Dziennik kaczki

From Team Fortress Wiki
Jump to: navigation, search
Bonus Ducks!
Merasmus

Dziennik kaczki (oryg. Duck Journal) to stworzony przez społeczność przedmiot działania dla wszystkich klas. To żółta, gumowa kaczka przymocowana do piersi gracza, który ją nosi. Bardzo podobna do odznaki lub medalu.

Ten przedmiot ma kilka zastosowań, włącznie ze zwiększeniem częstotliwości wypadania kaczek oraz wyświetlaniem licznika podpisanego jako Kacza seria podczas Wydarzenia Dziennika kaczki. W każdej chwili, podczas trwania wydarzenia lub nie, właściciel może wyświetlić tabelę wyników i założyć Dziennik kaczki jako Terkotkę.

Dziennik kaczki został dodany do Warsztatu Steam

Opis

Gdy założony, Dziennik kaczki wygląda jak żółta, gumowa kaczka znajdująca się w tym samym miejscu co Odznaka, Medal, Bombinomicon i kilka innych przedmiotów umieszczanych na piersi. Dodatkowo, jako przedmiot akcji Dziennik kaczki może być założony jak zwykły przedmiot kosmetyczny, jednakże trzeba mieć na uwadze, że modele poszczególnych przedmiotów mogą się wzajemnie przenikać.

Dziennik kaczki ma kilka zastosowań niezależnie czy jest założony czy wyświetlany w Plecaku. Część tych funkcji była dostępna wyłącznie podczas Wydarzenia Kaczego Dziennika. Podczas tego wydarzenia po zabiciu gracza wypadała z niego jedna lub więcej gumowych kaczek. Te upuszczane kaczki to znajdźki, które mogły być podniesione przez graczy z obu drużyn.

Kaczki upuszczone podczas zabicia w trakcie trwania wydarzenia miały taki sam styl i kolor drużyny przez gracza której zostały upuszczone. Czasem wypadała "Bonusowa Kaczka" w akompaniamencie reakcji głosowej Merasmusa; bonusowe kaczki posiadały wygląd Quackstona Hale'a, były większe niż normalne kaczki oraz zawierały efekt cząsteczkowy podobny do nietypowego efektu.

Kacze PD

Kacze PD to forma punktacji oparta o to ile kaczek zostało upuszczonych (poprzez zabicie wroga) oraz podniesionych przez gracza. Punktacja Kaczego PD jest rejestrowana przez każde konto i jest używana do tworzenia listy rankingowej dla gracza i jego znajomych, która porównuje ilość Kaczego PD i poziom Kaczego Dziennika. Punktacja Kaczego PD jest podzielona na kilka kategorii opisanych poniżej:

 • Przejęte: Zbieranie kaczek upuszczonych przez przeciwną drużynę w trakcie zabijania twoich towarzyszy daje 3 Kacze PD za każdą kaczkę.
 • Stworzone: Kaczki stworzone poprzez zabicie przeciwników nagradzają 3 Kaczymi PD za każdą stworzoną.
 • Cel: Zbieranie kaczek, które pojawiły się poprzez wykonywanie celi mapy przyznaje 3 Kacze PD za każdą kaczkę.
 • Quackstony Hale: Podnoszenie Kaczek Bonusowych przyznaje za każdym razem 50 Kaczego PD.
 • Odzyskane: Podnoszenie kaczek stworzonych przez towarzyszy przyznaje 1 Kaczego PD za każdą podniesioną kaczkę.
 • Drużynowe zdobycia: Towarzysze, którzy podnieśli stworzone przez Ciebie kaczki otrzymują 3 Kacze PD.

Gracze mogą zbierać Kacze PD nawet gdy nie posiadają Dziennika kaczki. Późniejsze nabycie dziennika pozwoli graczowi na przeglądanie dotychczasowych wyników.

Moc Kaczki

Moc Kaczego Dziennika odnosi się do liczby kaczek, które wpływają na to ile kaczek wypadnie gdy gracz noszący Dziennik kaczki zabije wroga. Im większa Moc kaczki tym większa liczba kaczek zostaje upuszczona gdy gracz zabija. Moc kaczki może zostać zwiększona do maksymalnej wartości 5 poprzez użycie Kaczego żetonu na Dzienniku kaczki. Zwiększenie Kaczej Mocy konsekwentnie zwiększa Kacze PD za zabijanie przeciwników, a także zwiększa liczbę kaczek, które każdy gracz może zebrać.

Kacze Serie

Założenie Kaczego Dziennika sprawia, że gracz nabija i wyświetla Kacze serie, które działają podobnie jak zestaw serii zabójstw lecz bez dodatkowego efektu wizualnego. Zamiast zliczać zabójstwa, dziennik zlicza liczbę kaczek, które gracz stworzył poprzez zabijanie wrogich graczy. Wszystkie zabójstwa zdobyte pod wpływem efektu Kaczej serii pokazują ikonę kaczki oraz łączną liczbę kaczek stworzonych przez gracza.

Tabela wyników Dziennika kaczki

Wyświetlanie tabeli wyników Dziennika kaczki, co można zrobić w każdej chwili poprzez użycie Kaczego Dziennika w ekwipunku, pozwoli wyświetlić Kacze PD i poziom w stosunku do listy znajomych gracza. Znajduje tu się też podział rzeczy, za które dostaje się Kacze PD podzielone na kategorie opisane wyżej.

