Święta Makrela

From Team Fortress Wiki
Jump to: navigation, search
Jedz to, grubasie!
Skaut o jego smakowitej broni

Święta Makrela jest stworzoną przez społeczność bronią do walki wręcz dla Skauta. Jest to ryba, owinięta w gazetę i spięta gumką recepturką w taki sposób, aby ułatwić trzymanie. Świąteczna wersja zamienia gazetę na opakowanie na prezent i dodaje 5 małych, pokolorowanych na kolor drużyny światełek na uchwycie, jak również jedną wielką w ustach ryby. Kiedy Skaut się rusza, Święta Makrela będzie się kiwać w przeciwną stronę do kierunku Skauta.

Święta Makrela jest identyczna do domyślnego Kija, lecz każde trafienie bronią w przeciwnika będzie ogłoszone na pasku zabójstw, pokazując ikonkę broni wraz z liczbą, ile razy został uderzony. Po zabiciu przeciwnika, pasek zabójstw zamieni liczbę na "RYBÓJSTWO!" wraz z tą ikonką.

Pasek zabójstw nie zarejestruje trafień czy ogłosi "RYBÓJSTWO!" na rzeczach typu budynki czy bossach. Również tylko pokaże liczbę trafień kiedy Dzwon Zmarłego Szpiega zostanie zaktywowany, co może posłużyć do ścigania Szpiegów.

Ikonka zabójstwa dla Świętej Makreli została dodana przez Psyke.

Obrażenia i czasy funkcjonowania

Zobacz też: Obrażenia
Identyczne jak dla Kij baseballowy
Obrażenia i czasy funkcjonowania
Typ obrażeń Wręcz
Na odległość czy do walki wręcz? Wręcz
Obrażenia
Bazowe obrażenia 100% 35
Z bliska 30-40
Krytyczne 105
Minikrytyczne 40-54
Czasy funkcjonowania
Odstęp między atakami 0,5 s
Wartości są przybliżone i ustalone poprzez testy społeczności

Zestaw przedmiotów

Dostawa specjalna
Backpack The Special Delivery Bundle.png
Święta makrela
Holy Mackerel
Efekt

Postaw nagrobek swoim ofiarom

Demonstracja

Wytwarzanie

Zobacz też: Wytwarzanie

Plany wytwarzania

Piaskun Metal z odzysku Święta makrela
Item icon Sandman.png + Item icon Reclaimed Metal.png = Item icon Holy Mackerel.png
Żeton klasy - Skaut Żeton slotu - walka wręcz Metal ze złomu Możliwe rezultaty
Item icon Class Token - Scout.png + Item icon Slot Token - Melee.png + Item icon Scrap Metal.png =
Item icon Sandman.png Item icon Holy Mackerel.png Item icon Boston Basher.png Item icon Candy Cane.png
Item icon Sun-on-a-Stick.png Item icon Fan O'War.png Item icon Three-Rune Blade.png Item icon Atomizer.png
Item icon Unarmed Combat.png Item icon Wrap Assassin.png Item icon Freedom Staff.png Item icon Ham Shank.png
Item icon Bat Outta Hell.png Item icon Conscientious Objector.png

Jako składnik wytwarzania

Metal rafinowany Broń z zestawu Dostawa specjalna Mleczarz
Item icon Refined Metal.pngx4 + Item icon Shortstop.pngItem icon Mad Milk.pngItem icon Holy Mackerel.png = Item icon Milkman.png
Metal z odzysku Święta makrela Gorące rękawice uciekiniera Świąteczny wigor
Item icon Reclaimed Metal.png + Item icon Holy Mackerel.png + Item icon Gloves of Running Urgently.png = Item icon Holiday Punch.png

Wariant kuriozum


Poprzednie zmiany

  • Ze względu na sposób rejestrowania ciosów Świętej Makreli osiągnięcia i systemy statystyk (takich jak PsychoStats lub HLStatsX) rejestrowały każdy cios jako pełne zabicie dla atakującego i poległej ofiary. Sprawiło to, że osiągnięcia takie jak "Pamiętny rok" i "Grzebanie przy piłce" były łatwe do wykonania. Zostało to naprawione w Aktualizacja z 6 października 2010. Podobny problem z Pierwszą krwią w trybie Arena został naprawiony w Aktualizacja z 18 października 2010.

Ciekawostki

  • Na podstawie jej wyglądu i twórcy informacji ryba jest makrelą atlantycką lub bostońską. Jest to najprawdopodobniej nawiązanie do pochodzenia Skauta.
  • Święta Makrela jest rybą poziomu 42. Liczba 42 jest nawiązaniem do serii książek Douglas Adamsa Autostopem przez Galaktykę, w której liczba 42 jest odpowiedzią na "Życie, wszechświat i całą resztę". Liczba 42 stała się popularnym memem internetowym.
  • Jeszcze innym nawiązaniem jest obowiązująca obecnie teoria o ewolucji głosząca, że całe życie na Ziemi rozpoczęło się w oceanach i w toku ewolucji przeszło powoli na suchy ląd.
  • Święta Makrela, jak wskazano przez twórcę tej broni, odnosi się do skeczu Monty Pythona pt. "Taniec z policzkowaniem rybami".
  • Model Makreli posiada szkielet powodujący jej zginanie i chwianie podczas poruszania się. Ruchy i zginanie w widoku z pierwszej osoby są oparte o ruch gracza. Obrót w lewo lub w prawo powoduje skręt górnej połowy ryby.
  • Kiedy ryba zostanie upuszczona, nadal będzie się poruszała.
  • Odzwierciedlenie wersji tej broni (z włączoną funkcją odwrócenia modelu broni w polu wyboru pod Opcje > Wielu graczy > Zaawansowane) posiada błąd, który sprawia, że rybę widzimy wywróconą na drugą stronę.
  • Po uderzeniu Szpiega z aktywnym Dzwonem Zmarłego ikona zabicia się nie pojawi. Może być to użyte jako łatwiejszy sposób wykrywania Szpiegów z Dzwonem Zmarłego.
  • Kiedy jesteś leczony przez Medyka, uderzenie liczy się jako asysta dla leczącego.

Galeria

Zobacz także