Eyeaduct

From Team Fortress Wiki
Jump to: navigation, search
Eyeaduct
Eyeaduct 1.png
Základní informace
Typ mapy King of the Hill
Název souboru: koth_viaduct_event
Tvůrce: Valve
Informace
Prostředí: Halloween
Zasazení: Nighttime, overcast
Nebezpečí: Tykvové bomby,
MONOCULUS,
Water in the Underworld,
Underworld damage-over-time effect,
Loot Island exploze
Předměty na mapě
Healthico.png Lékárny: Healthpie.png ×6
Ammoico.png Náboje: Mediumammo.png ×6
TF2 crosshair.png Speciální: Pumpkin.png
Map Photos
Menu photos koth viaduct event.png
Map Overview
Eyeaduct overview.png
Viaduct je posedlý a je z něj... Eyeaduct!
Eyeaduct má několik variant, například King of the Hill.

Eyeaduct je oficiální King of the Hill mapa, vydána jako součást Very Scary Halloween Special 27. října 2011. Je to Halloweenská verze Viaductu. Podobně jako Ghost Fort a Mann Manor, na Eyeduct se objevují ceny, tykvové bomby a MONOCULUSe.

Vlastnosti

Přehled mapy s dárky. (Velký soubor)
Přehled Podsvětí s dárky. (Velký soubor)

Podobně jako na předchozí Halloweenské mapě, Mann Manor,se na Eyeaductu objevují dárky, tykvové bomby a boss. Dále zahrnuje ghost z Halloweenské mapy z roku 2009, Harvest Event. Duchové se objevuj dokud není bod zabrán jedním z týmů. Boss poté co je na serveru minimálně 10 hráčů.

MONOCULUS straší na mapě stejně jako Horseless Headless Horsemann straší na Mann Manor, objevuje se na kontrolním bodě, toulá se po mapě a utočí na hráče a stavby obou týmů, může se objevit v jakékoliv fázi mapy po fázi "čekání na hráče", včetně aktivace kontrolního bodu a během ponížení.

Podsvětí

Eyeaduct má Podsvětí, které je dostupné pouze skrz portály, které se objeví po poražení MONOCULUSe. Poté co se MONOCULUS teleportuje, zanechá po sobě fialový portál, který má přitažlivou sílu a je aktivní pouze na několik sekund. Pokud se hráči dostanou dostatečně blízko portálu před jeho uzavřením, doplní se jim zdraví a přesunou se na jeden z několika ostrovu v Podsvětí. Hráči na ostrovech trpí ztrátou zdraví podobnou krvácení, které pokračuje dokud se zde hráč nachází a zvyšuje se s dobou zde strávenou. Teleporty a další stavby nelze v Podsvětí postavit.

Na vzdáleném konci ostrovů je zářící portál, který vede zpátky na mapu. Hráči do něj musí skočit nebo musí do něj být odhozeni nebo odhození vzduchem nepřátel aby jej dosáhli, pád do vod Podsvětí, způsobí hráči smrt. Vstupem do bílého portálu okamžitě vrátí hráče na hlavní mapu a garantuje mu nezranitelnost, 200% zdraví, rychlostní posílení a kritické zásahy po krátkou dobu.

Ostrov pokladů

Poté co je MONOCULUS zabit, zanechá po sobě Bombinomicon. Hráči, kteří vstoupí do Bombinomiconu jsou přeneseni na Ostrov pokladů, další sekci Podsvětí, nacházející se za řadovým ostrovem, je to malý kopec s velkou lebkou. Normální ztráta zdraví z Podsvětí zde neúčinkuje. Po vstupu do lebky, hráči čekají na snížení klece, které jim dovolí skočit do Bombinomiconu. Pokud hráč vstoupí do Bombinomiconu, je přenesen zpátky na mapu, obdrží achievement Dive Into A Good Book a Bombinomicon (pokud jej již nezískal dřív) a posilu stejnou jako po opuštění Podsvětí bílým portálem. Ti kdo zde zůstanou příliš dlouho jsou pohlcení explozí, která zabije všechno kdo jsou v ní chyceni.

