Double Cross

From Team Fortress Wiki
Jump to: navigation, search
Double Cross
Dc01.jpg
Podstawowe informacje
Rodzaj mapy Zdobądź flagę
Nazwa pliku: ctf_doublecross
Autor(zy): Valve
Informacje o mapie
Środowisko: Przemysłowe
Sceneria: Nocna
Głębokie wody: Nie
Zagrożenia: Przepaść
Znajdźki na mapie
Healthico.png Apteczki: Smallhealth.png ×8   •   Mediumhealth.png ×1
Ammoico.png Skrzynki z amunicją: Smallammo.png ×6   •   Mediumammo.png ×2
Zdjęcia mapy
Menu photos ctf doublecross.png
Widok mapy
Double Cross overview.png
"W środku nocy dwa mosty sięgają do bezdennej otchłani (mosty sięgają otchłani także w dzień, lecz brama jest zamknięta.) Tajne bazy ukryte za skromnymi elewacjami fabryk i farm wybudowanych obok siebie nie ogłupia nikogo z okolicy, a ludzie czasami gromadzą się tam, żeby "oglądać tych wszystkich najemników walczących o bazy szpiegowskie".

Double Cross jest mapą typu Capture The Flag (Zdobądź flagę). Została wydana razem z WOJNĄ! jako oficjalna mapa.

Doublecross jest dynamiczną mapą, która obiecuje wiele zwrotów akcji, walka koncentruje się na głównych mostach i wielu sposobach, aby spaść z niego (lub sprawieniu, aby inni spadli). Poniżej znajduje się most kolejowy, który jest idealny dla podstępnych klas i zawiera szereg tajnych tuneli."
WOJNA! - CTF_Doublecross (angielski)

Twoja drużyna musi przejąć tajne materiały nieprzyjaciela do czasu, gdy mapa osiągnie swój limit przejęć (domyślny limit to 3) i tym samym nie pozwolić przeciwnikom dokonać tego samego.

Lokacje

Zobacz też: Obrazy z Double Cross
 • Główny most: Naprzeciwko i poniżej pomieszczenia strefy odrodzenia każdej z drużyn jest główny most, łączący dwie bazy. Ciężarówka, skrzynie i ziemia leżą w poprzek, częściowo blokując widok. Po obu stronach jest mała budka z małym zestawem zdrowia w środku. Ten most oferuje bezpośrednią trasę na dziedziniec wroga i pokój z materiałami.
 • Most kolejowy: Poniżej i biegnący prostopadle do głównego mostu jest most kolejowy. Może być osiągnięty z głównego mostu idąc przez schody z obu stron. Most kolejowy oferuje dostęp do kanałów każdej z baz, i ma średni zestaw zdrowia na środku. Pod nim znajduje się bezdenna przepaść.
 • Pomieszczenie z materiałami: Materiały leżą na środku w pomieszczeniu na lewo od każdego pokoju odrodzenia. Posiada trzy punkty wejścia: Górne przejście prowadzące pod strefę odrodzenia, główne wejście prowadzące na dziedziniec, i kolejne przejście prowadzące do strefy na odpadki, które może być też osiągnięte przez balkon. W pomieszczeniu z materiałami można zobaczyć panel ochrony widziany w Poznajcie Szpiega; będzie to pokazywać odpowiednią wiadomość gdy materiały zostaną skradzione.
 • Dziedziniec: Naprzeciw głównego wejścia do bazy i pod pokojem odrodzenia znajduje się dziedziniec. Ta otwarta przestrzeń łączy pokój z materiałami z głównym mostem oraz pokój odrodzenia z pomieszczeniem z materiałami. Jest tam mała szopa połączona z kanałami przez krótką zapadnie. Pod ścianą znajduje się mały zestaw zdrowia i amunicji.
 • Balkon: Mały balkon snajperski który można osiągnąć ze strefy odrodzenia. Biegnie równolegle z głównym mostem, i stoi naprzeciw drugiego balkonu należącego do przeciwnej drużyny. Można stąd dostać się do pokoju z materiałami przez upadek do strefy z odpadkami.
 • Kanały: Pod każdą z baz jest sieć tuneli. Mogą być osiągnięte przez schody od bazy, szopy na dziedzińcu, i włazu w strefie odrodzenia, który zrzuca graczy do wody. Tunele prowadzą na most kolejowy. Mały zestaw zdrowia i średni zestaw amunicji może zostać znaleziony pod schodami.

Strategia

Zobacz Double Cross - strategia społeczności

Historia aktualizacji

Aktualizacja z 17 grudnia 2009 (WOJNA!)

 • Dodano nową mapę Double Cross, typu Zdobądź flagę.

Aktualizacja z 6 stycznia 2010

 • Zmniejszono ilość Księżyców na ctf_doublecross. Przed tą aktualizacją na niebie można było podziwiać 7 Księżyców.

Aktualizacja z 3 lutego 2010

 • Naprawiono niepoprawne kończenie się mapy podczas korzystania z polecenia mp_timelimit
 • Wprowadzono zmiany, aby zapobiec budowaniu przez Inżynierów konstrukcji na szczytach chat.

Aktualizacja z 23 lutego 2010

 • Ulepszono przenikanie, aby zapobiec dostawaniu się graczy do niezamierzonych miejsc.

Ciekawostki

 • Panele ochrony z Poznajcie Szpiega pojawiają się w pomieszczeniach z materiałami każdej z drużyn i zapalają się na niej 'ALERT' 'INTELLIGENCE' i 'CAPTURED' za każdym razem gdy materiały zostaną skradzione.
 • Nie jest to pierwsza mapa od VALVE, która nosi nazwę "Double Cross". Pierwszy Double Cross był oryginalną mapą do Half Life dla trybu gry Team Deathmatch, mapa była sequelem popularnej mapy Crossfire. Podobnie jak Crossfire, posiada bunkier który mógł być broniony i jeden z graczy mógł uruchomić superbroń która zabijała każdego poza bunkrem.
 • Oryginalną nazwą mapy było Nightfall, lecz mapa społeczności PLR Nightfall została wydana jeszcze przed WOJNĄ!.
  • Nazwa pliku skyboxa mapy Double Cross wciąż brzmi sky_nightfall_01.

Linki zewnętrzne