Gargulce i Żwir

From Team Fortress Wiki
Jump to: navigation, search


Gargulce i Żwir
Gargoyles01.jpg
Informacje o komiksie
Wydano: 28 Październik, 2015
Liczba stron: 22
Rysownik: Maren "rennerei" Marmulla
Jim Murray (okładka)
Pisarz: Jay Pinkerton i Erik Wolpaw
Kolorysta: Saren "Fayren" Stone

Gargulce i Żwir jest komiksem, który został wydany 28 Października 2015 roku, aby ogłosić Scream Fortress 2015. Przedstawia on Najemników oraz Pannę Pauling na przyjęciu Halloweenowym i Merasmusa, który przerywa ich uroczystości wyzwaniem.

Treść

Gargulce i Żwir zaczyna się w noc Halloweenową, kiedy drużyna RED wyprawia Halloweenowe przyjęcie. W trakcie przyjęcia, Medyk i Inżynier wkładają mózg kryminalisty w Halloweenową dynię-latarnię. Kiedy biorą oni latarnię na zewnątrz, Skaut, Żołnierz i Gruby grają w stołową grę RPG osadzoną w świecie fantasy nazwaną "Gargulce i Żwir" z Panną Pauling. W grze są oni atakowani znienacka przez gobliny dopóki Gruby nie ogłasza, że zabija je wszystkie Sashą. Panna Pauling informuje ich, że wstąpili oni do pomieszczenia z samotnym amuletem, który wygląda na niebezpieczny. Pomimo ostrzeżeń, Żołnierz bierze amulet, zabijając całą drużynę.

W międzyczasie, Merasmus ogłasza swoje przybycie przed drzwiami przyjęcia. Po wytłumaczeniu Pannie Pauling kim jest Merasmus, próbują go zignorować i kontynuować granie do czasu, kiedy Merasmus przedstawia się jako doręczyciel pizzy. Szpieg podchodzi do drzwi i domyśla się, że jest on znowu zadłużony u mafii dla starożytnego artefaktu i potrzebuje on pomocy najemników. Merasmus kłamie, że to nie jest prawda i, że jest przetrzymywany przez rosyjską mafię, a artefakt tylko tam stoi. Aby ich zainteresować, Merasmus mówi, że wszystkie potwory Halloween z przeszłości wróciły i, że ma on do zaoferowania im wyzwanie, aby zebrać ich dusze. Najemnicy ignorują go i wracają do swojej gry, gdzie Żołnierz znowu podnosi ten sam amulet zabijając przy tym drużynę. Znudzony, Gruby decyduje, że woli on bardziej walczyć z potworami Merasmusa i pyta się innych czy dołączą do niego. Komiks kończy się na wyjściu najemników z budynku i zaakceptowaniu wyzwania Merasmusa, ratując go tym samym od śmierci z rąk mafii.

Strony

Ciekawostki

  • Nazwa "Gargulce i Żwir" jest nawiązaniem do stołowej gry RPG osadzonej w świecie fantasy - Dungeons & Dragons.

Zobacz też

Linki zewnętrzne