Çıkartma Aracı

From Team Fortress Wiki
Jump to: navigation, search
BU ÇIKARTMALARLA NASIL DİKKATE ALINABİLECEĞİNİZİ ÖĞRENİN. Herhangi bir kullanıcı tarafından oluşturulan dokuyu belirli eşyalara uygulayın! İnsanları etkilemek için ve onları incitecek yepyeni bir yoldur.
— Çıkartma Aracı tanıtıcı yazı

Çıkartma Aracı, Team Fortress logosunun biraz soyulmuş çıkartması olan ve üzerine kırmızı bir maket bıçağı bulunan tek kullanımlık bir araçtır. Çıkartma Aracı, etkinleştirilmiş öğelerde özel bir doku (veya 'dekal') uygulanmak için kullanılabilir. Mann Co. Mağazasından Çıkartma Aracı kullanılabilecek bir öğeyi satın almak oyunculara bir tane ücretsiz Çıkartma Aracı verir. Aracı kullanırken, oyuncunun yükleyeceği resmini kaleme alması için bu adımları izlemeniz gerekir. Kabul edilen dosya türleri şunlardır:

  • .jpg
  • .bmp
  • .tga
  • .vtf

Büyük boy veya tek en boy oranı görüntüleri, 256x256 kareye sığıması gerilebilir veya kırpılabilir. Öğeye bağlı olarak çıkartma farklı şekilde uygulanacaktır, en etkili çıkartma şablonlarının bir şablonunu görmek için belirli öğe sayfasını kontrol edin. Çıkartma seçildikten sonra, görüntü farklı seçenekler kullanılarak filtrelenebilir ve sonunda ise öğeye uygulanabilir.

Boyama efektinin kaldırılmasının ardından tam renkli çıkartmalar oluşturamazsınız ve bunun yerine beş veya daha fazla renkle sınırlandırılmış çıkartmalar kullanılabileceği belirtilmelidir. Boyama efekti kaldırılmadan önce uygulanmış bir çıkartma olan nesneler orijinal rengini korurlar.

Son olarak, çıkartma aracıyla uygulanan herhangi bir resim, Hizmet Şartlarında belirtildiği şekilde Steam Abone Anlaşmasına uymalıdır.

Kullanılabilir öğeler

Tanıtım videosu

Güncelleme geçmişi

13 Ekim 2011 Yaması (Mann-eleksel Güncellemesi ve Satışları)

  • Çıkartma Aracı oyuna eklendi.

17 Ekim 2011 Yaması

  • Çıkartma Aracındaki boyama filtresi seçeneği kaldırıldı.

Hatalar

  • Birden fazla kişinin aynı sunucudaki çıkartma uygulanabilir öğelerin aynı olması durumunda, çıkartma aracı öğelerinin istemci görünümünde yanlış çıkartma olabilir.
  • Bir Çıkartma kullanılan öğeler, takas arayüzünde, diğer takas yapan kişiye çıkartma görünmez.

Galeri