Haunted Halloween Gift/tr

From Team Fortress Wiki
Jump to: navigation, search
Haunted Halloween Gift
Haunted Halloween Gift image
Tedarik Türü: Cadılar Bayramı Maskerleri, Cadılar Bayramı Kostümleri, Cadılar Bayramı Büyüleri veya Lanetli-Voodoo Öğeleri
Oh hohoho. Cadılar Bayramını seviyorum!
Medic

Perili Cadılar Bayramı Hediyesi Mann Manor, Eyeaduct, Ghost Fort ve Helltower haritalarında olan Annual Scream Fortress Halloween Güncellemesinde ortaya çıkan özel bir tedariktir. Hediyeyi toplayan oyuncu, oynadığı haritaya bağlı olarak çeşitli öğeler alır.

Ortaya çıkma

Perili Cadılar Bayramı Hediyesi, Mann Manor, Eyeaduct, Helltower ve Ghost Fort'ta önceden belirlenmiş birçok yerden birinde ortaya çıkar. Bir oyuncu hediye aldığında, yaklaşık 3 saatlik bir bekleme süresine sahip olur, bu süre içerisinde hediye kutuları bulamazlar. Süre bittiğinde ise bir tekrardan başka bir hediye bulunabilir. Bir oyuncu hediye kutularını 3 dakika içinde almazsa, hediye yok olur ve tekrardan ortaya çıkması için 5-10 dakika beklemelidir. Eğer bir oyuncunun bekleme süresi oyun sunucusuna bağlı olmadıklarında ve etkinlik dışı bir haritayı oynarken sona ererse, etkinlik haritası olan bir sunucuya bağlanarak bir dakika içinde hediye alınır.

Hediyenin düşmesi için sunucuya on oyuncu bağlantısı gereklidir (yani takımda, izleyici veya sunucuya aktif olarak katılan oyuncu gerekli).

Önceki Sistemler

Scream Fortress 2013 güncellemesinden önce, kullanıcılar hediye kutusunu almak için rastgele seçilirdi. Bir oyuncu bir hediye aldığında, yaklaşık 25 saniye sonra yeni bir alıcı rastgele seçildi. Eğer oyuncu 3 dakika boyunca hediyesini almamışsa boş geçilir ve yeni bir oyuncu seçilir.

Ürkünç Cadılar Bayramı Özel güncellemesinden önce hediyeler sunucu kapsamında düşüyordu. Bir hediye düştüğünde, sunucudaki her oyuncuya bir bildirim gönderilirdi. Hediyelerin ortaya çıkmasının ardından hediye geçici olarak şeffaf ve alınamaz halde olurdu oyuncuların bir süre aramasına ve rakiplerini öldürmesi sağlanılırdı. Hediye daha sonra katılaştırılarak ona dokunan ilk oyuncuya verilirdi. Birden fazla oyuncunun hediyeleri katılaştırıldığı anda dokunması halinde, alıcı rastgele seçilirdi. İkinci bir uyarı tüm oyunculara hediyenin bulunduğunu bildirir ve bulan alıcıyı kutlar. Hediyenin nadirliği ve herhangi bir oyuncunun onu alabilmesi nedeniyle, bir sunucudaki tüm oyuncuların harita hedeflerini terk etmesi ve hediyeyi bulmak için yarışması nadir değildir.

Yeni sistemin ardındaki mantık, sunucu içinde kapışma gerekliliğini ortadan kaldırmasıydı.

İçinde bulunanlar

Ortaya çıkma bölgeleri

Mann Manor

Mann Manor haritasındaki ortaya çıkma bölgeleri.

Eyeaduct

Eyeaduct haritasındaki ortaya çıkma bölgeleri.
Eyeaduct haritasındaki Underworld bölgesinde ortaya çıkma bölgeleri.

Ghost Fort

Ghost Fort haritasındaki ortaya çıkma bölgeleri.

Helltower

Helltower haritasındaki ortaya çıkma bölgeleri.

Ses ipuçları

Perili Cadılar Bayramı Hediyesi bir oyuncu tarafından ortaya çıktığında veya bulunduğunda bu sesli ipuçları ile bildirim birlikte duyrulur.

Galeri

İlgili başarımlar

Ghostchievements icon.png Ghostchievements

Mann Maskesi
Mann Maskesi
Mann Malikanesi'nde Ruh Gargoyle topla.


Güncelleme geçmişi

27 Ekim 2010 Yaması (Scream Fortress Güncellemesi)

  • Perili Cadılar Bayramı hediyesi oyuna eklendi.

28 Ekim 2010 Yaması

  • Mann Manor'da Perili Cadılar Bayramı Hediyesini seyircilerin toplaması düzeltildi

29 Ekim 2010 Yaması

  • Mann Manor'da Perili Cadılar Bayramı Hediyesini bir oyuncuyu takım arkadaşları izlerken (o anda izleyici olduğunda) toplayabilmeleri düzeltildi.

26 Ekim 2012 Yaması

  • Perili Cadılar Bayramı hediyesi sadece bir oyuncu tarafından görünebilir (ve bir oyuncu tarafından toplanabilir). Bu Mann Manor, Eyeaduct ve Ghost Fort için geçerlidir.

Hatalar

  • Mann Manor'daki ilk kontrol noktasının yakınında ulaşılamaz bir koridorda bir hediye görünebilir. Ulaşılamadığı gibi alınamazda zaten birkaç dakika sonra yok olana kadar öylece yerinde durur.
  • Hediyeler ve partikülleri Tekrar kaydında görünmüyordu.
  • Cadılar Bayramı etkinliği süresince belirlenmemiş Cadılar Bayramı haritalarında oynarken oyuncunun hiçbir hediyesi olmamasına rağmen oyuncuya "Perili Cadılar Bayramı Hediyesi kayboldu" bildirimi geliyordu.
  • Bazen bir oyuncu hediyeyi toplandığında herhangi bir mesaj göstermez ve hiçbir öğe elde edilmezdi.

Dış kaynaklar