Terkotka

Podobnie jak w przypadku Terkotki, użycie założonego Kaczego Dziennika przy użyciu przycisku przedmiotu działania spowoduje odtworzenie dźwięków kaczki z minigry Carnival of Carnage. Ta czynność jest dostępna w każdej chwili, niezależnie od wydarzenia z małym czasem odnawiania pomiędzy użyciami.

Nazwa Obraz Dżwięki Dostępność
Dziennik kaczki Backpack Duck Journal.png Kwa 1 Kwa 2 Kwa 3 Kwa 4 Kwa 5 Kwa 9 Kwa 11 Pictogram cross.png  Zakup

Poziomy

Dziennik kaczki posiada poziomy podobnie jak przedmioty jakości kuriozum, lecz w kaczym stylu np. 'Pustoszyciel Szuwarów' zamiast 'Pustoszyciel Serwerów'. Dziennik kaczki awansuje na kolejne poziomy po uzyskaniu odpowiedniej ilości Kaczego PD przez gracza, który go posiada.

Aktualna ranga jest wyświetlana w formie przedrostka nazwy przedmiotu np Dziennik kaczki na poziomie Kaczego PD 15 będzie się wyświetla jako "Dziennik kaczki Pustoszyciela Szuwarów". To podobny proces do tego w broni kuriozum. Ulepszenie rangi Dziennika kaczki poprzez zdobycie 5000 Kaczego PD zostanie ogłoszone w podobny sposób jak zdobycie serii zabójstw. Przedrostek Dziennika kaczki zostanie zmieniony na wyższy, a Kacze PD zostanie zresetowane. Te statystyki są naliczane nawet jeśli gracz nie posiada Dziennika kaczki, jednakże jedynym sposobem na ich wyświetlenie jest jego zakup.

Ranga Kaczy poziom Nazwa
0 0 skąpiec Scrooge
1 1 (goniący okruchy)
2 2 (brzydkie kaczątko)
3 3 (jednak nie łabędź)
4 4 (pierwsza w lęgu)
5 5 (pisklę na poziomie)
6 6 (wykwakane kaczę)
7 7 (popularny podlotek)
8 8 (czyścipiórek)
9 9 (cudokaczka)
10 10 (kwantazja)
11 11 (kwakforia)
12 12 (siepacz sterówek)
13 13 (kopacz kuprów)
14 14 (roztapiacz pierza)
15 15 (pustoszyciel szuwarów)
16 16 (postrach stawu)
17 17 (esencja kaczości)
18 18 (z kaczych opowieści)
19 19 (rodem z Kaczogrodu)
20 20 (z sadzawki Kwakstona)

Style

Osobny artykuł: Style
Style
RED Duck Journal None.png
RED Duck Journal Scout.png
RED Duck Journal Soldier.png
RED Duck Journal Pyro.png
RED Duck Journal Demoman.png
RED Duck Journal Heavy.png
RED Duck Journal Engineer.png
RED Duck Journal Medic.png
RED Duck Journal Sniper.png
RED Duck Journal Spy.png
Duck Journal Quackston Hale Style.png
Brak Skaut Żołnierz Pyro Demoman Gruby Inżynier Medyk Snajper Szpieg Kwakston Hale

Historia aktualizacji

Aktualizacja z 8 grudnia 2014 (Aktualizacja społeczności „Koniec trasy”)

 • Dodano Dziennik kaczki do wydarzenia Koniec Trasy.
 • [Nieudokumentowane] Sprzedaż Dziennika kaczki wspiera zespół tworzący wydarzenie Koniec Trasy.

Aktualizacja z 9 grudnia 2014

 • Naprawiono aktualizowanie statystyk Dziennika kaczki na serwerach używających sv_cheats.

Aktualizacja z 10 grudnia 2014

 • Naprawiono błąd, w którym tablica wyników celu mapy nie aktualizuje się.
 • [Nieudokumentowane] Umożliwiono zmianę nazwy Dziennika kaczki.

Aktualizacja z 5 stycznia 2015

 • [Nieudokumentowane] kaczki już nie dropią po zabiciu gracza.

Aktualizacja z 7 stycznia 2015

 • [Nieudokumentowane] Usunięto wydarzenie Dziennika kaczki z menu głównego.
 • [Nieudokumentowane] Usunięto Dziennik kaczki ze sklepu Mann Co.

Niewykorzystana Zawartość

 • Istnieją dwie niewykorzystane skórki Dziennika kaczki.
  • Pierwsza skórka to żółta kaczka, która nie zostałą użyta w żadnym ze styli.
  • Druga skórka nie zostałą wprowadzona w modelu jednak tekstura na to wskazuje. Tekstura ma ustawioną możliwość nakładania farby i zawiera tekst "Lets Eat!!!"(sic), co jest znakiem towarowym Chica, jednego z głównych antagonistów z Five Nights at Freddy's.

Ciekawostki

 • Dziennik kaczki zawiera dwie ikony, jedna jest użyta w ekwipunku Steam i w sklepie Mann Co. (zanim został usunięty), a druga w menu wyposażenia gracza podczas przeglądania czyjegoś ekwipunku.

Galeria

Zobacz też