Duck Journal

From Team Fortress Wiki
Jump to: navigation, search
Bonusové kachničky!
Merasmus

Duck Journal je komunitou vytvořený akční předmět pro všechny třídy. Je to žlutá, gumová kachnička, přišpendlená na hruď hráče, podobně jako odznak nebo medaile.

Tento předmět má několik funkcí, zvyšuje šanci na nalezení kachniček a zobrazuje počet Duckstreaků během Duck Journal události. Vlastník Duck Journalu si může kdykoliv prohlížet tabulku Duck Journalu a obléci Duck Journal jako Noisemaker.

Duck Journal byl přidán na Steam Workshop.

Popis

Při oblečení, vypadá Duck Journal jako žlutá, gumová kachnička se stejnou lokalizací jako Odznaky, Medaile, Bombinomicon a dalších předmětech připevněných na hruď. Jedná se spíše o akční předmět než o kosmeticky předmět, Duck Journal může být vybaven ve stejnou dobu jako tyto předměty (mohou se však překrývat).

Duck Journal má několik funkcí, když je vybaven nebo při prohlížení v batohu. Některé z těchto funkcí jsou po Duck Journal události zakázána. Během této události, padaly ze zabitých nepřátel kachničky. Tyto kachničko šlo sbírat všemi hráči v obou týmech.

Kachničky ze zabitých nepřátel během události Duck Journalu měly stejný styl a zbarvení týmu jako třída ze které kachnička vypadla. Občas se objevily "Bonusové kachničky", které byly oznámeny Merasmusem, bonusové kachničky měly Quackston Hale skin a byly větší než normání kachničky.

Duck XP

Duck XP je forma skóre založená na nacházení a vytváření kachniček. Kariéra Duck XP skóre je zaznamenávána pro každý účet zvlášť a je použita pro hodnocení hráčů mezi nimi a Duck XP jejich přátel a pro jednotlivé úrovně Duck Journalů. Skórování Duck XP je rozloženo do následujících kategorií:

 • Captured: Sbírání kachniček, které vypadly ze zabitých spoluhráčů protivníky, za každou jsou 3 Duck XP.
 • Created: Kachničky vytvořené ze zabitých nepřátel, za každou jsou 3 Duck XP.
 • Objective: Sbírání kachniček které se objevily po splnění úkolů, za každou jsou 3 Duck XP.
 • Quackston Hales: Sbírání bonusových kachniček, za každou je 50 Duck XP.
 • Recovered: Sbírání kachniček, které vypadly ze spoluhráčů, za každou je 1 Duck XP.
 • Team Captured: Spoluhráči, kteří sebrali kachničku kterou jsi vytvořil, za každou jsou 3 Duck XP.

Hráči mohou získat Duck XP i když nevlastní Duck Journal. Následné získání (Anglicky) Duck Journalu dovoluje hráči zobrazit nahrané skóre.

Duck síla

Duck síla Duck Journalu souvisí s počtem nalezených kachniček po zabití nepřátel s vybaveným Duck Journalem. Čím větší Duck Síla, tím větší počet nalezených kachniček ze zabití. Duck sílu lze zvýšit na maximální hodnotu 5 použitím Duck Tokenů. Zvyšováním Duck síly se zvyšuje počet Duck XP ze zabitých protivníků, ale také se zvyšuje počet kachniček které mohou sebrat ostatní hráči.

Duckstreak

Vybavení Duck Journalu dovoluje hráči zobrazit Duckstreaky, které mají podobnou funkci jako Killstreak Kit, ale bez přidaných vizuálních efektů. Na rozdíl od počítání zabitých protihráčů, počítá kolik kachniček hráč vytvořil ze zabitých protihráčů. Všechna zabití pod efektem Duckstreaku zobrazí v seznamu zabití kachničku a počet kachniček vytvořených hráčem.

Tabulky Duck Journalu

Prohlížení Duck Journal tabulky, je možné kdykoliv při použití Duck Journalu v batohu, zobrazuje se počet Duck XP a Úrovně Duck XP v souvislosti se seznamem přátel na Steamu. Existuje také sekce zobrazující rozbor hráčova Duck XP na kategorie uvedené výše.

