Eyeaduct

From Team Fortress Wiki
Jump to: navigation, search
Eyeaduct
Eyeaduct 1.png
Podstawowe informacje
Rodzaj mapy Król wzgórza
Nazwa pliku: koth_viaduct_event
Autorzy: Valve
Informacje o mapie
Środowisko: Halloween
Sceneria: Nocna, pochmurna
Zagrożenia: Bomby dyniowe,
MONOCULUS,
Woda w Zaświatach,
Obrażenia na przestrzeni czasu w Zaświatach,
Eksplozja Wyspy Łupów
Znajdźki na mapie
Healthico.png Apteczki: Healthpie.png ×6
Ammoico.png Skrzynki z amunicją: Mediumammo.png ×6
TF2 crosshair.png Specjalne: Pumpkin.png
Zdjęcia mapy
Menu photos koth viaduct event.png
Widok mapy
Eyeaduct overview.png
Viaduct został nawiedzony i teraz jest to... Eyeaduct!
Eyeaduct posiada wiele wariantów, w tym Król wzgórza.
Widok mapy z lotu ptaka, wraz z prezentami. (Duży plik)
Widok Zaświatów z lotu ptaka, wraz z prezentami. (Duży plik)

Eyeaduct to stworzona przez Valve mapa Król Wzgórza, wydana jako część Bardzo Strasznego Halloween 27 października, 2011 roku. Jest to "nawiedzona" wersja Viaduct, posiadająca wiele zmian graficznych które podążają za motywem Halloween.

Podobnie do mapy Halloween z poprzedniego roku, Mann Manor, Eyeaduct ma odnawiające się nagrody, bomby dyniowe oraz bossa. Posiada także nawiedzającego ducha z mapy Halloween z 2009 roku, Harvest Event. Duch nie pojawi się dopóki punkt nie zostanie przejęty przez którąś z drużyn. Boss pojawi się gdy 10 osób zacznie grać.

MONOCULUS nawiedza tę mapę tak samo jak Bezkonny Bezgłowy Jeździec nawiedza Mann Manor; odrodzi się na punkcie kontrolnym, przemierzy mapę i zaatakuje graczy lub konstrukcje obu drużyn. Może się pojawić w każdym momencie po okresie "oczekiwania na graczy", czyli także przed aktywacją punktu kontrolnego oraz podczas upokorzenia.

Eyeaduct posiada sekcję Zaświatów, która jest dostępna tylko przez portale stworzone gdy MONOCULUS się teleportuje lub jest zabity. Kiedy MONOCULUS się teleportuje, zostawia za sobą fioletowy portal, który ma znaczną siłę przyciągania i pozostaje aktywny przez kilka sekund. Jeżeli gracze zbliżą się zbyt blisko do portalu zanim się zamknie, ich zdrowie jest odnowione i są teleportowani na jeden koniec łańcucha małych wysp w Zaświatach. Gracze na wyspach cierpią z powodu utraty zdrowia podobnego do krwawienia, podpalenia czy topienia się, które działa póki tam przebywają, i zwiększa się w sile wraz z upływem czasu. Na samym końcu wysp jest świecący się, biały portal prowadzący spowrotem do mapy. Należy skakać (lub zostać odrzuconym przez eksplozję lub przez wrogie odepchnięcie za pomocą sprężonego powietrza) aby dojść do portalu, ponieważ wody Zaświata są podobne do pułapki. Teleporty oraz inne konstrukcje nie mogą być postawione w Zaświatach. Wkroczenie do białego portalu natychmiast przenosi gracza spowrotem do głównej mapy i dodaje nieśmiertelność, 200% nadleczenia, bonus do prędkości oraz krytyczne doładowanie przez krótki czas. Kiedy MONOCULUS jest zabity, pozostawia za sobą unoszący się Bombinomicon. Gracze którzy wejdą do Bombinomiconu są teleportowani do Wyspy Łupów, innej części Zaświatów zaraz za zwykłą wyspą, z małym wzgórzem prowadzącym do wielkiej, czaszkowej struktury. Utrata zdrowia z Zaświatów nie działa na Wyspie Łupów. Po wejściu do struktury, gracze muszą zaczekać, aż klatka opadnie, pozwalając im ponownie skoczyć do Bombinomiconu. Jeżeli gracz wejdzie do Bombinomiconu, zostanie teleportowany spowrotem do mapy, dostanie osiągnięcie Zanurz się w dobrej lekturze, przedmiot Bombinomicon (pod warunkiem, że nie posiada jeszcze któregoś z nich) i efekty identyczne do tych, co przy wyjściu z Zaświatów przez biały portal. Ci którzy pozostaną tam za długo napotkają eksplozję, która natychmiast każdego zabija.

