Lanetli Cadılar Bayramı Özel

From Team Fortress Wiki
Jump to: navigation, search
Bu madde güncelleme ile gelen içerik içindir. Güncellemenin kendisi için 29 Ekim 2009 Yaması sayfasına bakınız.
Haunted Hallowe'en Special tr.png
Hayaletler olacak! Patlayan balkabakları olacak! Birkaç yeni başarım ve onların tatlı ödüllerini alacaksınız! Ve Tanrı tarafından bununla korkutulacaksınız, eğer korkmazsanız (aksi takdirde), bizzat korkmanızı sağlayacak o şeyi ben size vereceğim!
Soldier

Lanetli Cadılar Bayramı Özel (resmi olarak Korkunç Team Fortress Lanetli Cadılar Bayramı Özel olarak da bilinir), her yıl yapılacak olan Cadılar Bayramı etkinliğinin ilk güncellemesiydi (yani yıllık yapılan bir etkinlik haline geldi). Güncelleme ilk olarak 29 Ekim 2009 tarihinde bir blog yazısıyla duyurulmuştur ve güncelleme duyurulduğu gün direk olarak yayınlanmıştır. Güncellemeyle birlikte iki yeni harita yayınlanmıştır ve bunlar Harvest ve Harvest Event'dır, ayrıca bunların yanı sıra oyunla ilgili birkaç küçük sorunlarda düzeltilmiştir. Bu haritaların yayınlanması benzersizdir çünkü yayınlanan iki haritanın da aynı standart da ve aynı etkinlik çeşidine sahip olması bir ilk dir. Ayrıca yamayla birlikte iki yeni çevresel tehlike de ortaya çıkmıştır: Harvest Event'a özel Zepheniah Mann'ın hayaleti ve sadece Cadılar Bayramı temalı haritalarda olan Balkabağı Bombası. İki yeni kozmetik eşya da yayınlanmıştır: Hafif Derecede Rahatsız Edici Cadılar Bayramı Maskesi ve Korkunç Kambur Şapka, bu şapkaları kazanmak için Cadılar Bayramı başarımları (Scarechievements) olarak bilinen beş Cadılar Bayramı temalı başarımlardan oluşan bir paketteki iki başarımı yapma gereklidir. Son olarak yama ile birlikte Cadılar Bayramı balkabağı (şeker balkabağı) da yayınlanmıştır, bu balkabakları patlamaz ve oyuncuları öldürdükten sonra cesetlerden ortaya çıkar, Şeker Yargıcı başarımını tamamlayarak şapka kazanmak için kullanılmıştır ve sadece Cadılar Bayramı temalı haritalarda görünmüştür.

Yeni içeriğe ek olarak, güncelleme yayınlandıktan kısa bir sonra üç gizli sayfa bulunmuştur; bunlar Zepheniah Mann'ın son arzusu ve vasiyatnamesi, Mann Ailesi'nin Portresi ve Korkunç Kambur Şapka sayfasıdır. Son arzu ve vasiyatname sayfası Zepheniah Mann'ın geçmişini ve onun Amerika sınırlarındaki toprakları ele geçirmesi ile ilgilidir. Ayrıca son arzu Redmond Mann ile Blutarch Mann arasındaki rekabeti yani yıllar boyunca süren RED ve BLU arasındaki çatışmanın fitilini ateşlemiştir (yani anlaşmazlığı daha da kötü bir hale getirmiştir).

Aynı Centilmenin Hizmet Madalyası'nda olduğu gibi Korkunç Kambur Şapka'da aynı şekilde oyunculara verilmiştir (gizli sayfayı kısıtlı bir zaman aralığında ziyaret eden oyunculara dağıtılmıştır), yani bu öğe de oyunun dışında oyunculara dağıtılan ve sayısı sınırlı olduğu için şuan hiçbir şekilde elde edilemeyen öğelerdendir. Bu arada gizli sayfaya bir şekilde erişip ve Steam ID'lerini giren ilk 10.319 kullanıcıya verilmiştir. Ancak Centilmenin Hizmet Madalyasının aksine tüm oyunculara Kambur Şapka'yı elde etme şansına sonradan sahip oldular, yani sonradan (29 Ekim 2009'da) bir blog yazısı yayınlandı ve yazı da Korkunç Kambur Şapka'yı kazanmak için önceden şapkayı kazanan (yani sayfayı ziyaret eden 10.319 kişiden) herhangi birine hükmetmeleri gerektiği söylenmiştir, zaten hükmettiklerinde otomatik olarak Korkunç Kambur Şapka Avı adlı Cadılar Bayramı başarımı kazanılmaktadır.

Eklemeler

Kozmetik eşyalar

Ana madde: Kozmetik eşyalar
Tüm sınıflar Ghastly Gibus Korkunç Kambur Şapka
Mildly Disturbing Halloween Mask Hafif Derecede Rahatsız Edici Cadılar Bayramı Maskesi

Haritalar

Ana madde: Haritaların listesi
İsmi Resmi Oyun modu Dosya ismi
Harvest KOTH Harvest Farmhouse.PNG Tepenin Hakimi
Controlpoint.png
koth_harvest
Harvest Event Koth harvest event bluspawn.jpg Tepenin Hakimi
Controlpoint.png
koth_harvest_event

Diğer eklemeler

Başarımlar

Pumpkin.png Cadılar Bayramı başarımları

Şeker Yargıcı
Şeker Yargıcı
Bir şapka kazanmak için cesetlerden 20 bal kabağı topla.


Balkabağı Saldırısı
Balkabağı Saldırısı
Patlayan balkabaklarını kullanarak 5 kişinin ölmesine sebep ol.


Korkunç Kambur Şapka Avı
Korkunç Kambur Şapka Avı
Korkunç Kambur Şapka giyen birine hükmederek bir tane de sen kazan.
Kostüm Yarışması
Kostüm Yarışması
Sınıfının kılığına girmiş bir Spy'ı öldür.


Ürkmüş Ceset
Ürkmüş Ceset
Hayalet tarafından korkutulmuş birini öldür.

Güncelleme galerisi

Gizli sayfalar

Ek bilgiler

  • TF2 Resmi Web Sitesi aracılığıyla dağıtılan Korkunç Kambur Şapka sayısının 10,319 olmasının sebebi, her sene 31 Ekim 2009 tarihinde yani 10/31/09'da kutlanan Cadılar Bayramı'na göndermedir.

Dış bağlantılar

Ayrıca bakınız