Credits/tr

From Team Fortress Wiki
Jump to: navigation, search
Credits
Credits image
Tedarik Türü: Paralar
Anlayamadığım veya açıklayamadığım nedenlerden dolayı, robotlar para yığınları taşırlar. Onları yok edin ve yere düşen her şey sizin olsun.
Miss Pauling

Paralar, Mann vs. Machine modunda robotlar yok edildiğinde yere düşen para yığınlarıdır. Dev robotlar ve tanklar daha büyük para yığınları düşürürken normal robotlar küçük para yığınları düşürürler. Dalga başına düşen para miktarı genellikle 50 veya 100'ün katlarındadır ve o dalgadaki tüm robotlar arasında eşit olarak dağıtılır. Genellikle, yalnızca destek sınıfları (Sniper, Spy ve Sentry Buster gibi) para düşürmez. Diğer destek sınıfları, maksimum para miktarına kadar para düşürebilir, bu sayede daha fazla kişinin öldürülmesi daha fazla para düşürmez ve eğer bu maksimum para miktarına dalganın sonunda ulaşılmazsa diğer tüm destek sınıfı robotlarından geri kalanı sağlanır. Paraların ne kadar düştüğüne bağlı olarak boyutları değişir. 9 veya daha az sayıdaysa küçük para yığını bırakılır, 10-24 ise orta para yığını bırakır ve 25'den fazlasıysa büyük bir para yığını bırakır.

Paralar, silah yükseltmelerine, yeteneklere ve Güç Matarasını doldurmak için Yükseltme İstasyonlarında kullanılabilinir. Birçok görev 900, 1000, 1200, 1500 ve hatta 5000'lik başlangıç değerleri sağlamasına rağmen, bazı görevlerin çoğu oyuncuları 400 parayla başlatıyor.

Ölmüş olan oyuncular, saniyede 5 kredi için oyuna erken başlama seçeneğine sahiptir. Savunan takım, sesli bir ipucuyla ve sohbet kutusuna gelen ne kadar para harcandığını belirten bir mesajla bildirilir. Scoutlar, ölüm kamerası ekranının kaybolmasından hemen sonra yeniden ortaya çıkarlar ve bu nedenle tamire çok az ihtiyaç duyarlar.

Bir oyuncu devam eden bir oyuna katılırsa, başlangıç ​​paraları da dahil olmak üzere, oyunun önceki ve geçerli turlarında şimdiye kadar toplanan toplam para miktarını alır.

Toplama (veya Tahsilat)

Scoutlar, bir kontrol noktasının genişliğinden dolayı paralaır çekebilme özelliğine sahiptir ve bu sayede çok sayıda para yığını toplamak daha kolay ve daha hızlıdır. Scoutlar ayrıca para topladığında sağlık da kazanırlar; alnan sağlık miktarı, para yığınının büyüklüğüne bağlıdır. Alınan sağlık miktarı normal sağlık yani 50'de başlar ve Scout'un sağlığı arttıkça miktarda azalır, 700 can ve üzeri için her bir para yığını başına yaklaşık 5 sağlık düşer. Toplanan tüm krediler tüm oyuncular arasında eşit olarak paylaşılır; 50 para yığını değerindeki yığını bir oyuncu aldığında bütün oyuncular 50 para kazanmış olur.

Bir Sniper robotu kafasından vurarak öldürürse yani kafa vuruşu yaparsa yeşil dolar parçacık efekti yerine kırmızı olan "kırmızı para" efekti oluşur. Sniper tarafından vurulup kırmızı dolar işareti olan robottan paranın hemen toplanması durumunda, Scoutlar kendi sağlıkları için toplayabilirler, takımca toplanmaları gerekmez.

Bir dalgada toplanan kredilerin sayısı, Yönetici tarafından A'dan F'ye değişen bir para notu olarak derecelendirilir. Bir dalga sırasında düşülen tüm paraları toplamak, A+ para notuna ve her oyuncuya 100 para bonusu sağlar. Çoğu krediyi toplamasına rağmen yine de $50 doların altında olan her oyuncuya 50 para bonusu verilir. Tüm oyunun para notunun toplamı her turdaki para toplamına göre verilir.

Para notu Derece
100% A+
90%+ A
80%+ B
70%+ C
60%+ D
<60% F

İlgili başarımlar

Mvm navicon.png Mann vs. Machievements

Ona Güven
Ona Güven
Sniper iken, para desteleri toplamadan tek bir görevde 500 dolar kazan.


Hızlı Cukka
Hızlı Cukka
Kaybolmak üzere olan bir para destesini kap.


Sıfırdan Zirveye
Sıfırdan Zirveye
Gelişmiş zorlukta bir görevdeki tüm para bonuslarını kazan.
T-1000000
T-1000000
Kariyerin boyunca 1,000,000 dolar topla.


Makine Karşıtı Ödeme
Makine Karşıtı Ödeme
Bir dalga sonunda para bonusu kazan.

Güncelleme geçmişi

15 Ağustos 2012 Yaması

  • Mann vs. Machine eklendi.

23 Ağustos 2012 Yaması

  • Sonraki MvM oyunları için önceki MvM oyunundaki ganimeti zafer ekranında görüntüleyen bir UI Hatası düzeltildi.

21 Eylül 2012 Yaması

  • Oyundaki aktif olan parayı göstermek için yeni bir UI göstergesi eklendi.

26 Ekim 2012 Yaması

  • Kayıt noktasına gidildiğinde oyuncunun parasının doğru düzenlenmemesi hatası düzeltildi

Galleri

Referanslar