Nawiedzony Prezent Halloweenowy pojawi się w losowych miejscach dookoła mapy co każde 5 minut jeżeli na serwerze jest co najmniej 10 graczy oraz serwer jest zarejestrowany. Prezenty działają podobnie do tych w Mann Manor, tylko że gracz który go znajdzie dostanie losową część kostiumu Halloween po śmierci zamiast Maski Halloweenowej. Ci którzy znajdą Nawiedzony Prezent Halloweenowy w Zaświatach dostaną Nawiedzoną wersję przedmiotu. Nawiedzony Prezent Halloweenowy pojawi się pojedyńczo dla każdego gracza. Kilka notyfikacji będzie się pojawiać dopóki gracz nie podniesie prezentu lub nie zniknie on. Tylko gracz dla którego pojawił się prezent może zobaczyć notifikacje pojawienia się i zdobycia.

Na początku upokorzenia, wszyscy żyjący gracze nie będący w Zaświatach są przeniesieni do takich samych wysp, które odnajduje się przez wejście do fioletowych portali MONOCULUSA podczas normalnej gry. Jednakże, niektórzy gracze mogą pojawić się w pobliżu białego portalu zamiast przy zwykłym miejscu rozpoczęcia. Członkowie przegrywającej drużyny mogą użyć białego portalu by wrócić do głównej mapy, lecz nie dostaną nieśmiertelności lub krytycznego doładowania; biały portal działa tak jak zwykle dla wygrywającej drużyny.

Strategia

Osobny artykuł: Strategia społeczności dla mapy Eyeaduct

Czasy przejmowania punktów kontrolnych

Punkty kontrolne Mnożnik Sek.
Punkty kontrolne ×1
12 ,000
×2
8 ,000
×3
6 ,545
×4
5 ,760


Powiązane osiągnięcia

Zobacz też: Jak odblokować osiągnięcia Halloweenowe

Pumpkin.png Strachosiągnięcia

Atak latarni
Atak latarni
Spowoduj śmierć 5 graczy, detonując pobliskie bomby dyniowe.


Wystraszony na śmierć
Wystraszony na śmierć
Zabij gracza wystraszonego przez ducha.
Polowanie na słodycze
Polowanie na słodycze
Zabierz poległym graczom 20 dyń halloweenowych, aby odblokować kapelusz.

Ghostchievements icon.png Duchosiągnięcia

Zamaskowany Mann
Zamaskowany Mann
Podnieś gargulca dusz na mapie Mann Manor.

Monoculus angry.png Oko-osiągnięcia

Zanurz się w dobrej lekturze
Zanurz się w dobrej lekturze
Dostań się na Wyspę Łupów i odbierz swoją nagrodę!
Wada wzroku
Wada wzroku
Zabij MONOCULUSA !

Galeria

Historia aktualizacji

Aktualizacja z 27 października 2011 (Very Scary Halloween Special)

  • Dodano Eyeaduct do gry.

Notes

  • Bombinomicon na Wyspie Łupów, przy przypatrzeniu się z tyłu, ma naklejoną na dole cenę na której jest napisane "$6.66". Ma także w pełni napisany opis Bombinomiconu oraz cytaty od krytyków poniżej.
  • Środek Bombinomiconu posiada Anatomię Demomana, podobną do Człowieka Witruwiańskiego Leonarda Da Vinci, oraz kilka obrazków kamieni.
  • Strona znaleziona w Bombinomiconie przedstawia dwa chemiczne wzory strukturalne. Chemikalia pokazane w książce to trotyl (C6H2(NO2)3CH3) oraz nitrogliceryna (C3N3H5O9). Trotyl jest materiałem wybuchowym, znanym także jako TNT, i jest często używany w produkcji bomb. Nitrogliceryna była pierwszym wyprodukowanym materiałem wybuchowym który był mocniejszy od czarnego prochu; ekstremalnie niestabilna, używana w wojsku i medycynie.
  • Pod Zaświatami jest mały pokój z kamiennymi ścianami i czarną podłogą do którego można wejść tylko za pomocą noclip. Jest on używany do odbić wody w Zaświatach.
  • Gracz może uniknąć bycia zabitym na Wyspie Czaszek przez uruchomienie ÜberCharge lub przez bycie pod jego efektem gdy następuje eksplozja spowodowana limitem czasu. To samo może zostać wykonane przez wypicie Bonk! Atomowy Kop oraz przez uruchomienie Dzwonu Zmarłego

Zobacz także