Dispenser

From Team Fortress Wiki
Jump to: navigation, search
The Engineer with a fully upgraded Dispenser
Need a dispenser here!
Scout

Template:If lang

Dispenser je budova, která může být postavena Engineerem zprostředkující zdraví, munici a kov spoluhráčům, kteří jsou poblíž. Inženýři jsou těžce závislí na kovu z jejich Dispenserů, aby mohli stavět sentryguny a ostatní budovy. Každý hráč si může doplnit své zásoby tím, že bude jednoduše stát poblíž Dispenseru. Doplňování munice a zdraví z Dispenseru neovlivňuje jeho zásobu kovu.

Pokud jsou efektivně využity, mohou být dispensery neocenitelnou podporou pro tým. Stejně jako umožňují stálý přísun zdraví pro spoluhráče, fungují Dispensery také jako přenosné zdroje munice. Mohou také doplnit zásobu kovu dalším Inženýrům. Dispensery Mohou také přilákat více spoluhráčů a pomáhat tak soustředit útok, hlavně pokud je tým rozdrobený a neseskupený. Nicméně může také udělat skupinu snadným cílem pro rakety a granáty. Dispenser neposkytne nové zbraně, pokud si hráč upraví svojí výbavu, k tomu je potřeba Doplňovací skříň.

Umístění Dispenseru stojí 100 kovu, 200 k vylepšení na level 2 a dalších 200 na level 3. Každé vylepšení Dispenseru zvýší počet doplňovaného kovu, zdraví a munice. Při konstrukci se zvyšuje počet životů až na konečných 150, kdy je Dispenser kompletní. Nově postavený Dispenser poskytne okamžitě 25 jednotek kovu a dále 40 za každých 5 vteřin (pokud není vylepšen). Může obsahovat najednou až 400 jednotek kovu, což je znázorněno na indikátoru v přední části Dispenseru. Dispenser může být ručně otočen, aby směřoval jiným směrem, když je zobrazen nákres, stačí zmáčknout tlačítko pro sekundární útok (standardně druhé tlačítko myši), nákres se s každým kliknutím otočí o 90 stupňů proti směru hodinových ručiček. Zničený Dispenser (bez ohledu na level) zanechá 50 kovu, který může být sebrán kýmkoli jako kov nebo jako munice.

Názorná ukázka

Levely

TF2DISLVL1.png
TF2DISLVL2.png
TF2DISLVL3.png
Level Zdraví Cena Doplňování
Zdraví Munice Kov
1

Lvl1dispenser.png

150 100 kovu 10 / sek 20% / sek 40 / 5 sek
2

Lvl2dispenser.png

180 300 kovu 15 / sek 30% / sek 50 / 5 sek
3

Lvl3dispenser.png

216 500 kovu 20 / sek 40% / sek 60 / 5 sek

Související achievementy

link=PyroTemplate:If lang [[PyroTemplate:If lang|Pyro]]

Arsonist
Arsonist
Znič 50 Engineerových budov.

link=DemomanTemplate:If lang [[DemomanTemplate:If lang|Demoman]]

The Argyle Sap
The Argyle Sap
Při jediném odpalu sticky bomb vyhoď do vzduchu Engineera, jeho Sentry Gun a jeho Dispenser.

link=HeavyTemplate:If lang [[HeavyTemplate:If lang|Heavy]]

Factory Worker
Factory Worker
Zabij 20 nepřátel zatímco stojíš u Dispenseru.

link=EngineerTemplate:If lang [[EngineerTemplate:If lang|Engineer]]

(Not So) Lonely Are the Brave
(Not So) Lonely Are the Brave
Umísti Dispenser tak, aby léčil Heavyho, který zabije 5 nepřátel.


The Extinguished Gentleman
The Extinguished Gentleman
Uhas pomocí Dispenseru 20 hořících spoluhráčů.
Drugstore Cowboy
Drugstore Cowboy
Uzdravte 100 000 bodů zdraví pomocí Dispenseru.


Doc Holiday
Doc Holiday
Měj Dispenser, který léčí 3 spoluhráče najednou.

Taktika

Původní článek: Strategie Engineera
 • Pyro stojící u Dispenseru může fungovat jako mobilní 'firewall'. Dispenser může doplňovat munici do Plamenometu s vyšší rychlostí než s jakou je vypotřebovávána. To může být skvělá ochrana před Spyem, ale ochudí tým o útočníka.
 • Heavy může Dispenser použít úplně stejně, přičemž pokryje velikou plochu sprškou kulek, skvělá taktika proti Spyi nebo k ochraně důležitých lokací. Každý Heavy používající tuto techniku by měl brát na vědomí klesající poškození s rostoucí vzdáleností. Tato taktika je proto vhodná hlavně k ovládání chodeb, a to dokonce i v nepřátelské základně (například v kanalizaci v 2Fort) a k udření volného průchodu, zabezpečení teleportéru, ničení stickybomb a hlídání proti Spyum.
 • Sniper může střílet, aniž by musel opustit svou pozici a protože málokterý špion odolá umístění sapperu na nechráněný Dispenser, může fungovat jako výstraha.
 • Když nastane Náhlá smrt, je velice důležité nejprve postavit Dispenser a umožnit týmu přísun zdraví a munice.
 • Dispensery dávají munici všem členům týmu i zamaskovaným špionům. Jako Spy, pokud spatříš nepřátelský Dispenser, můžeš si doplnit zdraví, plášť nebo zůstat nekonečně dlouho neviditelným, pokud používáš Dead Ringer nebo Invisibility Watch.
 • Pokud umístíš svůj Dispenser poblíž jiného, zvýší se rychlost doplňování, což umožní spoluhráčům rychlejší návrat do bitvy, při nepřátelském útoku však hrozí ztráta všech Dispenserů najednou, proto se nedoporučuje seskupení více jak dvou Dispenserů najednou, obzvláště pokud jsou na levelu 3
 • Dispenser je schopen zablokovat cestu nepříteli v úzkých chodbách, v kombinaci se sentrigunem vytváří skvělou taktiku proti Scoutům, ani zamaskovaný špion neprojde dispenserem.
 • Léčení a doplňování munice jsou dvě odlišné akce, takže hráč v dosahu léčícího paprsku nemusí dostat munici.
 • Dispenser může někdy doplňovat munici a kov skrz zeď, nemůže však skrz ně léčit.
 • Engineer může stát na svém dispenseru a dostat se tak na vyšší místa, sentrygun je však vždy vyšší, bez ohledu na level.
 • Dispensery se staví nejdéle a proto je dobré nejdříve položit Dispenser a až poté sentrygun.


Drobnosti

 • Dispenser na levelu 3 léčí skoro stejně rychle jako Medi Gun (24 HP/sek).
 • Dispensery zablokují střelbu ze sentrygunu, což může nepřítel použít ve svůj prospěch.
 • Poblíž dispenseru múže hráč zůstat pod vodou neomezeně dlouhou dobu.
 • Krátce po WAR updatu, mohli špioni stavět Dispensery pomocí příkazu "build 0", nemohli je však vylepšovat.
 • Dispenser se ve skutečnosti jmenuje "Dispense-O-Matic 9000 Provisions Dispenser".
 • Modrý Dispenser na levelu 1 se objevuje jako "curious Dispenser" ve hře od společnosti Telltale "Sam & Max 304: Beyond the Alley of the Dolls".

[[Category:EngineerTemplate:If lang]]