Convoy

From Team Fortress Wiki
Jump to: navigation, search


Convoy
Convoyfront.jpg
Podstawowe informacje
Rodzaj mapy Zdobądź flagę
Nazwa pliku: ctf_convoy_v2
Wersja: 2
Autorzy: Jahrain
Widok mapy
Convoy overview.png


Convoy to mapa typu Zdobądź flagę. Gracze znajdują się na dwóch równolegle poruszających się pojazdach jadących przez nieskończony kanion. Mapa powstała na bazie poziomu z gry Unreal Tournament 2004 o tej samej nazwie; jednakże, specjalnie by zachować styl Team Fortress 2 stworzono dla niej całkowicie nową oprawę.

Lokacje

Ciężarówki

Ciężarówki są swoim lustrzanym odbiciem. Te dwa potężne pojazdy, połączone dwoma mostami są na tyle duże by odbywała się na nich zwyczajna rozgrywka.

Mosty

Połówki mapy połączone są dwoma mostami - z tyłu, oraz pośrodku ciężarówek. Oba mosty są przykryte daszkiem, co utrudnia obronę przed wrogiem, a także umożliwia przeprawę górą.

Platformy wyrzucające

Na każdej z ciężarówek, znajduje się platforma oznaczona strzałką która przy stanięciu na niej wyrzuca gracza na drugi pojazd.

Pokój z materiałami

Pokoje z tajnymi materiałami znajdują się z przodu ciężarówek. Wewnątrz pokoju znajduje się stół na którym leży flaga, a także oddzielony ścianką kokpit ciężarówki w której znajduje się apteczka oraz amunicja.

Strategia

W czasie kiedy twój zespół atakuje ciężarówkę wroga, powinieneś zwrócić uwagę na obronę swojej flagi. Przeciwnicy chodzący po pokładzie pojazdów i kładkach są łatwym celem dla Snajperów. Kiedy atakujesz, klasami mogącymi dostać się wyżej niż normalnie, możesz wskoczyć na rakietę, omijając obronę wroga. Na pokoju z materiałami znajduje się właz którego można użyć do zaatakowania wroga od tyłu, lub odwrócenia jego uwagi.

Ochrona twojej flagi nie jest tak prosta jak na innych mapach typu CTF. Wymaga ona użycia kilku Działek Strażniczych, a także wsparcia Grubych i Demomanów. Należy uważać na Demomanów skaczących na bombach samoprzylepnych, wprost pod drzwi pokoju z flagą. Umiejętnie używając tej techniki i mając na względzie wiatr który przesuwa skaczącego gracza, można zdobyć tajne materiały w kilkanaście sekund od początku rundy.

Należy także zauważyć że upadek poza ciężarówki powoduje śmierć, co pozwala na używanie strumienia sprężonego powietrza czy odepchnięcia Siły Natury by w szybki sposób zabić przeciwnika.

Galeria

Historia zmian

Lista zmian:

V2:

 • Naprawiono błąd pozwalający Inżynierom budować na ziemi.
 • Naprawiono błąd który powodował że można było wskoczyć na rakietę tylko na jednej z ciężarówek.
 • Naprawiono efekt wiatru, tak by nie wpływał na lot rakiet.
 • Dodano nowy most, bliżej przodu, osłonięty przed ostrzałem Snajperów.
 • Poszerzono pokój pod pokładem, by ułatwić obronę przed wrogami przechodzącymi nowym mostem.
 • Dodano osłony przy wyjściach z pokoju z materiałami.
 • Zastąpiono stary most platformami wyrzucającymi.
 • Dodano drzwi otwierające się w jedną stronę by zredukować zabijanie graczy zaraz po respawnie.
 • Usunięto specjalny dźwięk przejmowania tajnych materiałów by obniżyć wagę pliku mapy.
 • Usunięto ozdoby w ciasnych pomieszczeniach by ułatwić rozgrywkę.

V1:

 • Pierwsza wydana wersja

Linki zewnętrzne