Idling

From Team Fortress Wiki
Jump to: navigation, search


Oooh, nie jest dobrze!
Jesteś jak śpiący żołnierz w bazie nie biegnący na punkt.
Gruby Nie rozumiejąc pojęcia Idlingowania

Idlingowanie w Team Fortress 2 Pojecie odnoszące się do wchodzenia lub tworzenia serwera w celu stania bezczynnie w miejscu zwiększając tym samym szansę na znalezienie losowych przedmiotów, takich jak bronie albo czapki, przez system losowych przedmiotów. Termin ten wywodzi się od graczy pozostających praktycznie w bezruchu czekających na swoje przesyłki.

Valve zmieniło system losowych przedmiotów w kwietniu 2010r. Zmniejszyło to skuteczność Idlingowania poprzez wprowadzenie limitu godzinnego dropu przedmiotów.

Historia

Screenshot"SteamStats", ekstremalnego programu do Idlingu działającego w wierszu polecenia.

Powstanie programów do Idlingowania

Wczesne wersje systemu losowych przedmiotów był postrzegany przez wielu jako niesprawiedliwy ponieważ wyliczana była liczba godzin w których gracze otrzymywali przedmioty. Gracze zaczęli szukać sposobów na zwiększenie godzin za pośrednictwem różnych środków. Najwcześniejszą metodą było dołączanie do serwera i minimalizowanie gry do pulpitu; Gracz pozostając bezczynny na serwerze zwiększał swoje szanse na uzyskanie przedmiotu.

Niedogodności związane z uruchamianiem gry w tle spowodowały powstanie programów takich jak "SteamStats" stworzonego przez twórcę TF2 Backpack Examiner, aktualnie pracownika Valve Druken. F00l symulował silnik gry podłączając do serwerów hostowanych przez F00l. Pierwotne przeznaczenie tego programu polegało na badaniu systemu losowych przedmiotów w grze, jednak szybko zyskał popularność dzięki zawiadamianiu graczy o statystykach oraz powiadomieniach po otrzymaniu przedmiotu. Gracze nie musieli już spędzać dużej ilości godzin w grze, tym samym nie zużywając tak dużo mocy swoich maszyn.

Blokady

2 Września 2009 roku Valve ogłosiło zero tolerancji dla wszystkich prób manipulowania systemem losowych przedmiotów, a wszelkie uzyskane w ten sposób przedmioty zostały usunięte z plecaków graczy.[1] Ogłoszenie twierdzi iż 4,5% aktywnych graczy zostałoby ukaranych. Gracze którzy nie używali aplikacji zewnętrznych zostali nagrodzeni Lamentem oszusta, nakryciem głowy pod postacią złotej aureoli, dostępnym dla wszystkich klas. Została także zwiększona częstotliwość wypadania wszystkich istniejących czapek.

Zapowiedź ta wywołała oburzenie u części społeczności. W świetle blokad, DrunkenF00l zdjął linki do programu a serwery przestały być hostowane.

Zmiany w systemie losowych przedmiotów

Osobny artykuł: System losowych przedmiotów

W 20 kwietnia 2010 roku, Valve znacząco zmienił system wypadania przedmiotów. Teraz system losował kiedy ma pojawić się następny przedmiot dla gracza, w przeciwieństwie do poprzedniej metody, kiedy to system losował czy to w ogóle nastąpi. Zmiany włączały również zwiększenie częstotliwości losowania przedmiotów, oraz wprowadziły tygodniowy ich limit.

Limit zapobiegał wypadaniu przedmiotów dla graczy którzy przekroczyli pewną ilość czasu gry na tydzień, mocno zmniejszając przez to efektywność Idlingu. Chociaż Valve nie określił dokładnie limitu, ilość przedmiotów które może otrzymać gracz szacuje się na około 8-12 na tydzień.

Obecne czasy

Podczas wydania Aktualizacji Mannkonomii zauważono sporą liczbę graczy znajdujących Lament Oszusta, wliczając w to tych, którzy wcześniej korzystali z zewnętrznych programów. Istnieje wiele spekulacji na temat wydania czapki, lecz Valve nie wydało oficjalnego potwierdzenia lub ogłoszenia na ten temat.

Metody

W grze

Wystarczy wejść do gry, połączyć się z serwerem i grę zminimalizować. Serwery do Idlingowania są częste. Można jednak korzystać z praktyki offline oraz zrobić własny serwer pod warunkiem iż ma się połączenie ze Steam.

Innym sposobem na idling w grze jest wykorzystanie parametru startowego developera, "-textmode" . Poprzez modyfikację opcji startowych gry w Steam, gracz może uruchomić TF2 w oknie konsoli (angielski), co powoduje mniejsze zużycie zasobów systemu. Pozwala to na łatwiejszą manipulację wirtualną maszyną lub emulatorami systemu takimi jak Wine do uruchomienia gry. Często używanymi parametrami są -textmode -nosound -noipx -novid -nopreload -nojoy -sw -maxplayers 2 +sv_lan 1 +map "itemtest", które to uruchomią grę na serwerze z mapą Itemtest z małym zużyciem środków w trybie tekstowym. Ustawienie parametru "maxplayers" na 1 wywoła informację o błędzie "cannot verify load for invalid steamid", co spowoduje brak jakichkolwiek szans na znalezienie losowych przedmiotów podczas sesji.

Zobacz też

Linki zewnętrzne