Ghost Fort

From Team Fortress Wiki
Jump to: navigation, search
Ghost Fort
Ghost Fort.png
Podstawowe informacje
Rodzaj mapy Król wzgórza
Nazwa pliku: koth_lakeside_event
Autor(zy): Valve
Informacje o mapie
Środowisko: Halloween
Sceneria: Noc, pochmurny
Zagrożenia: bomby dyniowe,
Merasmus,
bezdenny dół,
wybuch Czaszkowej Wyspy
Znajdźki na mapie
Healthico.png Apteczki: Healthbar.png ×8   •   Healthpie.png ×2   •   Health Cauldron.png ×1
Ammoico.png Skrzynki z amunicją: Smallammo.png ×5   •   Mediumammo.png ×2   •   Largeammo.png ×1
TF2 crosshair.png Specjalne: Pumpkin.png
Zdjęcia mapy
Menu photos koth lakeside event.png
Widok mapy
Ghost Fort overview.png
Wejdź na tą nawiedzoną mapę Króla Wzgórz, aby walczyć z rzucającym bombami czarodziejem! Jeśli to cię nie przestraszyło, to co powiesz na to że on może Cię pchnąć hen hen daleko! Co? To było wystarczająco straszne? Dobra, zostawmy to na przyszły rok. AWOOOOOOOOOO!
— zapowiedź Ghost Fort
Ghost Fort posiada wiele wariantów, w tym Król wzgórza.

Ghost Fort jest oficjalną mapą typu Król Wzgórza, została ona dodana jako cześć Spektralnego Halloween 26 Października 2012 roku. Jest to Halloweenowa wersja mapy Lakeside. Jedną wyróżniającą tą mapę spośród innych map tego typu rzeczą jest czas rundy, który trwa siedem minut, a nie trzy.

Podobnie do Eyeaducta i Mann Manoru, Ghost Fort posiada pojawiające się prezenty, bomby dyniowe oraz bossa.

Cechy mapy

Na środku mapy znajduje się wielkie koło, znane jako Koło Losu. Za każdym razem jak zostaje przejęty punkt kontrolny, koło Losu będzie się obracać i jedna z 9 kart zostanie losowo wybrana Efekty tej karty zostaną nałożone na wszystkich graczy.

Następną cechą jest bezdenny "uzębiony" dół zlokalizowany, gdzie znajdował by się basen wodny na mapie Lakeside. Zabija ona graczy, którzy są nieszczęśliwi na tyle, aby w niego wpaść i wystrzeliwuje ich zwłoki na punkt kontrolny.

W określonych odstępach czasu, Merasmus pojawi się obok punktu kontrolnego i będzie przemierzał mapę, teleportując się i atakując graczy. Kiedy Merasmus jest na mapie, Bombinomicon będzie wybierał graczy, których będzie zmieniał w bomby, namawiając przy tym gracza, aby wbiegł z nią w Merasmusa, żeby go ogłuszyć. Punkt kontrolny nie może być przejęty dopóki Merasmus nie zostanie pokonany lub nie odejdzie.

Na Ghost Fort znajduje się druga lokacja, nazwana Wyspą Czaszki. Kiedy Merasmus zostaje pokonany, zostaje zastąpiony Bombinomiconem, którego gracze mogą użyć, aby teleportować się na wyspę. Na wzgórzu gracze mogą wejść w klatkę otrzymać osiągnięcie Urocze miejsce na wakacje wraz z kosmetycznym przedmiotem Czaszkowym Cylindrem Czarnoksiężnika, jeśli jeszcze ich nie otrzymali. Gracze są potem teleportowani z powrotem na mapę z ÜberChargem, 200% nadleczeniem, szybszą prędkością poruszania się i krytykami na krótki okres czasu.

Prezent pojawi się na mapie w czasie trwania wydarzenia Halloween, jeśli na serwerze znajduje się co najmniej 10 graczy i serwer jest zarejestrowany. Pojawi się kilka powiadomień dopóki gracz nie podniesie prezentu lub nie zniknie on. Tylko gracz dla, którego pojawił się prezent otrzyma powiadomienia.

