Bezkonny Bezgłowy Jeździec

From Team Fortress Wiki
Jump to: navigation, search
Bezkonny Bezgłowy Jeździec
Horseless Headless Horsemann
Ikona zabicia
Killicon horseless headless horsemann's headtaker.png
Podstawowe informacje
Zdrowie: 3000 +200 za każdego gracza na serwerze
Zadawane obrażenia: 80% podstawowych punktów zdrowia ofiary
Podatny na:
• Wsparcie batalionu: Nie
• Bonk! Atomowy kop: Tak
• Cukrowa laska: Nie
• Tarcza szarży: Nie
• Dzwon zmarłego: Tak
• Kanonierki: Nie
• Minikrytyki: Nie
• ÜberCharge: Tak
Występowanie: Mann Manor, Carnival of Carnage, Hellstone
Przysłuchaj się uważnie! Czym jest, to co słyszysz? Czy to jest stukot nawiedzonych kopyt?... Nie. To jest przerażające, kompletnie wygenerowane-przez-stopy stąpanie Bezkonnego Bezgłowego Jeźdźca! Przybył on tutaj, aby ukraść tobie duszę! I, jeśli go masz, twojego konia!
— Blog TF2

Bezkonny Bezgłowy Jeździec, to nieumarła forma Sylasa Manna, która jest neutralnym przeciwnikiem na mapach Mann Manor, Carnival of Carnage i społecznościowej Hellstone. Na mapie Mann Manor, co około 8 minut, odradza się on na zajmowanym punkcie kontrolnym i poluje na graczy z obu drużyn. Posiada on dużą ilość punktów życia, zadaje dewastujące obrażenia jednym ciosem i będzie kontynuował szaleństwo dopóki gracze go nie pokonają. Na mapie Carnival of Carnage, jest on przyzywany po danej ilości czasu w mini-grach samochodzików zderzakowych (oprócz Zbierania Kaczek) z Nekrozgniataczem zamiast jego normalnej broni. Na Hellstone, odradza się on po przejęciu drugiego punktu przez BLU.

Bezkonny Bezgłowy Jeździec został ogłoszony "pierwszym bossem Team Fortress 2'" na oficjalnej stronie aktualizacji Scream Fortress.

Mechanika

Wykres ukazujący stosunek ilości zdrowia Jeźdźca do liczby graczy na serwerze.

Istota NPC

Bezkonny Bezgłowy Jeździec jest klasyfikowany jako część środowiska mapy; każde zabójstwo wykonane przez niego liczy się dla ofiary jako śmierć od środowiska. Efekty przy uderzeniu przedmiotów takich jak: napełnianie Sztandaru Chwały, leczenie Czarnej Skrzynki, lub napełnianie paska niewidzialności L'Étrangera, nie będą działać przy udanym ataku na Jeźdźca. Dodatkowo, Bezkonny Bezgłowy Jeździec jest kompletnie odporny na statusy, takie jak: Sikwondo, zmniejszenie prędkości poruszania się lub krwawienie. Jest on, jednakże afektowany przez krytyczne ataki i zmniejszanie/zwiększanie się obrażeń na odległości.

Wybieranie graczy za cel ataku

Kiedy Bezkonny Bezgłowy Jeździec odradza się lub nie posiada celu, po krótkim czasie losowy gracz w pewnej odległości zostanie oznaczony jako "ON". Bezkonny Bezgłowy Jeździec będzie bezlitośnie ścigał gracza, który jest "NIM", zabijając przy tym innych nieszczęśliwców, którzy staną mu na drodze.

Gracz oznaczony jako "ON" będzie powiadomiony poprzez wiadomość na ekranie i zostanie on oznaczony symbolem czaszki oraz skrzyżowanych kości (taki sam symbol jak ten używany przez G.R.U.). Bezkonny Bezgłowy Jeździec zmieni cel jeśli "ON" zostanie zabity, ucieknie zbyt daleko od Jeźdźca, przeżyje przez 30 sekund lub przekaże status "ON" na gracza z przeciwnej drużyny poprzez uderzenie go bronią białą.

