Güvercinler

From Team Fortress Wiki
Jump to: navigation, search
Bird.png
Hadi, git!
Engineer, bir güvercini kovalarken.

Güvercinler, Arena haritaları, Target ve Item Test haritası dışında tüm Valve yapımı haritarda ortaya çıkarlar.

Tünemiş ve uçan olmak üzere iki tür güvercin vardır. Tünemiş olan güvercinler hareket etmez, göz kırpmaz veya uçmazlar; tamamen hareketsiz dururlar. Tünemiş güvercinler, bir oyuncu tarafından saldırıya uğrar veya dokunulursa hemen patlar. Patlama hasar vermez veya oyuncuyu geriye itmez. Patlayan güvercinler yeni bir raundun başında tekrar ortaya çıkarlar. Uçan güvercinler ise bir Scout öldürüldüğünde, vücut parçalarından veya cesetten ortaya çıkarlar.

Toplamda 78 adet tünemiş güvercin vardır.

17 Haziran 2011, Cuma gününde Team Fortress resmî web sitesinde güvercin resimleri ve ana sayfa boyunca güvercin dışkıları ortaya çıktı. Ayrıca, sayfanın üst tarafındaki "tünemiş" güvercinler, her biri Medic sınıfını çağrıştıran üç farklı resme bağlantı içeriyorlar. Sırasıyla; yıkık dökük bir hastane, bekleme odası ve doktorun makamı. Tamamı boş ve terk edilmiş görünüyor.

20 Haziran 2011 tarihinde, Team Fortress web sitesinin yeni tasarımı nedeniyle ana sayfadaki güvercinler Blogdan kaldırıldı.

Konumlar

Şimdiye kadar görünen tüm güvercin konumları için güvercin noktaları maddesine göz atın.

Güncelleme geçmişi

8 Haziran 2011 Güncellemesi

  • [Belgelenmemiş] Güvercinler tüm Valve yapımı haritalara eklendi.

10 Haziran 2011 Güncellemesi

  • Mini rauntlar arasında birden çok öğenin gereksiz bir şekilde ortaya çıkmasına bağlı bir sorun düzeltildi.

17 Haziran 2011 Güncellemesi

  • Öğe temizliği sırasında ortaya çıkan sunucu çökme hatası düzeltildi.
  • [Belgelenmemiş] Uçma animasyonuna sahip yeni bir "Güvercin" modeli eklendi.

Hatalar

  • Well haritasının merkezine doğru bir çatı kirişi üzerinde, tüm atışları ve girişleri engelleyen bir 'clip brush' içerisinde olduğundan dolayı öldürülemeyen bir güvercin vardır. Başka hiçbir güvercinde bu sorun bulunmamaktadır. Bu güvercin sadece "noclip" hilesi kullanılarak veya yapışkan bomba zıplaması yaparak ve Ullapool Oyun Sırığı ile vurularak öldürülebilir.

Diğer Bilgiler

  • Güvercinler Meet the Medic[1] videosundan bir ön kesitte ve Meet the Director[2] çizgi romanının son sayfasındaki panelde görülebilir.
  • Güvercinlerin, web siteyi dışkıya bulamalarından dolayı eski Team Fortress 2 blog tasarımının yenilenmesine yol açtığına inanılıyor.

Galeri

Ayrıca Bakınız

Kaynakça

  1. Medic with doves
  2. Meet the Director comic strip (İngilizce)