Noisemaker

Podobně jako Noisemaker lze Duck Journal použít tlačítkem pro akční předměty pro přehraní kvákavých zvuků z mini hry Duck Collectors Bumper Car. Tato akce je dostupná, kdykoliv, nezávisle na události, s krátkým rozestupem mezi přehráním jednotlivých zvuků.

Name Image Sounds Availability
Duck Journal Backpack Duck Journal.png Quack 1 Quack 2 Quack 3 Quack 4 Quack 5 Quack 9 Quack 11 Pictogram cross.png  Purchase

Úrovně

Duck Journal má úrovně, podobně jako Strange zbraně, ale související s kachní tématikou, např. 'Unflappable' místo 'Unstoppable'. Úrovně se zvyšují podle toho, kolik Duck XP hráč získal.

Současný systém úrovní se skladná z předpony a názvu předmětu, např. Duck Journal na Duck XP úrovni 3 se bude jmenovat "Fairly Fowl Duck Journal". Tento proces je podobny jako u Strange zbraní. Ke zvyšování úrovně Duck Journalu je potřeba získat 5000 Duck XP, při zvýšení na další úroveň se zobrazí oznámení podobné na notifikace při killstreaku. Předpony Duck Journalu a Duck XP se resetují na 0 po zvýšení úrovně. Tyto statistiky se zvyšují i když hráč nevlastní Duck Journal. Nicméně, pro zhlédnutí těchto statistik musí hráč alespoň jeden vlastnit.

Rank Duck XP Level Název
0 0 The
1 1 Crumb Chasing
2 2 Kinda Ducky
3 3 Fairly Fowl
4 4 Somewhat Quackworthy
5 5 Quacknowledged
6 6 Duckstinguished
7 7 Pleasantly Paddling
8 8 Perfectly Preened
9 9 Duckalicious
10 10 Quacktastic
11 11 Duckrageous
12 12 Feather-Ruffling
13 13 Down-Melting
14 14 Plumage-Clearing
15 15 Reduckulous
16 16 Quackphoric
17 17 Positively Duckulent
18 18 Legenducky
19 19 Specquackular
20 20 Quackston's Own

Styly

Původní článek: Styly
Styly
RED Duck Journal None.png
RED Duck Journal Scout.png
RED Duck Journal Sniper.png
RED Duck Journal Soldier.png
RED Duck Journal Demoman.png
RED Duck Journal Medic.png
RED Duck Journal Heavy.png
RED Duck Journal Pyro.png
RED Duck Journal Spy.png
RED Duck Journal Engineer.png
Duck Journal Quackston Hale Style.png
None Scout Sniper Soldier Demoman Medic Heavy Pyro Spy Engineer Quackston Hale

Minulé změny

Patch z 8. prosince 2014 (End of the Line Update)

 • Přidán Duck Journal pro událost End of the Line.
 • [Nezmíněno] Prodej Duck Journal podporuje tvůrce End of the Line.

Patch z 9. prosince 2014

 • Opraveno vylepšování Duck Journalu z kachniček na serverech používající sv_cheats.

Patch z 10. prosince 2014

 • Opravena tabulka s úkoly, která se neaktualizovala pro kachničky z úkolů.
 • [Nezmíněno] Duck Journal lze přejmenovat.

Patch z 5. ledna 2015

 • [Nezmíněno] Kachničky již nepadají ze zabitých nepřátel.

Patch z 7. ledna 2015

 • [Nezmíněno] Událost Duck Journal odstraněna z hlavního menu.
 • [Nezmíněno] Duck Journal odstraněn z Mann Co. Obchodu.

Nevyužitý obsah

 • Existují dva nevyužité skiny pro Duck Journal.
  • První skin je žlutá kachnička, která není použitá v žádném stylu.
  • Druhý skin není implementován v modelu, ale v textuře zůstal. Textura je nastavena možnost obarvení a zahrnuje frázi "Lets Eat!!!" (Pojďme jíst) (sic), což je fráze použita v ochranné známce od Chica (Anglicky), jednoho z hlavních antagonistů z Five Nights at Freddy's.

Poznámky

 • Duck Journal obsahuje dvě ikony v batohu, jedna je použita pro Steam inventář a Mann Co. Obchod (před odstraněním z něj) a druhá je použita na obrazovce s výbavou postavy, při prohlížení výbavy někoho jiného.

Galerie

Zhlédněte také