Wyniki meczów

From Team Fortress Wiki
< Match outcomes(Redirected from Humiliation/pl)
Jump to: navigation, search
Zobacz dokładne tempa przejmowania punktów kontrolnych dla map typu punkty kontrolne.

Istnieje kilka możliwych wyników meczów w grze Team Fortress 2; Warunki ich osiągnięcia różnią się w zależności od aktualnego trybu gry.

Zwycięstwo/Porażka

Dwa najbardziej powszechne wyniki gry to zwycięstwo lub porażka, które mają miejsce w razie odpowiednio wypełnienia lub niewypełnienia przez drużynę postawionego jej celu:

Tryb gry Warunki zwycięstwa/porażki
Zdobądź flagę Drużyna wygrywa poprzez przejęcie materiałów wroga określoną ilość razy. Drużyna, która nie zdoła tego zrobić przed drużyną przeciwną, przegrywa.
Punkty kontrolne (Tradycyjny) Drużyna wygrywa poprzez przejęcie wszystkich punktów kontrolnych na mapie. Jeśli jej się to uda, drużyna przeciwna przegrywa.
Punkty kontrolne (Atak/Obrona) Drużyna atakująca wygrywa poprzez przejęcie wszystkich punktów kontrolnych na mapie. Drużyna broniąca wygrywa, jeśli uda jej się powstrzymać drużynę atakującą przed przejęciem wszystkich punktów kontrolnych do końca wyznaczonego czasu.
Kontrola terytorialna Drużyna wygrywa poprzez przejęcie każdego punktu kontrolnego na mapie. Jeśli jej się to uda, drużyna przeciwna przegrywa. Drużyna, która ostatecznie przejmie wszystkie terytoria jest generalnym zwycięzcą.
Ładunek Drużyna atakująca wygrywa poprzez dopchanie wózka z ładunkiem do końcowej stacji na mapie. Drużyna broniąca wygrywa, jeśli uda jej się powstrzymać drużynę atakującą przed dostarczeniem ładunku do końca wyznaczonego czasu.
Wyścig ładunków Drużyna wygrywa poprzez dopchanie wózka z ładunkiem do stacji po przeciwnej stronie mapy. Drużyna, która nie zdoła tego zrobić przed drużyną przeciwną, przegrywa.
Arena Drużyna wygrywa poprzez zabicie wszystkich członków przeciwnej drużyny lub poprzez przejęcie centralnego punktu kontrolnegopo upływie wyznaczonego czasu. Drużyna, której wszyscy członkowie zostali zabici lub która pozwoli przeciwnikom na zdobycie punktu kontrolnego, przegrywa.
Król wzgórza Drużyna wygrywa poprzez przejęcie centralnego punktu kontrolnego i utrzymanie go przez łącznie 3 minuty.
Dostawa specjalna Drużyna wygrywa poprzez umieszczenie zdobytego Australium w rakiecie będąc na platformie załadunkowej.

Upokorzenie

Czy czujesz tę radość?
Medyk podczas upokorzenia

Upokorzenie następuje po zwycięstwie jednej z drużyn. W trybie upokorzenia, wszyscy gracze w zwycięskiej drużynie otrzymują 10% dodatkowej szybkości poruszania się, a wszystkie bronie zadają obrażenia krytyczne. Gracze po zwycięskiej stronie mogą także wejść do strefy odradzania przeciwnika aby zabić wszystkich w środku, mają też możliwość korzystania z szafek z zaopatrzeniem przeciwnika. Upokorzenie zazwyczaj trwa 15 sekund, lecz można ją przedłużyć używając komendy mp_bonusroundtime.

Podczas upokorzenia, członkowie przegranej drużyny nie mogą atakować, a ich prędkość poruszania się jest zmniejszona o 10%. Zostają rownież przełączeni do widoku z trzeciej osoby, który pozwala im zobaczyć swoje uciekające, kulące się lub rozczarowane postacie. W trybie upokorzenia, należące do przegranej drużyny działka strażnicze są wyłączone, Szpiedzy stają się widzialni (ale zachowują swoje przebranie jeśli już je na sobie mieli lub używając komendy aktywującej ostatnie noszone przebranie), a nikt z graczy nie może popełnić samobójstwa ani korzystać z szafek z zaopatrzeniem.

W trybie upokorzenia wszyscy gracze, zwycięzcy oraz przegrani, posiadają możliwość korzystania z drwin oraz używania ataków w nich zawartych, jednakże osiągnięcia związane z drwinami nie zostaną odblokowane.

