Pakiet dynamitu (Klasyczny)

From Team Fortress Wiki
Jump to: navigation, search
Detpack TFC.png

Pakiet dynamitu jest bronią z klasycznych gier z serii Team Fortress używaną wyłącznie przez Demomana. Jest to urządzenie wybuchowe z nietypowym typem amunicji, który wytwarza ogromny wybuch podczas detonacji. W przeciwieństwie do innych broni Pakiet dynamitu musi zostać uzbrojony przez Demomana narażając go na obrażenia przez kilka sekund. Czas detonacji Pakietu dynamitu można ustawić na pięć sekund lub też na minutę.

Niektóre mapy, takie jak Well i Warpath posiadają fragmenty, które mogą być wysadzone w powietrze przy pomocy Pakietu dynamitu. Umożliwia to tworzenie nowych dróg przemieszczania się.

Wrogie Skauty, które dotkną Pakietu dynamitu rozbroją go natychmiastowo.

Obrażenia

Killicon detpack (classic).png

Pakiet dynamitu zabije każdego, kto znajdzie się w promieniu eksplozji. Ikona zabicia z Team Fortress Classic jest widoczna po prawo.

Wiadomości o zabiciu w Quake Team Fortress

Gracz1 osiągnął orbitę dzięki Pakietowi dynamitu Gracza2.
— Gracz został zabity przy pomocy Pakietu dynamitu
Gracz1 zjadł dobry doping Gracza2!
— Gracz został zabity przy pomocy Pakietu dynamitu w trybie urodzinowym
Gracz odpalił pakiet dynamitu i zapomniał uciec.
— Samobójstwo

Galeria

Historia aktualizacji

16 stycznia 2003

  • Naprawiono błąd, w którym Demoman z drużyny defensywnej mógł umieścić rurobomby w pokoju odrodzeń (na takich mapach jak Dustbowl) i zabić graczy z drużyny ofensywnej, gdy rozpoczął się następny etap mapy.

Ciekawostki

  • Model Pakietu dynamitu z Quake Team Fortress jest zmodyfikowanym plecakiem.
  • We wczesnych etapach tworzenia Team Fortress Pakiet dynamitu prawdopodobnie występował w grze. Dźwięki tykania można znaleźć w plikach gry. Zostały one poddane przemianie i wykorzystane do sygnału dźwiękowego poprzedzającego eksplozję Ładunku. Dźwięk ten został także wykorzystany w serii gier Left 4 Dead jako dźwięk bomby rurowej.