Ghost Fort

From Team Fortress Wiki
Jump to: navigation, search
Ghost Fort
Ghost Fort.png
Základní informace
Typ mapy King of the Hill
Název souboru: koth_lakeside_event
Tvůrce: Valve
Informace
Prostředí: Halloween
Zasazení: Nighttime, overcast
Nebezpečí: Tykvové bomby,
Merasmus,
Bezedná jáma,
Exploze na Ostrově lebky
Předměty na mapě
Healthico.png Lékárny: Smallhealth.png ×8   •   Mediumhealth.png ×2   •   Largehealth.png ×1
Ammoico.png Náboje: Smallammo.png ×5   •   Mediumammo.png ×2   •   Largeammo.png ×1
TF2 crosshair.png Speciální: Pumpkin.png
Map Photos
Menu photos koth lakeside event.png
Map Overview
Ghost Fort overview.png
Vstupte na prokletou King of the Hill mapu do souboje s kouzelníkem který chrlí bomby a hraje si s vašim osudem! A pokud to pro vás není dost strašidelné, což takhle skutečnost, že je to dobrý policajt, který už zašel příliš daleko! Cože? Už je to strašidelné až dost? Dobře, poslední část si necháme na příští rok. AWOOOOOOOOOO!
— veřejná reklama pro Ghost Fort
Ghost Fort má několik variant, například King of the Hill.

Ghost Fort je oficiální King of the Hill mapa, vydána v Spectral Halloween Special 26. října 2012. Je to Halloweenská verze mapy Lakeside. Značný rozdíl oproti ostatním King of the Hill mapám je délka kola. Aby tým zvítězil na mapě Ghost Fort, musí zabrat kontrolní bod po dobu nejméně sedmi minut, oproti obvyklým třem.

Podobně jako na Eyeaduct a Mann Manor, Ghost Fort má ceny, tykvové bomy a zápornou postavu.

Vlastnosti

Uprostřed mapy je obří kolo, známe jako Wheel of Fate (Kolo osudu). Kdykoliv je zabrán kontrolní bod, kolo se roztočí a bude náhodně vybrána jedna z devíti karet. Její efekt na krátkou dobu postihne všechny hráče.

Další vlastnosti jsou bezedná, "zubatá" jáma ležící na stejném místě, kde je na Lakeside vodní nádrž. Zabije nešťastné hráče, kteří do ní spadnou a katapultuje jejich tělo o středu mapy na kontrolní bod.

Během několika intervalů se blízko kontrolního bodu objeví Merasmus, který se prochází po mapě, teleportuje se a útočí na hráče. Pokud je Merasmus na mapě, Bombinomicon určí dva hráče a změní je v bomby, tito hráči musí běžet k Merasmovi a bombou jej omráčit. Dokud není Merasmus poražen, nelze zabrat kontrolní bod.

Ghost Fort obsahuje druhou lokaci zvanou Skull Island (Ostrov lebky). Po zabití Merasma, se objeví Bombinomicon, který umožňuje teleportovat hráče na ostrov. Na vršku kopce, hráči mohou vstoupit do klece a získat achievement A Lovely Vacation Spot a Skull Island Topper, pokud jej již nezískali dříve. hráči jsou poté teleportování zpátky na hlavní mapu s nezranitelností, 200% zdravím, rychlostním bonusem a kritickými zásahy po krátký čas.

Haunted Halloween Gift se na mapě objeví pro každého hráče během Halloweenské události, pokud je na serveru připojeno alespoň 10 hráčů a server je registrován. Dokud hráč dárek nesebere nebo nezmizí objeví se několik notifikací. Pouze hráči kterým se dárek objevil uvidí notifikace a samotný spawn dárku.

Strategie

Původní článek: Community Ghost Fort strategy

Časy kontrolního bodu

Control Point Multiplier Sekundy
Control Point ×1
14 ,000
×2
9 ,333
×3
7 ,636
×4
6 ,720


Wheel of Fate (Kolo osudu)

Jelikož Merasmus nastražil na kontrolní bod past, vždy když je zabrán, roztočí se "Kolo osudu" . Jehož efekt postihne všechny hráče obou týmu a zobrazí jej v hráčově HUDu vedle jeho zdraví, a oznámí jej i Merasmus. Efekt uplyne po krátké době nebo pokud se rychle změní situace na kontrolním bodě a stávající efekt nahradí nový. Následuje seznam možných efektů:

Card Description
Fate card highjump.png Super Jump všichni hráči skáčou výš. A neobdrží poškození z pádu.
Fate card shrunkenhead.png Small Head smrskne hlavy hráčů. Což zvýší jejich hlas. Tato změna nemění hitbox hlavy.
Fate card superspeed.png Super Speed zrychlí všechny hráče.
Fate card lowgravity.png Zero Gravity sníží gravitaci na mapě což zpřístupní místa vysoko na mapě. Dovolujeme také hráčům skákat dál.
Fate card bighead.png Big Headzvětší hlavy hráčů. Což sníží jejich hlas. Tato změna nemění hitbox hlavy.
Fate card ubercharge.png ÜberCharge hráči jsou nezranitelní. Což způsobí, že kontrolní bod nelze zabrat. Merasmus se bude ptát sám sebe proč má na kole osudu tuto možnost. Tento efekt trvá kratší dobu než ostatní. Pokud se objeví Merasmus a hráči jsou pod tímto efektem, efekt je okamžitě ukončen.
Fate card critboost.png Critical Hits garantuje 100% šanci na kritický zásah. Tento efekt trvá kratší dobu než ostatní.
Fate card dance.png Dance Off teleportuje všechny hráče na stranu kontrolního bodu kde není Kolo osudu a postaví do řady RED tým a do druhé řady BLU tým, všichni hráči stojí a začnou předvádět Thriller taunt s Merasmem, který se teleportuje na konec jedné z řad. Po dvou kolech tauntu, mohou hráči útočit na nepřátele před nimi.
Fate card skull.png Whammy má negativní efekt a zapálí každého hráče, postihne hráče krvácením, pokryje je Jarate nebo vyvolá ducha, který krouží okolo kontrolního bodu.

