Grordbortovy rakety

From Team Fortress Wiki
Jump to: navigation, search
Model Grakety
Počkat, to není střela... To je raketa. Raketa plná zbraní.
Soldier

Grordbortovy rakety (také známé jako Grakety) jsou zakřivené havarované rakety, ze kterých plápolá oheň a kouř. Roku 2011 byly do hry přidány po dobu několika měsíců. Jejich výskyt byl součástí ARG propagující vydání Team Fortress 2 interdimenzionálních kosmetických předmětů a vesmírných zbraní vyvíjených Weta Workshopem ve spolupráci s Valve. Rakety samotné, jejich obsah, a příběhy k nim vázané byly reprezentovány v komiksech a v dalších médiích, publikovaných Valve a Weta Workshopem. Prvotní výskyt raket se udál před vydáním Balíčků předmětů Dr. Grordborta.

Patch z 18. července 2011
18. července bylo možné u vzdálených budov a hor na mapách 2Fort, Badwater Basin a Barnblitz zahlédnout černý dým. Diváci mohli použitím volné kamery nalézt a spatřit havarované vesmírné plavidlo.

Patch z 20. července 2011 (Dr. Grordbort's Victory Pack Update)
O dva dny později byl pro Soldiera vydán Dr. Grordbort's Victory Pack obsahující Cow Mangler 5000, Righteous Bison, Lord Cockswain's Pith Helmet a Lord Cockswain's Novelty Mutton Chops and Pipe. S patchem byl také vydán komiks Grordbort's Crash, popisující jak RED Soldier v havarované raketě (podobné těm na mapách) nalezl mimozemské zbraně (například Righteous Bison). Oficiální blog posléze vysvětlil že za "těmito šikovně vyrobenými zbraněmi" stojí právě Weta Workshop. Příspěvek na blogu byl doprovázen obrázkem Soldiera s předměty z balíčku, společně s havarovanou raketou zabořenou do stodoly na mapě 2Fort.[1]

Weta Workshop také publikoval obsah spojený s raketami, jmenovitě hlášení ztráty vesmírné lodi na severu Země, kvůli nepravidelnosti časového kontinua na webové stránce Dr. Grordborta (Anglicky).[2] Návod "Seznamte se se svými raketami" napovídá, že havarované rakety Dr. Grordborta viděné ve hře a v médiích, byly transporty "Ohrožující třídy". Manifest o chybějícím zboží (Anglicky) rakety The Sperm Cudgel IV vypisuje všechny předměty z balíčku Dr. Grordbort's Victory Pack, společně s brambůrky s příchutí výstřihu značky "Moon Mistress".

Patch z 9. prosince 2011
Druhého prosincového týdne byl model Grordbortových raket změněn. Předtím zavřené dveře byly nyní otevřené. Z každých otevřených dveří také vedl na zem žebřík, u kterého bylo možné zahlédnout Engineerovy bedny s nářadím, což napovídá že RED Engineer vraky raket prohledával​, nejspíš pro získání jejich technologie.

Patch z 15. prosince 2011 (Australian Christmas 2011)
O týden později byl vydán komiks True Meaning, ve kterém do domu RED Engineera narazila Grordbortova raketa. Po otevření rakety Pyrem a Engineerem, byly uvnitř nalezeny mimozemské zbraně, společně se zprávou z jiné dimenze. Toto sloužilo jako představení Dr. Grordbort's Brainiac Packu pro Engineera a Dr. Grordbort's Moonman Packu pro Pyra, před jejich samotným vydáním. Oba balíčky byly později oznámeny na oficiálním blogu.[3]

Ve stejném patchi byly Grordbortovy rakety definitivně odebrány ze hry.

Lokace

2Fort Badwater Basin Barnblitz

Minulé změny

Patch z 18. července 2011

Patch z 9. prosince 2011

  • [Nezmíněno] Aktualizovány textury a model Grordbortových raket.

Patch z 15. prosince 2011 (Australian Christmas 2011)

  • [Nezmíněno] Grordbortovy rakety byly odstraněny z map na kterých se nacházely.

Drobnosti

  • Pojem "Graketa" pochází z názvu souboru v GCF, grocket_001. Jde o sloučeninu slov "Grordbortova raketa".

Galerie

Reference

  1. Oblečení vhodné krále (Anglicky) - Příspěvek na blogu z 20. července 2011 od TF2 Týmu (oznámení vydání Dr. Grordbort's Victory Packu)
  2. Chybějící zboží - hlášení! (Anglicky) - z webových stránek Dr. Grordborta
  3. Team Fortress 2 představuje: Australské Vánoce (Anglicky) - Příspěvek na blogu z 15. prosince 2011 od TF2 Týmu (oznámení vydání Dr. Grordbort's Moonman Packu a Dr. Grordbort's Brainiac Packu)

Externí odkazy