Freight

From Team Fortress Wiki
Jump to: navigation, search
Freight
Freight1.png
Podstawowe informacje
Rodzaj mapy Punkty kontrolne
Nazwa pliku: cp_freight_final1
Autorzy: Jamie "Fishbus" Manson
Informacje o mapie
Środowisko: Pustynne/Przemysłowe
Sceneria: Dzienna, słoneczna
Głębokie wody: Tak
Zagrożenia: Pociągi
Znajdźki na mapie
Healthico.png Apteczki: Smallhealth.png ×8   •   Mediumhealth.png ×6
Ammoico.png Skrzynki z amunicją: Smallammo.png ×10   •   Mediumammo.png ×10
Zdjęcia mapy
Menu photos cp freight final1.png
Widok mapy
Freight overview.png
Znaczek mapy
Item icon Map Stamp - Freight.png
Lista zwolenników

Freight to mapa standardowa typu Punkty kontrolne autorstwa Jamiego "Fishbusa" Mansona. Została dodana jako mapa oficjalna w Aktualizacja z 28 kwietnia 2010, jako nagroda za wyróżniającą się jakość wykonania. Freight inspirowany jest mapą Well, z którą, poza środowiskiem rozgrywki dzieli takie motywy jak podwodne przejścia czy obecność pociągów.

Celem rozgrywki jest zdobycie wszystkich pięciu punktów kontrolnych. Oba zespoły zaczynają z zablokowanymi pierwszym i drugim punktem, pozostawiając tylko środkowy neutralnym.

Lokacje

Punkt kontrolny 3

Środkowy Punkt kontrolny położony jest pomiędzy dwoma torowiskami, które są granicami dziedzińców jakie są w posiadaniu obu zespołów. Bezpośrednio po lewej i prawej stronie znajdują się dwa budynki ze skośnymi dachami, na których można stanąć. Punkt jest ograniczony dziedzińcami obu zespołów wraz z odrębnymi schodami, które prowadzą do wyjścia z bazy przeciwnika. W pobliżu punktu znajduje się także wzniesienie dla Snajperów. Na dziedzińcu znajduje się także apteczka oraz paczka amunicji położone za betonowym blokiem, za którym można się schować.

 • Flanka/Schody: Na końcu środkowego obszaru znajdują się schody prowadzące do wzniesienia z którego można zeskoczyć na tory kolejowe po stronie przeciwnika. Należy używać tego miejsca przy flankowaniu wroga czy atakowaniu punktu centralnego.
 • Dziedziniec: Przed wejściem do bazy danego zespołu znajduje się dziedziniec. Jest to otwarty obszar z kanałem prowadzącym do podwodnego przejścia, ścianą, oraz bramą do trzeciego punktu odrodzenia.
 • Ściana: Na przeciw budynków przeciętych punktem kontrolnym stoją ściany z dwoma dużymi przejściami które prowadzą na dziedziniec. Od strony dziedzińca można wejść na pomost ukryty za ścianą.
 • Kanał: Wewnątrz dziedzińca płynie kanał z podwodnym przejściem pod całą centralną częścią mapy.

Punkty kontrolne 2 i 4

Punkty kontrolne 2 i 4 ulokowane są wewnątrz głównych budynków obu zespołów. Do budynku prowadzą dwie szerokie bramy którymi można dostać się do holów prowadzących do punktu kontrolnego.

 • Wejście główne: Z punktu widzenia atakujących wejście główne znajduje się na lewo. Z tej strony należy spodziewać się silnych, zmasowanych ataków. Ponad holem jest wyjście ze strefy odrodzenia przeciwnika, z której korzysta kiedy zdobędzie 3 punkt kontrolny, a także wejście do pokoju technicznego.
 • Pokój techniczny: Pomiędzy przejściami znajduje się pokój z włazem do kanału oraz wejściem na rusztowanie stojące na punkcie.
 • Wejście boczne: Wejście boczne prowadzi do holu którym można wejść na punkt kontrolny od drugiej strony.
 • Drugie piętro: Schody na drugie piętro można znaleźć przy tylnym wyjściu z budynku, prowadzą one do małego balkonu nad punktem 2/4.
 • Wyjście: Brama do terenu wokół punktu 1/5 znajduje się na końcu holu za punktem kontrolnym 2/4, który wychodzi do wgłębienia w ziemi. Jako atakujący, należy spodziewać się tam najsilniejszego oporu przeciwnika.

Punkty kontrolne 1/5

Punkty 1 i 5 ulokowane są tuż przed wyjściem ze stref odrodzenia zespołów.

 • Plac: Otwarty obszar przed wyjściem ze strefy odrodzenia prowadzi do dwóch przejść na kolejny punkt kontrolny, główne przejście, znajduje się na lewo, a po prawo jest przejście boczne, służące do flankowania punktu 2/4. Za punktem znajduje się osłona zza której można się bronić przed ofensywą wroga.
 • Torowisko: Punkt kontrolny znajduje się pomiędzy dwoma torowiskami, którymi sporadycznie przejdzie pociąg.
 • Skrzynki: Za punktem kontrolnym i osłoną wyjść ze strefy odrodzenia znajduje się podwyższenie w formie sterty skrzynek. Jest to najpopularniejsze miejsce dla broniących Snajperów i Działek strażniczych.

Tempo przejmowania punktu kontrolnego

Punkty kontrolne Mnożnik Sek.
Punkty kontrolne 1 i 5 ×1
4 ,000
×2
2 ,667
×3
2 ,182
×4
1 ,920
Punkty kontrolne 2 i 4 ×1
12 ,000
×2
8 ,000
×3
6 ,545
×4
5 ,760
Punkty kontrolne 3 ×1
18 ,000
×2
12 ,000
×3
9 ,818
×4
8 ,640