Halloweenský Dárek

Haunted Halloween Gift se objeví na náhodných místech v 5 minutovém intervalu pokud hraje na serveru minimálně 10 hráčů a server je registrován. Fungují podobně jako dárky na Mann Manor, s rozdílem, že hráč, který jej najde obdrží náhodnou část Halloweenského kostýmu místo Halloween Mask. Ti kdo zvednou Haunted Halloween Gift v Podsvětí obdrží Haunted verzi předmětu. Pouze hráči pro které se dárek objevil jej uvidí a obdrží oznámení. Před tím než jej hráč zvedne nebo zmizí objeví se několik dalších notifikací.

Ponížení

Na začátku ponížení, všichni přeživší hráči, kteří nejsou v Podsvětí jsou přeneseni na stejný ostrov v podsvětí, který je dostupný skrz fialový portál MONOCULUSe během normální hry. Nicméně, hráči se zhmotní blíže bílého portálu než na běžné začáteční lokaci. Členové týmu který prohrál mohou utéct portálem na hlavní mapu, ale neobdrží nezranitelnost nebo kritické zásahy, portál funguje pro výherní tým stejně jako obvykle.

Strategie

Původní článek: Community Eyeaduct strategy

Časy kontrolního bodu

Control Point Multiplier Sekundy
Control Point ×1
12 ,000
×2
8 ,000
×3
6 ,545
×4
5 ,760


Související achievementy

Zhlédněte také: Obtaining Halloween achievements

Pumpkin.png Scarechievementy

Attack o' Lantern
Attack o' Lantern
Zabij 5 nepřátel pomocí výbuchu blízké dýnově bomby.


Scared Stiff
Scared Stiff
Zabij hráče vystrašeného duchem.
Candy Coroner
Candy Coroner
Seber 20 halloweenských dýní z mrtvých hráčů k odemknutí klobouku.

Ghostchievements icon.png Ghostchievementy

Masked Mann
Masked Mann
Seber chrlič s dušemi na mapě Mann Manor.

Monoculus angry.png Eye-chievementy

Dive Into a Good Book
Dive Into a Good Book
Dostaň se na Ostrov s kořistí a vezmi si svou odměnu!
Optical Defusion
Optical Defusion
Zabij MONOCULUSE!

Minulé změny

Patch z 27. října 2011 (Very Scary Halloween Special)

  • Eyeaduct byla přidána do hry.

Drobnosti

  • Bombinomicon na Ostrově pokladu má, při prohlížení zezadu cenovku s hodnotou "$6.66". Dále má vespod, ručně psaný souhrn citací z Bombinomiconu a citace od kritiků.
  • Uvnitř Bombonomiconu je zobrazena Anatomie Demomana, podobná obrazu od Leonardo Da Vinciho, Vitruvian Man (Anglicky) a několik obrazu skal.
  • Stránka v Bombinomiconu zobrazuje dva chemické diagramy. Zobrazené chemikálie jsou trinitrotoluene (Anglicky) (C6H2(NO2)3CH3) a nitroglycerin (Anglicky) (C3N3H5O9). Trinitrotoluene je explozivní materiál, známý jako TNT a běžně užívaný při výrobě bomb. Nitroglycerin byl první materiál explozivnější než střelný prach; je extrémně nestály, byl používán jak ve vojenství, tak v medicíně.
  • Na mapě je malá místnost s kamennými zdmi a černou podlahou, která leží vedle Podsvětí a je dostupná pouze pomocí no clipu, je použita pro odraz ve vodní hladině v Podsvětí.
  • Hráč se může vyhnout zabití na Ostrově Pokladu pomocí ÜberCharge, použitím Bonk! Atomic Punch nebo spuštěním Dead Ringer při explozi po vypršení časového limitu.

Galerie