Animacje

Klasa Stojąc Biegnąc Kucając
Skaut Zgarbiony, ssący kciuka Przerysowany bieg, pochylony do tyłu Pozycja zarodka
Żołnierz Kulący się, ręce uniesione w geście poddania się Ręce uniesione w geście poddania się Ochronnie osłaniający głowę
Pyro Tupiący nogą, rozczarowany Szyderczy trucht, pochylony do tyłu Klękający na jednym kolanie
Demoman Nogi złączone, ręce osłaniają krocze Przerysowany trucht, pochylony do tyłu Skręcony w obronnej pozycji
Gruby Zgarbiony, kulący się ze strachu Ręce uniesione w geście błagania o litość Bardzo skulony, tak, jakby się chował
Inżynier Skulony, ręce uniesione w geście poddania się Ręce uniesione w geście poddania się Na jednym kolanie, ręce uniesione w geście poddania się
Medyk Skulony, ręce uniesione w geście poddania się Ręce uniesione w geście poddania się Ręce uniesione w geście poddania się
Snajper Ręce uniesione w geście poddania się Osłaniający głowę jedną ręką Ręce uniesione w geście poddania się
Szpieg Tzw. Facepalm Ręce zasłaniające twarz Na jednym kolanie, jedna ręka zasłania twarz

Animacje używane podczas upokorzenia mają kilka innych zastosowań, między innymi w animacji ogłuszonego gracza oraz jako pozycja Pyro w miejscu odradzania drużyny BLU na mapie Thunder Mountain.

Galeria

Nagła śmierć

Osobny artykuł: Sudden Death

Tryb nagłej śmierci jest aktywowany, gdy żadna z drużyn nie zdobyła wystarczającej liczby punktów, aby wygrać rundę, a czas mapy dobiegł końca. Nagła śmierć jest obsługiwana przez serwer; W wersji na komputer jest ona domyślnie wyłączona.

Pat

My przegraliśmy, ale oni nie wygrali?
Gruby podczas patu

Gdy runda weszła w tryb nagłej śmierci, lecz żadnej drużynie nie udało się zabić wszystkich przeciwników lub wypełnić swoich celów w ostatecznym limicie czasowym, gra kończy się patem i żadna z drużyn nie dostaje punktu. Wywołuje on również efekt podobny do upokorzenia, z tym, że w tym przypadku obie drużyny tracą dostęp do swoich broni oraz mogą jedynie biegać i używać drwin do czasu, gdy runda dobiegnie końca kilka sekund później. Możliwe jest zabicie przeciwników atakami zawartymi w drwinach, lecz nie jest to liczone przy zdobywaniu osiągnięć. W trybie patu zmiana broni nie jest dozwolona, lecz wcąż można tego dokonać używając klawisza szybkiej zmiany broni, a zatem możesz używać tylko drwiny przydzielonej do twojej aktywnej broni lub tej dostępnej pod klawiszem szybkiej zmiany broni.

Powiązane osiągnięcia

Leaderboard class soldier.png Żołnierz

Niekonwencja genewska
Niekonwencja genewska
Zabij 3 bezbronnych graczy po zakończeniu rozgrywki.


Błędy

  • Jeśli medyk ma aktualnie wyjętą jakąkolwiek broń drugorzędną, jego prawa ręka będzie skręcona i zgięta, a czasami będzie się przyczepiać do jego głowy podczas ruchu.
    • Ręka wróci do normalnej pozycji jeśli gracz zmieni broń używając klawisza szybkiej zmiany broni.
  • Jeśli gracz dołączy do zwycięskiej drużyny podczas upokorzenia, jego broń nie będzie się świeciła (w widoku z pierwszej osoby) aby zaznaczyć, że zadaje obrażenia krytyczne.
    • Twoja broń będzie wciąż zadawała obrażenia krytyczne. Efekty będą dołączone do krytycznych pocisków, a bronie do walki wręcz będą miały animację dla ataków krytycznych.
  • Jeśli grając szpiegiem będziesz niewidzialny w czasie upokorzenia tryb widoku nie zmieni się na trzecioosobowy a na ekranie przestanie wyświetlać się HUD.

Ciekawostki

  • Podczas upokorzenia, przegrana drużyna nie może używać komend kill lub explode aby popełnić samobójstwo.