Szermierka

From Team Fortress Wiki
Jump to: navigation, search
Wypatroszę cię jak kurczaka.
Szpieg

Podczas drwiny z Nożem lub Ostateczną Nagrodą Szpieg zaczyna wykonywać manewr Szermierki, zadając obrażenia lub nawet zabijając (w przypadku powolnego, nieostrożnego lub po prostu pechowego przeciwnika). Początkowe obrażenia są zadawane przez dwa pierwsze zamachy nożem, ostatnie pchnięcie nożem powoduje natychmiastową śmierć. Drwina może zabić wielu wrogów naraz, jeśli wszyscy są w zasięgu zamachów nożem oraz pchnięcia. Zabicie kogoś w ten sposób odblokowuje osiągnięcie Człowiek-sito. Szermierka może zniszczyć konstrukcje. Drwina wciąż może być użyta podczas fazy Upokorzenia (mimo bycia graficznie bezbronnym), aby zabić wrogów wchodzących do twojego punktu odrodzenia oraz podczas Remisu, gdy dwie drużyny schodzą się i atakują drwinami. Ze względu na długi czas wykonywania manewru może być jednie użyta na pewnych celach, jednakże w odróżnieniu od innych drwin NIE jest zalecane używanie jej na celujących Snajperach lub zdezorientowanych Grubych, ponieważ gdy pierwsze 2 zamachy zostaną wykonane, każdy normalny gracz od razu się odwróci po przyjęciu obrażeń. Jednak nadal może być użyta po przewidzeniu ruchów przeciwnika (na przykład zza ściany) lub do zniszczenia Działek strażniczych i Zasobników zbudowanych zbyt blisko bram startowych na każdych mapach Atak/Obrona. Animacja drwiny istnieje także w wersjach gry na PS3 oraz Xbox 360, lecz nie zadaje żadnych obrażeń.

Obrażenia i czas funkcjonowania

Zobacz też: Obrażenia
Obrażenia i czasy funkcjonowania
Obrażenia
Z bliska 25 (x2) / 500
Czasy funkcjonowania
Czas trwania drwiny 4
Wartości są przybliżone i ustalone poprzez testy społeczności

Powiązane osiągnięcia

Leaderboard class spy.png Szpieg

Człowiek-sito
Człowiek-sito
Dźgnij przeciwnika podczas szermierki.

Historia aktualizacji

Aktualizacja z 19 maja 2010

  • Szpiedzy nie mogą już wykonywać tej drwiny podczas ukrycia.

Demonstracja

Ciekawostki

  • Przed Aktualizacja z 19 maja 2010 Szpiedzy mogli używać Zegarka niewidzialności lub Peleryny Nożownika do wykonywania drwiny, będąc jednocześnie niewidzialnym. Pozwalało im to na zabicie przeciwnika nawet będąc w pełni niewidzialnym (wciąż jest to możliwe, lecz jest to bardzo trudne do wykonania i wymaga perfekcyjnej precyzji na poziomie poszczególnych klatek animacji).
  • Dzwon Zmarłego mógł być aktywowany podczas wykonywania drwiny, pozwalając graczom na ukrycie się po otrzymaniu obrażeń, lecz wciąż wykonywać animację drwiny i zabijać graczy. Teraz, używając Dzwonu Zmarłego, nie będzie się on aktywował podczas wykonywania drwiny.
  • Jest to jedna z czterech drwin, które nie są do końca ciche do czasu zabicia (pomijając odgłosy takie, jak szelest broni). Oznacza to, iż w odróżnieniu od innych drwin, które można wykonać w ukryciu, Szpieg musi wydać swoje położenie, aby wykonać drwinę, przez wypowiadanie kwestii podczas robienia drwiny (inne hałaśliwe drwiny: Hadouken Pyro, Dysharmonia Inżyniera oraz Mielenie organów Inżyniera).
  • Szermierka jest jedyną drwiną, która zadaje obrażenia przed zabiciem i nie zatrzymuje podczas tego przeciwnika. Jest to kolejny argument, który potwierdza tezę, iż nie powinno się używać tej drwiny do cichego zabijania.
  • Ikonka zabicia jest taka sama, niezależnie od jakiego noża przeciwnik został zabity.
  • Zamrożony Agent kiedy po raz pierszy został wydany miał tą tą drwinę. Teraz ma drwinę Rewolweru