Jeśli nikt nie jest "Nim", może on wykonać drwinę "Boo". Kuca on wtedy i prostuje ramiona, wydając głośne "BOO!" i przestraszając każdego w zasięgu 500 jednostek. Jest to efekt podobny do efektu Ducha i także zapewnia odblokowanie osiągnięcia Wystraszony na śmierć. Noszenie Głowy Bezkonnego Bezgłowego Jeźdźca lub Maski Saxtona Hale'a zapewnia odporność na efekty przerażenia.

Zdrowie

Bezkonny Bezgłowy Jeździec posiada podstawową ilość 3000 zdrowia, która zwiększa się o 200 za każdego gracza na serwerze, zwiększając jego maksymalne możliwe zdrowie do ogromnej liczby 7800 (na serwerze z 24 graczami) lub nawet jeszcze większej liczby 9400 (na rozszerzonym serwerze z 32 graczami).

Śmierć

Gdy Bezkonny Bezgłowy Jeździec zostaje pokonany zacznie się "trząść" i wybuchnie po krótkim czasie. Jego porażka będzie ogłoszona przez sygnał audio i wyskakujące powiadomienie wszystkim graczom na serwerze. Ostatni trzej gracze, którzy zadali mu obrażenia będą odpowiadać za jego śmierć.

Sygnały audio

Te sygnały będą odtwarzane podczas walki z Jeźdźcem:

Towarzyszy wyskakujące powiadomienie.

Przedmioty Halloweenowe

Za pomoc w pokonaniu Bezkonnego Bezgłowego Jeźdźca, gracze otrzymają Duchosiągnięcie Jeżdziec Bez Głowy i kosmetyczny przedmiot Głowa Bezkonnego Bezgłowego Jeźdźca. Jeśli gracz zabije Bezkonnego Bezgłowego Jeźdźca bronią białą, to otrzyma on Duchosiągnięcie Ale Urwał! i Nawiedzony metal ze złomu.

Strategia

Osobny artykuł: Strategia społeczności dla mapy Mann Manor.
Osobny artykuł: Starcia klas z Bezkonnym Bezgłowym Jeźdźcem.

Powiązane osiągnięcia

Pumpkin.png Strachosiągnięcia

Wystraszony na śmierć
Wystraszony na śmierć
Zabij gracza wystraszonego przez ducha.

Ghostchievements icon.png Duchosiągnięcia

Jeździec bez głowy
Jeździec bez głowy
Zabij Bezkonnego Bezgłowego Jeźdźca.


Ale urwał!
Ale urwał!
Zdobądź Nawiedzony metal Bezkonnego Bezgłowego Jeźdźca.


Leaderboard class scout.png Skaut

Brudna zagrywka
Brudna zagrywka
Spowoduj nieszczęśliwy wypadek śmiertelny poprzez ogłuszenie przeciwnika.
Klasyczny upadek
Klasyczny upadek
Spowoduj nieszczęśliwy wypadek śmiertelny lub samobójstwo, korzystając z odrzutu Siły Natury.

Leaderboard class demoman.png Demoman

To Nie Ja
To Nie Ja
Korzystając z wyrzutni bomb samoprzylepnych, zabij przeciwnika poprzez obrażenia zadane przez otoczenie.


Historia aktualizacji

Aktualizacja z 27 października 2010 (Scream Fortress)

 • Wprowadzono Bezkonnego Bezgłowego Jeźdźca do gry.

Aktualizacja z 28 października 2010

 • Bezkonny Bezgłowy Jeździec może wejść teraz po drabinie przy punkcie B na mapie Mann Manor.

Aktualizacja z 1 listopada 2010

 • Naprawiono drobny problem z Bezkonnym Bezgłowym Jeźdźcem.

Aktualizacja z 5 maja 2011 (Aktualizacja powtórkowa)

 • Naprawiono wyświetlanie płonącego materiału Bezkonnego Bezgłowego Jeźdźca w DirectX8.
 • [Nieudokumentowane] Działka strażnicze i Boty będą teraz poprawnie brać Bezkonnego Bezgłowego Jeźdźca za wroga.

