Członki

From Team Fortress Wiki
Jump to: navigation, search

.

Skaut rozczłonkowany. Wyraźnie można zauważyć jego słuchawki, Czapkę Ellisa, jak również jego standardową czapkę.
Oj, będą cię musieli cię sklejać do kupy...W PIEKLE!
Demoman o pośmiertnych reparacjach

Członki (lub szczątki) to części ciała graczy, którzy zostali zabici w specyficzny sposób, zazwyczaj przez eksplozję. Kiedy gracze są rozczłonkowani, ich części ciała zostaną podkreślone na migawce. Śmierć spowodowana przez rakiety[1], granaty[1], bomby samoprzylepne, Wyszczerbca, Czerepołamacza Szkota, Claidheamh Mòra, Mielenia Organów Inżyniera lub drwinę Kamikaze Żołnierza. W wyniku tego gracz zostanie rozczłonkowany. Dodatkowo Bezkonny Bezgłowy Jeździec posiada zawsze unikalne części ciała.

Termin "szczątków" jest używany także wśród konstrukcji[2], bomb samoprzylepnych[2], Saperów, Antyklingi, Gitar, elementów otoczenia oraz pod wpływem eksplozji w końcowym etapie mapy typu Ładunek podczas zwycięstwa drużyny. Pojęcie "członki" może być używane także w formie czasownika, czyli "rozczłonkować" gracza, używając rakiety lub granatu. Gracze mogą się rozczłonkować, wpisując w konsolę explode (podobnie w przypadku samobójstwa wpisując kill).

Opcja serwera tf_playergib może także zostać użyta, aby zmienić zachowanie członków: po ustawieniu na 0 gracze nie rozpadną się niezależnie od tego co ich zabije. Po ustawieniu na 1 (standardowe ustawienie) części ciała będą zachowywać się normalnie. Po ustawieniu na 2 (np. tf_playergib 2), gracz zostanie rozczłonkowany od wszystkiego - począwszy od dźgnięcia w plecy poprzez śmierć środowiskową aż do strzału ze Strzelby.

Lista

Migawki zawierające członki

Członki różnych klas

Standardowe członki

Urodzinowe członki

Serwery z włączonym trybem urodzinowym i ocenzurowana wersja Team Fortress 2 posiadają całkiem odmienne rodzaje członków. Mogą być uaktywnione przez dopisanie parametru "-sillygibs" w opcji "Parametry startowe" we właściwościach gry.

Szczątki mechaniczne

Członki Bezkonnego Bezgłowego Jeźdźca

Osiągnięcia

Żołnierz

Odłamki klęski
Odłamki klęski
Użyj granatu, by rozwalić gracza na kawałki.


Flaki naszych ojców
Flaki naszych ojców
Wypruj flaki 1000 przeciwnikom.
Soczysty dowcip
Soczysty dowcip
Prześlij wrogowi migawkę, na której drwisz nad 3 częściami jego ciała.

Inżynier

Death Metal
Death Metal
Podnieś 10 000 metalu ze zniszczonych konstrukcji.

Uwagi

  1. a b Gracz rozczłonkuje się tylko po bezpośrednim trafieniu z jednej z tych broni.
  2. a b Gracze mogą otrzymać amunicję i metal z tych szczątków.

Błędy

  • Powiadomienia o częściach ciała pojawią się na ocenzurowanych członkach nawet w ocenzurowanej wersji Team Fortress 2.
  • Prawa ręka Inżyniera zawsze będzie jego rękawicą nawet z Jednorękim Bandytą.
  • Członki rożnych klas z wyjątkiem Żołnierza nie pokazują finałowych projektów ich modeli. Na przykład rozczłonkowany Skaut posiada inne buty i jego skarpetki mają paski.

Ciekawostki

  • Jeśli gracz mający założoną czapkę zostanie rozczłonkowany, jego czapka zniknie albo pojawi się w pobliżu domyślnej czapki w członkach gracza.