Strategia

Osobny artykuł: Strategia społeczności dla mapy Ghost Fort.
Osobny artykuł: Starcia klas z Merasmusem.

Czas przejmowania punktu

Punkty kontrolne Mnożnik Sek.
Punkty kontrolne ×1
14 ,000
×2
9 ,333
×3
7 ,636
×4
6 ,720


Koło losu

Od kiedy Merasmus zaczarował Punkt Kontrolny, "Koło losu" jest kręcone kiedy Punkt Kontrolny zostaje przejęty. Jego efekty będą obejmowały graczy w obu drużynach i będą wyświetlane na interfejsie każdego gracza obok punktów życia oraz będą ogłaszane przez Merasmusa. Efekty wygasną po krótkim czasie lub kiedy Punkt Kontrolny zostanie przejęty, co spowoduje wylosowanie nowego efektu. Oto lista efektów:

Karta Opis
Fate card highjump.png Super Skok sprawia, że każdy gracz skacze wyżej. Gracze nie otrzymują obrażeń od upadku.
Fate card shrunkenhead.png Mała Głowa kurczy głowy graczy. Zwiększa to wysokość głosu. Nie zmniejsza to hitboxu głowy.
Fate card superspeed.png Super Prędkość sprawia, że każdy gracz porusza się szybciej.
Fate card lowgravity.png Zerowa Grawitacja zmniejsza grawitacje mapy, co umożliwia wejście na wyższe wcześniej niedostępne miejsca. Także umożliwia na dalsze skakanie.
Fate card bighead.png Duża Głowa zwiększa głowy graczy. Zmniejsza to wysokość głosu. Nie zwiększa to hitboxu głowy.
Fate card ubercharge.png ÜberCharge sprawia, że każdy gracz jest pod wpływem ÜberChargea. Ze względu na to Punkt Kontrolny nie może zostać przejęty przez krótki okres czasu. Merasmus będzie się pytał dlaczego jest taka opcja w Kole Losu. Ten efekt będzie trwał krócej, niż inne efekty. Jeśli Merasmus pojawi się, kiedy gracze są pod wpływem tego efektu, to zostanie on od razu zakończony.
Fate card critboost.png Krytyczne Ataki gwarantuje 100% szanse na krytyki każdemu graczowi. Ten efekt będzie trwał krócej, niż inne efekty.
Fate card dance.png Taniec teleportuje każdego gracza do Punktu Kontrolnego i ustawia każdą drużynę w szeregu, uniemożliwia to poruszanie się i zmusza do wykonywania Drwiny Thriller wraz z Merasmusem, który teleportuje się do każdego końca szeregów. Po dwóch rundach wykonywania drwiny, gracze odzyskują możliwość poruszania się i atakowania przeciwników, którzy są na przeciwko.
Fate card skull.png Zły Urok posiada negatywne efekty i będzie podpalać lub wykrwawiać lub pokrywać moczem wszystkich graczy lub przyzywać duchy, które będą krążyć wokół Punktu Kontrolnego.

Inne karty

Te karty również są w kole szansy, jednak nie mogą być wylosowane.

Karta Nazwa
Fate card fishtroll.png Ryba Troll
Fate card decapitated.png Pozbawienie Głowy
Fate card hellsbells.png Piekielne Dzwony
Fate card cherrybomb.png Bomba Czereśniowa
Fate card luckyyou.png Szczęściarz

Powiązane Osiągnięcia

Zobacz też: Odblokowywanie Halloweenowych Osiągnięć.

Pumpkin.png Strachosiągnięcia

Atak latarni
Atak latarni
Spowoduj śmierć 5 graczy, detonując pobliskie bomby dyniowe.


Wystraszony na śmierć
Wystraszony na śmierć
Zabij gracza wystraszonego przez ducha.
Polowanie na słodycze
Polowanie na słodycze
Zabierz poległym graczom 20 dyń halloweenowych, aby odblokować kapelusz.

Ghostchievements icon.png Duchosiągnięcia

Zamaskowany Mann
Zamaskowany Mann
Podnieś gargulca dusz na mapie Mann Manor.