Aktualizacja z 27 października 2011 (Bardzo straszne Halloween)

 • [Nieudokumentowane] Wyświetlanie obrażeń i dźwięki uderzania będą teraz poprawnie działać, kiedy atakuje się Jeźdźca.

Aktualizacja z 29 października 2014 (Scream Fortress 2014)

Aktualizacja z 30 października 2014

 • Zaktualizowano sd_doomsday_event.
  • Bezkonny Bezgłowy Jeździec będzie teraz używać Nekrozgniatacza.
  • Rozgrywki piłki
   • Dodano Bezkonnego Bezgłowego Jeźdźca, zostaje on przyzwany po 45 sekundach rozgrywki.

Aktualizacja z 28 października 2015 (Scream Fortress 2015)

 • Ścinacz do głów Bezkonnego Bezgłowego Jeźdźca został trochę stępiony i nie zabija on od jednego uderzenia, ale jest on nadal bardzo śmiertelny.

Nieużywana zawartość

 • Bezkonny Bezgłowy Jeździec posiada kilka nie wykorzystanych animacji, które można znaleźć w plikach gry. Te zawierają "podziękowanie" kciuki w górę i wzywanie Medyka. Istnieją one ze względu na to, że Bezkonny Bezgłowy Jeździec wykorzystuje oryginalne animacje Demomana.
  • Mimo to, że Bezkonny Bezgłowy Jeździec nigdy nie skacze, to posiada on nie wykorzystaną animację Demomana. Nie potrafiąc skakać, Jeździec chodzi dookoła wysokich przeszkód lub zmienia cel jeśli napotka przeciwnika na wysokim miejscu na mapie.
 • Oprócz pożyczonych animacji od Demomana, są jeszcze 2 nie wykorzystane animacje "nie udawania się" drwiny Piątka!, które tylko Bezkonny Bezgłowy Jeździec posiada.
  • Nazwy nie wykorzystanej drwiny to taunt_highfivefail i taunt_highfivefailfull.

Błędy

 • Bezkonny Bezgłowy Jeździec może czasami wejść w model gracza, co skutkuje szybką i bolesną śmiercią gracza.

Ciekawostki

Prawdopodobnie Silas Mann na przerwanym portrecie rodzinnym Mann. Zauważ, że trzyma on klucze i coś, co pali się w kominku.
 • Bezkonny Bezgłowy Jeździec jest parodią Bezgłowego Jeźdźca z opowieści Legenda o Sennej Kotlinie(angielski) napisanej przez Washingtona Irvinga(angielski).
 • Animacja chodzenia, którą Bezkonny Bezgłowy Jeździec używa zmienia się wraz z ilością jego punktów zdrowia. Po straceniu ustalonych procentów zdrowia (prawdopodobnie 50%), przestaje on trzymać broń oburącz i zaczyna trzymać ją w jednej ręce.
 • Zabójstwa spowodowane przez Bezkonnego Bezgłowego Jeźdźca liczą się jako śmierć od otoczenia. Dlatego, osiągnięcia takie jak Brudna zagrywka dla Skauta mogą być zdobyte, poprzez ogłuszenie przeciwnika, który zostanie za chwilę zabity przez Bezkonnego Bezgłowego Jeźdźca.
 • Pomimo unikania niebezpieczeństw takich jak przepaście, Jeździec może zostać zabity przez inne środowiskowe zagrożenia, jeśli zostanie on przywołany na innej mapie niż Mann Manor. Na przykład zostanie on zabity poprzez uderzenie przez pociąg na mapie Well.
 • Jeśli Bezkonny Bezgłowy Jeździec zostanie przyzwany z innymi bossami (Merasmusem lub Monoculus), to zabije on ich pierwszym uderzeniem.
 • Na mapie Carnival of Carnage, Merasmus często odnosi się do Bezkonnego Bezgłowego Jeźdźca "Bezgłowy Bezkonny Jeździec".

Galeria

Zobacz też