Arcymistrz

From Team Fortress Wiki
Jump to: navigation, search

Arcymistrz (oryg. Grandmaster) jest promocyjnym przedmiotem ozdobnym dla wszystkich klas. Jest to kask w kolorze drużyny z małą szachownicą przymocowaną gumową sprężyną i dwoma paskami z gumy, która porusza się wraz z ruchem gracza. Na szachownicy znajduje się małe urządzenie, wyświetlające obracający się czerwony hologram w kształcie bomby dla drużyny RED i niebieski hologram w kształcie klucza dla drużyny BLU. Wraz ze wzrostem serii zabójstw gracza, wyświetlany hologram będzie zmieniał się w różne pionki szachowe.

Arcymistrz w jakości oryginał jest przyznawany graczom, którzy zakupią Ekskluzywny zestaw szachów Team Fortress 2 z ThinkGeek (angielski) lub Sklepu Valve (angielski).

Historia aktualizacji

Aktualizacja z 2 października 2013

  • Arcymistrz został dodany do gry.

Aktualizacja z 11 listopada 2013

  • Arcymistrz będzie teraz aktualizował swój model na podstawie serii zabójstw gracza.

Aktualizacja z 21 sierpnia 2014

  • Naprawiono niemożliwość nałożenia Arcymistrza przez Demomana.

Ciekawostki

  • Opis tego przedmiotu nawiązuje do meczy z 1996 i 1997, pomiędzy Garrim Kasparowem, byłym mistrzem świata i uważanym przez wielu za najlepszego gracza wszech czasów, a Deep Blue, komputerem do gry w szachy, opracowanym przez firmę IBM z myślą o pokonaniu ludzkiego mistrza świata.
  • Tytuł arcymistrza jest przyznawany szachistom przez światową organizację szachową FIDE. Poza mistrzem świata, arcymistrz jest najwyższym tytułem, jaki może zdobyć szachista.
  • Ponieważ Arcymistrz został wydany przed pojawieniem się przedmiotów z serią zabójstw, był on pierwszym przedmiotem w grze naliczającym serię zabójstw.

Błędy

  • Jeśli Szpieg będzie przebrany za przeciwnika noszącego Arcymistrza, nakrycie głowy będzie widoczne w kolorze drużyny Szpiega.

Galeria