Hoodoo

From Team Fortress Wiki
Jump to: navigation, search


Hoodoo
Plhoodoo.jpg
Podstawowe informacje
Rodzaj mapy Ładunek
Nazwa pliku: pl_hoodoo_final
Autor(zy): Tim "YM" Johnson
Jeroen "Snipergen" Dessaux
Wade "Nineaxis" Fabry
Drew "Oxy" Fletcher
Informacje o mapie
Liczba etapów: 3
Środowisko: Pustynne
Sceneria: Dzienna, słoneczna
Znajdźki na mapie
Healthico.png Apteczki: Smallhealth.png ×13   •   Mediumhealth.png ×16
Ammoico.png Skrzynki z amunicją: Smallammo.png ×7   •   Mediumammo.png ×19   •   Largeammo.png ×2
Zdjęcia mapy
Menu photos pl hoodoo final.png
Widok mapy
Hoodoo overview.png
Znaczek mapy
Item icon Map Stamp - Hoodoo.png
Lista wspierających

Hoodoo jest mapą typu Ładunek. Stworzona przez członków społeczności, została oficjalnie wydana razem z aktualizacją Snajper kontra Szpieg ze względu na jej wysoką jakość.

Hoodoo ma podobny styl oraz układ do mapy Gold Rush, jednakże jest nieco ciaśniejsza, przez co walki są dynamiczniejsze.

Tak jak w innych mapach typu Ładunek, celem drużyny BLU jest eskorta wózka przez mapę do ostatniego punktu, a drużyna RED ma im w tym przeszkodzić.

Film instruktażowy

Lokacje

  • Etap pierwszy – Pierwszy etap zaczyna się od otwartej przestrzeni, gdzie efektywni mogą być Żołnierze oraz Demomeni. Pierwszy punkt kontrolny znajduje się w ciasnym przejściu, gdzie Inżynierowie z RED mogą z mniejszą niż zwykle trudnością przeszkodzić atakującym. Drugi punkt kontrolny znajduje się w miejscu, gdzie kończy się etap. Po bokach znajdują się miejsca pozwalające oflankować broniących i przepchać wózek do końca.
  • Etap drugi – Tory prowadzą na otwarty teren, obok długiego budynku górniczego. Pierwszy punkt znajduje się wewnątrz tej budowli. Budynek ma dwa piętra, dzięki czemu Pyro może tam bez większych trudności zaskoczyć przeciwnika i pokrzyżować jego plany. Na prawo od punktu znajduje się tunel z drzwiami, które można otworzyć tylko od środka. W tym miejscu może swoimi umiejętnościami popisać się Inżynier BLU i postawić swoje budowle, a ponieważ drzwi otwierają się tylko z jego strony, zniszczenie jego działka, zasobnika i teleportu jest zdecydowanie utrudnione. Tory od pierwszego punktu biegną do kolejnej ciasnej przestrzeni, gdzie BLU musi atakować ze wszystkich stron, by przepchnąć wózek do drugiego punktu. W tym momencie klasy typowo defensywne mają niemałe pole do popisu.
  • Etap trzeci – Drużyna BLU ma przepchać wózek wokół wielopiętrowego budynku, w którym znajduje się wiele ścieżek pozwalających zarówno BLU, jak i RED na atak. Tory prowadzą dalej do wnętrza fabryki, gdzie BLU musi przeprowadzić wózek wzdłuż wystającej platformy, otoczonej przez cementowy dół.

Strategia

Osobny artykuł: Hoodoo - strategie społeczności

Błędy

  • Bardzo rzadko się zdarza, że wózek zaczyna poruszać się sam z siebie podczas etapów przygotowawczych i może być zatrzymany tylko przez gracza BLU, który podejdzie do niego na odległość, w której normalnie wózek zacząłby się przemieszczać. Jednak takie "uratowanie" wózka wiąże się jednak z używaniem tzw. "noclipa".

Historia aktualizacji

Aktualizacja z 21 maja 2009 (Snajper kontra Szpieg)

  • Dodano nową mapę typu Ładunek społeczności - Hoodoo.

Aktualizacja z 17 sierpnia 2009

  • Zmiany od twórcy map społeczności, Tima Johnsona:
    • "Dodano balkon w 2-1, który został przeze mnie obrócony i wyczyszczony, dzięki czemu punkt kontrolny jest teraz zdecydowanie lepszy - uniemożliwiłem trochę masowe stawianie działek, jednak nie oznacza to, że punktu teraz nie da się obronić. W 2-2 dodałem trochę więcej wolnego miejsca, w etapie trzecim jest teraz jeszcze jedna możliwość przejścia ze spawnu BLU do RED, dodałem schody, do których można dostać się od strony BLU."

Galeria

Ciekawostki

Unikalny dla mapy Hoodoo wózek z "brudną bombą"
  • Wózkowi z Hoodoo towarzyszą wyjątkowe dźwięki: wózek "tyka", gdy jest przesuwany. Tuż przed zdobyciem ostatecznego punktu, emituje dzwonienie o wysokiej częstotliwości. Oba te dźwięki wiążą się z tym, że wózek to tak naprawdę improwizowana bomba o detonatorze czasowym.
  • W pierwszym etapie, ambulans w punkcie odrodzenia BLU służy za szafkę zaopatrzeniową.

Linki zewnętrzne