Działo zapalające (Klasyczne)

From Team Fortress Wiki
Jump to: navigation, search

Działo zapalające jest bronią z klasycznych gier z serii Team Fortress używaną wyłącznie przez Pyro. Broń ta wystrzeliwuje rakiety, które podpalają każdą osobę, która znajdzie się w promieniu wybuchu, nawet jeśli jest schowana za ścianą. Rakiety wystrzelone z Działa zapalającego przemieszczają się z taką samą prędkością jak te wystrzelone z Wyrzutni rakiet, lecz lecą parabolą i zadają mniejsze obrażenia. W przeciwieństwie do Wyrzutni rakiet Działo zapalające nie musi być przeładowywane. We wszystkich wersjach tej broni, Działo zapalające jako jedyne potrafi podpalić wroga z dalekiego dystansu.

Podczas rakietowego skoku przy użyciu Działa zapalającego gracz nie wzbije się tak wysoko, jak przy pomocy Wyrzutni rakiet. Podczas ataku z powietrza spowoduje dużo mniejsze obrażenia, niż Wyrzutnia rakiet.

Ilość amunicji zużywanej przez Działo zapalające różni się w zależności od gry. W Quake Team Fortress są to trzy rakiety na jeden strzał. W Team Fortress Classic jest to tylko jedna rakieta.

Obrażenia

od 30 do 60 na każdą rakietę, w zależności od odległości gracza od miejsca wybuchu.

Wiadomości o zabiciu w Quake Team Fortress

Gracz1 otrzymał w całości rakietę zapalającą wystrzeloną przez Gracza2.
Gracz został zabity przy pomocy Działa zapalającego
Gracz1 został całkowicie spalony przez Gracza2.
Gracz został zabity przy pomocy Działa zapalającego w trybie urodzinowym
Gracz zwęglił się przy pomocy własnego Działa zapalającego.
Samobójstwo przy pomocy Działa zapalającego

Ciekawostki

  • Działo zapalające korzysta z samego modelu co Wyrzutnia rakiet, zarówno w Quake Team Fortress jak i w Team Fortress Classic.

Galeria