dostatek životů, aby byli efektivní. Třídy, které nemohou použít explozivní skoky, jako třeba Scout a Medic, prostě běží k bodu jako vždycky, nicméně, hledání nejrychlejší cesty je stále potřeba.

Příklady rolloutů

Soldier

Demoman

Mid fight

Mid fight (boj na středním bodě) nastává, když oba týmy dojdou ke střednímu bodu mapy. Vítez mid fightu záleží na tom, který tým získá více zabití a který tým zabere bod první. Tým, který zabere centrální bod mý výhodu, protože dostanou něco čemu se říká forward spawn, což je spawn blíže k centrálnímu bodu než základní spawn. Například, když váš tým zabere centrální bod a nepřátelskou spire na Badlands, budou se oživovat ne jejich straně midu. Jestli tým ztratí Demomana nebo Medica brzo v boji, většinou se musí stáhnout, protože Demoman poskytuje největší poškození kontrolu oblasti boje na midu a Medic poskytuje léčení a Über. Nicméně, existuje mnoho případů, kdy tým který vyhraje mid nevyhraje zápas.

Příklady mid fightů

Über výhody

Na rozdíl od public serverů, kde Medici nejsou vždycky k dispozici, na hodnotu Übercharge se myslí po celý zápas, zda je to v 6v6 nebo Highlanderu. Na začátku každého zápase a k blížící se mu mid fightu, oba Medici by měli mít stejnou hodnotu Übercharge. Když jeden z Mediců zemře, tým který zabil toho Medica si to poznačí, aby byli schopni sledovat svou výhodu. Když má tým Über výhodu, mají nabito znatelně větší procentu oproti nepřátelskému Medicovi. S touto znalostí, jsou schopní jít dopředu se svou Übercharge, bez obav z toho, že by nepřátelský tým měl nabito stejně. Tohle dělá znovu zabití nepřátelského Medica snadnější, aby měli větší šanci výhry celého kola.

Videa a čtení