Další karty

Tyto karty se také zobrazují na Kole osudu, nemají však žádný efekt a nelze je vybrat.

Card Name
Fate card fishtroll.png Fish Troll
Fate card decapitated.png Decapitated
Fate card hellsbells.png Hells Bells
Fate card cherrybomb.png Cherry Bomb
Fate card luckyyou.png Lucky You

Související achievementy

Zhlédněte také: Obtaining Halloween achievements

Pumpkin.png Scarechievementy

Attack o' Lantern
Attack o' Lantern
Zabij 5 nepřátel pomocí výbuchu blízké dýnově bomby.


Scared Stiff
Scared Stiff
Zabij hráče vystrašeného duchem.
Candy Coroner
Candy Coroner
Seber 20 halloweenských dýní z mrtvých hráčů k odemknutí klobouku.

Ghostchievements icon.png Ghostchievementy

Masked Mann
Masked Mann
Seber chrlič s dušemi na mapě Mann Manor.

Backpack Skull Island Topper.png Necromannchievementy

A Lovely Vacation Spot
A Lovely Vacation Spot
Dostaň se na Ostrov lebky a vezmi si svou odměnu!
Wizards Never Prosper
Wizards Never Prosper
Zabij MERASMA!

Galerie

Přehledy

Přehled Ostrova lebky
Spawn lokace dárku

BLU strana

RED strana

Střed

Ostrov lebky

Efekty Wheel of Fate

Minulé změny

Patch z 26. října 2012 (Spectral Halloween Special)

 • Ghost Fort přidána do hry.

Patch z 7. listopadu 2014

 • Aktualizována koth_lakeside_event.
 • Opravena chybějící kolize na barelu blízko kontrolního bodu.

Chyby

 • Pokud je Kolo osudu roztočeno a je vybrána karta během respawnu hráče, efekt karty postihne i tohoto hráče, nicméně nezobrazí se v jeho HUDu ikona.
 • Pokud je vybrán efekt "Whammy", Pyro obdrží poškození pouze z prvního útoku ohně a zůstane viditelně hořet po dobu trvání hoření. Toto hoření mu neuděluje poškození, je však náchylný ke zvýšenému poškození od Flare Gunu a Axtingusheru.
 • Efekt "Big Head" nebo "Small Head" může způsobit, že některé kosmetické předměty, jako je MONOCULUS! nebo různí kapesní kámoši, blikají mezi změněnou velikosti a původní velikostí.
 • Boti nereagují na "Dance Off" efekt správně. Nejsou schopni pálit ze svých zbraní a stále provádějí taunt, ale mohou se během toho pohybovat.
 • Pokud skrz bezednou jámu padá vícero hráčů najednou, mohou se zaseknout.
 • Hráč se může vyhnout zabití na Ostrově lebky, spuštěním ÜberCharge nebo být jejím příjemcem během výbuchu. Stejně tak lze provést s vypitím Bonk! Atomic Punch nebo spuštěním Dead Ringeru.
 • Couváním příliš daleko v RED spawn místnosti způsobí, že jedna ze skříň zmizí, dokud se hráč opět nepohne vpřed.

Drobnosti

Obecné

 • Když Merasmus otočí Kolo osudu a hráči jsou přinuceni tancovat, jeho vyprávění odkazuje na Michael Jackson's Thriller (Anglicky).
 • Merasmusovo vyprávění při podpoře kritickými zásahy, "It is the crit boostening!" (Je to podpora krity!) je odkaz na Zrychlování z Highlander (Anglicky).
 • Když Merasmus vzlétne a začne rozhazovat bomby, občas pronese větu: "Everything's coming up Merasmus!" (Všechno přichází Merasmovi). Je to odkaz na hru Gypsy: A Musical Fable (Anglicky) [1].
 • Jáma která nahrazuje vodní nádrž na mapě Lakeside připomíná ústa a zuby na obalu Bombinomiconu.
 • Bezedná jáma, jako taková nezabije hráče. Teleportuje jej z okna vily, což udělí smrtelné poškození všem hráčům, kteří se zde octnou, i když do něj vstoupí pomocí noclip příkazu.
 • V bezedné jámě je celkem sedm Duchů, jeden z nich nese Ghastly Gibus.

Ostrov lebky

 • Lebka na ostrově připomíná lebku v podsvětí na mapě Eyeaduct, jediný rozdíl je, že Skull Island Topper leží na vršku lebky.
 • Na Ostrově lebky, promlouvá Bombinomicon k jakémukoliv počtu hráčů, kteří se zde nacházejí, gratuluje jim k poražení Merasma a vítá je k procházce po ostrově a nabádá je, aby si vzali jeho klobouk, který jim bude slušet. Dále také připomene, že má milostný vztah s ženami a začne mluvit o "malé kuchařce" se kterou se momentálně schází.
 • Pokud bude hráči trvat příliš dlouho sebrat Merasmův klobouk, klec se zavře za zvuku démonického smíchu a exploze zabije všechny hráče na ostrově.

Odkazy

 1. http://www.youtube.com/watch?v=YT9TMwMK_lA
(Anglicky)