Aktualizacja Inżyniera

From Team Fortress Wiki
Jump to: navigation, search


Ten artykuł dotyczy nowej zawartości wydanej w aktualizacji. Dane dotyczące aktualizacji samej w sobie znajdziesz tutaj: Aktualizacja z 8 lipca 2010.
Engineer Update Logo.png
Whoooowee, spójrz tylko na to!
Inżynier

Aktualizacja Inżyniera (angielski) jest dodatkiem dla Inżyniera - ostatniej klasy, dla której wydano większy zestaw przedmiotów. Aktualizacja została ogłoszona 5 lipca 2010 i wydana Aktualizacja z 8 lipca 2010.

Zamiast ogłaszania nowej zawartości regularnie, była ona ogłaszana co każde 25 wręczonych Złotych kluczy.[1] W sumie rozdano 100 kluczy oraz wydano 4 ogłoszenia przed wprowadzeniem aktualizacji.

Wydarzenia w tle

Złoty klucz

Złoty klucz

Złoty klucz jest zamiennikiem zwykłego Klucza dla Inżyniera. Posiada takie same statystyki jak zwykły Klucz, lecz zamienia wszystkich zabitych wrogów w posągi ze złota.

Złoty klucz jest rzekomo wykonany z Australium. Mógł być zdobyty wyłącznie przez wytwarzanie, lecz szansa na to, aby pojawił się jako wynik procesu wytwarzania, była znikoma. Tylko 100 losowych graczy otrzymało Złote klucze. Chociaż Złoty klucz był już w grze od 1 lipca 2010, rozdawany był dopiero od 4 lipca 2010. Ostatni Złoty klucz znaleziono 8 lipca 2010, obecnie nie wiadomo, czy można go będzie jeszcze kiedykolwiek zdobyć. Lista wszystkich osób, które znalazły Złoty klucz, znajduje się tutaj. (angielski)

Ogłoszenia

Strona o Aktualizacji Inżyniera wystartowała oficjalnie w dniu 5 lipca 2010 wraz z ogłoszeniem na Oficjalnym blogu TF2 we wpisie "Aktualizacja Inżyniera: Dzień pierwszy" (angielski). Aktualizacja została wydana 8 lipca 2010.

W aktualizacji dodano również społecznościową mapę Coldfront, lecz Valve o niej nie wspomniało.

Dodatki

Mapy

Osobny artykuł: Lista map
Nazwa Zdjęcie Tryb gry Nazwa pliku
Coldfront Coldfront5.png Punkty kontrolne
Controlpoint.png
cp_coldfront
Hightower Hightower.png Wyścig ładunków
RED Bombcart.pngBLU Bombcart.png
plr_hightower
Thundermountain PL Thunder Mountain.png Ładunek
BLU Bombcart.png
pl_thundermountain
Upward Engineer Update Upward.png Ładunek
BLU Bombcart.png
pl_upward

Broń

Osobny artykuł: Broń
Frontier Justice Samosąd
Wrangler Poskramiacz
Southern Hospitality Południowa gościnność
Gunslinger Jednoręki bandyta
Golden Wrench Złoty klucz
Uwagi Dodano w Aktualizacja z 1 lipca 2010.

Przedpremierowe zapowiedzi

Choć aktualizacja została oficjalnie ogłoszona w dniu 5 lipca 2010, Valve uczyniło wcześniej do niej kilka odniesień.

Węzeł naprawczy (odrzucony)

Węzeł naprawczy

2 marca 2010 Valve opublikowało post na Oficjalnym blogu TF2 zatytułowany Dammit dammit dammit dammit! (angielski), w którym opisało pomysł na nową konstrukcję Inżyniera nazwaną Węzeł naprawczy. Pomysł ten został jednak odrzucony po testach.

Węzeł naprawczy pojawił się ponownie w filmie, który towarzyszył 119. aktualizacji.

Plan wytwarzania Węzła naprawczego pojawia się na stronie Aktualizacji Inżyniera (angielski) z tekstem "...R WORK" napisanym wyraźnie nad nim. Pojawia się także w innym ujęciu na ukrytej stronie Radigana (angielski) mówiącego "..LL NEVER W...". Prawdopodobnie całość miała brzmieć "WILL NEVER WORK" lub "IT'LL NEVER WORK" (pol. "NIE BĘDZIE NIGDY DZIAŁAĆ").

119. Aktualizacja

5 maja 2010, jako część 119. Aktualizacji (angielski) Valve wydało 27-sekundową zapowiedź (angielski) Aktualizacji Inżyniera. Zapowiedź ta zawiera wiele przedmiotów, które mogą być przydatnymi wskazówkami mówiącymi o nowych broniach Inżyniera.

Błyskawiczny teleporter (odrzucony)

W wywiadzie (angielski) Robin Walker opowiedział o odrzuconej i nienazwanej konstrukcji Inżyniera określanej przez społeczność jako Błyskawiczny teleporter, który mógłby natychmiastowo przenieść Inżyniera z powrotem w miejsce wyjścia jego teleportera.

Aktualizacja Maca

Inżynier trzymający Samosąd

11 czerwca 2010 Valve wydało Aktualizację Maca, której towarzyszył film wideo. W zwiastunie Inżynier trzymał Samosąd, który nie został jeszcze wtedy oficjalnie ogłoszony.

Zrzut ekranu od Robina Walkera

27 czerwca 2010 Valve wysłało do Apocalypse Gaming Community zrzut ekranu z gry w podziękowaniu za organizację wydarzenia Bitwa Dwóch Światów. Prezentowi towarzyszył następujący komunikat od Robina Walkera: "Nie dajemy wam podpisanego zdjęcia z nami. Po pewnych wspólnych rozmowach zdecydowaliśmy, że bardziej zabawnym sposobem udowodnienia wam, że otrzymaliście koszulki od nas, będzie informacja od nas dotycząca nadchodzącej Aktualizacji Inżyniera, którą tylko my mogliśmy wysłać. Załączcie to gdzieś."

Zdjęcie zapowiedziało nową mapę, jak się później okazało - Upward. Na zdjęciu widać również Inżyniera przenoszącego swoją skrzynkę z narzędziami, co zapowiadało możliwość przenoszenia konstrukcji.

Złoty klucz

W dniu 1 lipca 2010 Valve wydało aktualizację dodającą nową broń do walki wręcz dla Inżyniera: Złoty klucz.

Luźny kanon

W dniu 2 lipca 2010 opublikowano komiks Luźny kanon, wywołując tym samym spekulacje mówiące o rozpoczęciu Aktualizacji Inżyniera.

Ciekawostki

  • W dniu 5 lipca 2010 chwilę przed oficjalnym ogłoszeniem aktualizacji Shawn (angielski) napisał ogłoszenie na oficjalnej grupie Team Fortress 2 na Steamie zatytułowane "link". Ogłoszenie zawierało tylko losowo wybrane części tekstu ze strony Aktualizacji Inżyniera (angielski).
  • Podczas Aktualizacji Inżyniera przepisy "Przetop Metal z odzysku" i "Przetop Metal rafinowany" zostały zablokowane, aby zapobiec błyskawicznemu przetapianiu i wytwarzaniu metalu w celu pozyskania Złotego klucza. Zostały one ponownie dostępne wraz z wydaniem Mann-Konomii.

Postęp aktualizacji

Odniesienia

Linki zewnętrzne

Ukryte linki