Granat ręczny (Klasyczny)

From Team Fortress Wiki
Jump to: navigation, search

Granat ręczny (także Granat Odłamkowy lub Normalny Granat) jest granatem z serii gier classic Team Fortress. Jest to ładunek wybuchowy eksplodujący po czasie i powodujący znaczną ilość obrażeń podczas wybuchu. Jest on używany przez wszystkie klasy, z wyjątkiem Skauta i Cywila w Team Fortress Classic.

Obrażenia

Wysokie jeśli cel jest tuż obok wybuchu; obrażenia zmniejszają się wraz ze wzrostem odległości celu od wybuchu

Strategie

Istnieje pewien skrypt, który pozwala graczom na określenie momentu wyrzucenia i detonacji granatu. Działa on ze wszystkimi rodzajami granatów. Jedno kliknięcie uzbraja twój granat, lecz nie wyrzuca, a drugie go wyrzuca. Zdolni i doświadczeni gracze używali często tej taktyki, aby podczas walki wyrzucić dowolny granat w odpowiednim momencie. Pozostali gracze popełniali Kamikaze, a jeśli ich granaty były uzbrojone, to nie były wyrzucane, lecz spadały na zwłoki po ich śmierci.

Promień wybuchu granatu jest większy, niż jego animacji, co powinno być brane pod uwagę.

Quake Team Fortress

Wiadomości o zabiciu

Wiadomości o zabiciu granatem.

Ciekawostki

  • Granat odłamkowy miał być pierwotnie bronią używaną w Team Fortress 2, lecz został ostatecznie odrzucony, gdy usunięto wszystkie granaty przed wydaniem gry. Jakkolwiek, do klatki piersiowej Żołnierza przymocowane są dwa nieużywane granaty.