Grobowe Porachunki

From Team Fortress Wiki
Jump to: navigation, search
Grobowe Porachunki
Gravematters01.jpg
Informacje o komiksie
Wydano: 28 Października, 2013
Liczba stron: 20
Wysyłam swojego brata do PIEKŁA.
Redmond i Blutarch Mannowie

Grobowe Porachunki to komiks wydany 28 Października 2013, jako częć Wrzaskliwego Halloween 2013. Przedstawia duchy Redmonda i Blutarcha Mannów, debatujące nad tym kto wygrał Wojny Gravel.

Treść

Komiks rozpoczyna się sceną, przedstawiającą Merasmusa fermentującego wino w momencie gdy wprowadza współwięźniów w okoliczności śmierci Redmonda i Blutarcha. Następna scena przenosi czytelnika do chwili po śmierci Redmonda i Blutarcha, gdy Gray Mann bezzwłocznie odchodzi z miejsca popełnionej zbrodni. Duchy Redmonda i Blutarcha zaczynają kłócić się który z nich zginął pierwszy, chcąc dociec tego kto był prawowitym dziedzicem ziemi ich ojca. Bliźniacy decydują się złożyć wizytę u Żołnierza RED, nie wiedząc o tym że jest on prawnikiem, chcąc by ten dowiedział się kto z nich zwyciężył w Wojnach Gravel. Żołnierz RED, nie będąc świadom iż mówi do swojego pracodawcy, wyjaśnia że skoro żaden z nich tak naprawdę nie umarł, Wojny Gravel nie zakończą się dopóki któryś z nich nie przejdzie na tamten świat. Zdając sobie sprawę iż ich kłótnia zakończyła się patem, Redmond i Blutarch szybko opuszczają Żołnierza i kontaktują się ze swoimi pracownikami mówiąc im, że zamierzają wysłać siebie nawzajem do piekła.

Strony

Ciekawostki

  • Merasmus posiada na lewym ramieniu tatuaż z emblematem klasowym Żołnierza.
  • Czaszkowy Cylinder Czarnoksiężnika Merasmusa posiada parę kotopodobnych oczu, zamiast ich ludzkich odpowiedników z gry.
  • Na stronie 16 wewnątrz pokoju zaopatrzeniowego można zauważyć reklamę Bonk!. Co więcej, niewykorzystana tekstura Butelki jak i reklamy piw Old Geezer i Blue Strak są widoczne na pasku na stronie 17.
  • Postacie zwracają się do Żołnierza per "Sargeant-Barrister Doe". Barrister (angielski) to tytuł adwokacki który przysługuje obrońcom sądowym w krajach w których porządek prawny jest oparty o tak zwane prawo precedensowe. Żołnierz zostaje sportretowany jako prawnik po raz pierwszy w Śniątecznej Historii.
  • Gazeta którą czytają Redmond i Blutarch Mannowie jest tą samą gazetą którą czyta Gray Mann w komiksie Mroczni Pudełkowcy.
  • Lodówka Merasmusa na stronie 12 jest wciąż zakopana od czasu komiksu Przyjaciele Aż Do Śmierci.

Linki zewnętrzne

Zobacz też