Backpack Skull Island Topper.png Nekrosiągnięcia

Urocze miejsce na wakacje
Urocze miejsce na wakacje
Udaj się na Wyspę Czaszek i odbierz swoją nagrodę!
Czarodzieje nie żyją długo
Czarodzieje nie żyją długo
Zabij MERASMUSA!

Galeria

Widoki z góry

Widok z góry na Wyspę Czaszki.
Lokalizacje pojawiania się prezentów.

Strona BLU

Strona RED

Środkowa część mapy

Wyspa Czaszki

Efekty Koła Losu

Historia aktualizacji

Aktualizacja z 26 października 2012 (Spektralne Halloween)

 • Dodano Ghost Fort do gry.

Aktualizacja z 7 listopada 2014

 • Zaktualizowano koth_lakeside_event
  • Naprawiono brakującą kolizje beczki przy Punkcie Kontrolnym.

Aktualizacja z 3 listopada 2015

 • Dodano rozejm pomiędzy dwoma drużynami podczas walki z Merasmusem.

Błędy

 • Jeśli Koło Losu będzie się kręcić i wybierze kartę podczas odradzania się gracza, to gracz otrzyma efekt z karty, ale karta nie zostanie wyświetlona w interfejsie.
 • Jeśli karta "Zły Urok" zostanie wybrana i gracze zostaną podpaleni, to Pyro otrzyma tylko obrażenia od ataku i będzie on wizualnie w ogniu przez czas trwania podpalenia. Podpalenie nie zadaje obrażeń, ale Pyro może otrzymać uderzenia mini-krytyczne i krytyczne od broni takich jak: Słońce na Patyku, Detonator, Pistolet Sygnałowy| lub Poskramiacz Płomieni.
 • Boty nie reagują poprawnie na efekt karty "Taniec". Nie mogą używać swoich broni i nadal wykonują drwinę, ale mogą się nadal poruszać.
 • Jeśli kilku graczy przeleci przez bezdenny dół w tym samym momencie, to gracze mogą utknąć.
 • Wycofując się w głąb miejsca odrodzenia RED spowoduje, że jedna z szafek z zaopatrzeniem zniknie, dopóki nie ruszysz się do przodu.
 • Podczas rozejmu Szpiedzy mogą podkładać sapery na budynki, ale Inżynierzy nie mogą ich rozwalić.

Ciekawostki

Główne

 • Kiedy Merasmus obraca Kołem Losu i wybierze kartę "Taniec" zmusi on graczy do tańca, a jego reakcje głosowe będą nawiązywać do Thrillera Michaela Jacksona(angielski).
 • Reakcja głosowa Merasmusa na wybranie karty dającej ataki krytyczne "It is the crit boostening!" jest nawiązaniem do Quickening z Highlandera(angielski).
 • Kiedy Merasmus unosi się w powietrzu rozrzucając bomby, to może on czasami powiedzieć "Everything's coming up Merasmus!". Jest to nawiązanie do Gypsy: A Musical Fable[1](angielski).
 • Dół, który zastępuje wodę w Lakeside przypomina usta i zęby Bombinomicona.
 • Bezdenny dół nie zabija graczy - teleportuje on ich do okna w dworze, co zadaje graczom śmiertelne obrażenia.

Wyspa Czaszki

 • Czaszka na Wyspie Czaszki przypomina czaszkę z podziemia mapy Eyeaduct, jedyną różnicą jest czaszkowy cylinder znajdujący się na czaszce.
 • Na Wyspie Czaszki Bombinomicon będzie gratulował graczom, którzy pokonali Merasmusa i będzie zapraszał ich, aby wzięli jego czaszkowy cylinder zapewniając, że będzie wyglądał ładnie na głowie gracza. Zwraca on uwagę także na to, że będzie on doskonały do romansu z kobietami i zacznie mówić o "małej książce o gotowaniu" z która się spotykał.
 • Jeśli gracz będzie za długo zwlekał z podniesieniem czaszkowego cylindra, to klatka się zamknie i będzie słychać demoniczny śmiech, po czym eksplozja zabije wszystkich graczy pozostałych na Wyspie Czaszki.

Odniesienia

 1. http://www.youtube.com/watch?v=YT9TMwMK_lA